jxa21 jxa21 komentáře u knih

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Na této knize oceňuji především to, že upozorňuje na některá podstatná témata spojená se stářím. Povedeně (často i dost s nadsázkou) probírá téma důstojného umírání, eutanasie, pohledu společnosti na seniory, každodenních problémů stáří a vůbec trávení času v pokročilém věku. Ano, není to řachanda od začátku do konce, spíše se jednu větu smějete a s druhou je vám tak trochu smutno, ale i proto je Hendrik skrze své zápisy do deníku velmi příjemným společníkem. Staříci jsou často dost bláznivý a rozverní, ale proč ne, vždyť o tom ta kniha přece je - "Staří, ale ne mrtví!". Uznávám, že občas se to trochu vleče, ale nakonc to vlastně také patří k celému koloritu věci.

16.10.2017 3 z 5

Nokturno Nokturno Zdeněk Mahler

Kniha, která chytne a nepustí... A i když ji zavřete, stále jakoby otáčíte dál její stránky a přemýšlíte nad jejich obsahem. Formátem jenom podtrhuje celkovou atmosféru, velmi zdařilým způsobem vede čtenáře a splétá dohromady několik linií, které nakonec výborně gradují. Paráda!

24.04.2017 4 z 5

Omlouvám se za svou nepřítomnost Omlouvám se za svou nepřítomnost Jiřina Šiklová

Kniha plná inspirace, J. Šiklová je socioložkou do morku kostí. Obdivuji její houževnatost, se kterou s prostředím vězení vyrovnává. Nejvíce na knize oceňuji propojení s úvahami autorky v druhé části, které nabízí zajímavý vhled a dokreslení každodenní "rutiny" vězňů.

21.02.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Formát knihy je výborný, začala jsem Jáchymem a jeho tempo mě naprosto vtáhlo. Pohled Veroniky byl více vláčný, ale rozhodně nebyl jen repeticí už známého, čehož jsem se trochu obávala. Naopak propojení za mě fungovalo dobře a příběhy se navzájem povedeně proplétaly.

11.02.2017 4 z 5