Josetto Josetto komentáře u knih

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Klasický distopický príbeh, ale v porovnaní s Divergenciou to bolo celé lepšie spracované a dobre sa mi to čítalo

17.02.2022 4 z 5

Súmrak Súmrak Stephenie Meyer

Začiatok sa rozbiehal pomaličky, klasické zoznamovačky s postavami, zhruba v čase baseballu sa to následne rozbehlo a už som to čítal hltavo :) takže tento prvý diel nebol nejaký tragický :)

03.05.2022 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Knižka bola dobrá, ale záver mohol byť trošku rozvinutejší za mňa 4*

01.04.2022 4 z 5

Záhada vreštiacich hodín Záhada vreštiacich hodín Robert Arthur jr.

ako obvykle čítanie na krátke cestovanie :D ale páčilo sa mi že zakomponovali zloducha z iného dielu to mám rád :) ale inak hodnotím ako iné diely

18.10.2014 3 z 5

Oheň a krv Oheň a krv George R. R. Martin

Je to písané štýlom Silmarilionu (hoci z pohľadu nejakého majstra a nie všeobecného rozprávača), čo mnohých môže odradiť, ale mňa tieto doplnkové diela vždy bavili, takže za mňa super :)

22.02.2023 5 z 5

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Zaujímavá knižka so zaujímavým pohľadom na svet po miliarde rokov, opisujúca stagnáciu a strach ľudstva, nie je však príliš akčná ani nejako epická, napriek tomu to bolo zaujímavé čítanie

05.06.2015 3 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

No tak z toho dielu som nakoniec sklamaný. Tretí diel človeka pripraví a drží ho v napätí, avšak štvrtý diel, akoby s tretím ani nejako nesúvisel. Príbeh bol celkom zaujímavý, ale podľa mna v podstate akokeby ani nenadväzoval na diel tretí a celé to rozuzlenie bolo nejako veľmi slabé, na také niečo u Clarkea proste nie som zvyknutý :( Napriek tomu ak to mám hodnotiť ako samostatnú knihu, stále to bolo dobré sčítaníčko, a nižie hodnotenie tomu dávam práve kvôli slabej nadväznosti a tomu záveru :)

07.02.2015 3 z 5

Záhada ohnivého oka Záhada ohnivého oka Robert Arthur jr.

ako ostatné diely, oddychovka do vlaku a tak

02.10.2014 3 z 5

Tajomstvo pruhovanej mačky Tajomstvo pruhovanej mačky William Arden

Táto knižka mi pripadala o niečo lepšia než predchádzajúce diely, ale veľa sa toho nezmenilo... Vhodné do vlaku na čítanie a tak :)

29.06.2014 3 z 5

Tajomstvo ostrova kostier Tajomstvo ostrova kostier Robert Arthur jr.

Klasika, čítanie na cesty, ale predsa len mnohé veci sú málo pravdepodobné :)

24.05.2014 3 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tretí diel série podľa mňa nebol príbehovo natoľko vydarený, ako prvé dva, chýbalo tu kus napätie a podobne, napriek tomu to bola celkom podarená knižka, veľmi dobrý opis fyzikálneho fungovania a všeobecne technických vecí, záver ma veľmi navnadil na ďalší diel a celkom sa teším na poslednú knihu.

13.04.2013 4 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Osobne sci-fi nečítam, ale spôsob, akým Clarke túto knihu napísal je úplne skvelý. Jediné, čo ma mrzí je to, že tá kniha je dnes už v podstate nezohnateľná. Rozhodne odporúčam, páčila sa mi oveľa viac ako 2001: Vesmírna odysea, ktorá bola takisto veľmi dobre napísaná. Na tejto knihe je úžasné najmä to, že to nie je len nejaké bezduché sci-fi, ale v čase písania knihy Clarke vychádza z prvých teoretických modelov. Veľmi dobre Clarke rozobral aj život a osud hlavného hrdinu, ako aj náhľad do budúcnosti.

01.12.2012 5 z 5

Ako som vozil Kórejcov Ako som vozil Kórejcov Ondrej Sokol

Trošku slabší diel ako Nóri 1 a 2, ale vo finále rovnako super

22.05.2023 5 z 5

Záhada miznúceho pokladu Záhada miznúceho pokladu Robert Arthur jr.

Klasika pri týchto knihách je štýl písania jednoduchší, ale malo to zaujímavejí príbeh než predošlé diely čo som čítal, takže stále zostávam pri názore, že je to dobrá knižka na zabitie času :)

18.05.2014 3 z 5

Obrův stín Obrův stín Orson Scott Card

Asi najlepší diel Stínové série, neviem čo k tomu dodať, treba si to celé prečítať :)

16.05.2014 4 z 5

Stínové loutky Stínové loutky Orson Scott Card

Opäť raz dobrá knižka, ktorá je dokončením Hegemonovho tieňa. Nemám veľmi k tomu čo dodať, platí v podstate to, čo som hodnotil aj pri Hegemonovi.

16.04.2014 4 z 5

Hegemonův stín Hegemonův stín Orson Scott Card

Kniha bola vcelku dobrá, páčilo sa mi spracovanie Fazolkovho života, aj keď Achiles sa mi zdal dosť čitateľný. Samozrejme mi vadilo aj to čo v predchádzajúcom dieli a to bolo to, že každý bol strašne príšerne múdry a všetko vedel.

16.04.2014 4 z 5

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Dobrá paralela k Enderovej hre, páči sa mi to, že tam opisujú vedľajšie postavy, vysvetľujú niektoré nejasnosti a pekne zakomponoval politickú vyvinutú zo súčasnej doby. Trošku mi vadila jedna vec a to že všetci všetko vedia, hoci je Fazolek génius, všetci ostatní majú podobné múdre reči, od detí, po dospelých... kvôli tomu dávam o * dole :)

09.12.2013 4 z 5

Ender ve vyhnanství Ender ve vyhnanství Orson Scott Card

Dobrá knižka, aj keď sa v nej autor možno zbytočne dlho venoval admirálovi Morganovi a dosť krátko Arkanianovi. Ale v každom prípade odporúčam, ja som ju čítal ešte pred tieňovou sériou ale až po Deťoch ducha, osobne si myslím, že je dobré si to prečítať hneď po Enderovi a pred Mluvčím.

18.10.2013 4 z 5

Děti ducha Děti ducha Orson Scott Card

Veľmi dobrá knižka, bolo z nej cítiť, že spolu s Xenocidou tvoria jeden celok. Autor celkom verne opísal pre mňa ako laika fyzikálne aspekty javov (keby to samozrejme tak bolo, tak tak nejak si to predstavím) a logicky ich aj využil. Aj keď kniha mala pár z môjho pohľadu nepravdepodobných vecí (napr. keď aiua opustila v jednom prípade telo, v ktorom sídlila, to sa ihneď rozpadlo...), ale v celku dobré zakončenie, pričom však stále zostali niektoré veci otvorené a je tu priestor pre pokračovanie :)

03.10.2013 4 z 5