Jordyz Jordyz komentáře u knih

Klára vstává Klára vstává Josefa Opplová

Zajímavý příběh, nabádá k zamyšlení, ale to je asi tak vše. Styl psaní mě neuchvátil a dočetla jsem, protože prostě knihy dočítám. Nemůžu říct, že by kniha byla vysloveně špatná, jen prostě neuchvátila a splnila to co měla - oddychovka na víkend.

28.08.2017 3 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Poslední díl... pořád dobré, ale už mě nebavily pasáže týkající se válčení. Více válčení a děje dle historických událostí a méně románu jako takového. Přiznám se, že 5 dílů této ságy je pro mě tak akorát. Bylo to hezké počtení,ale za mě stačí.

18.08.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mě paráda! Moje druhá přečetená kniha od autorky. První byla To prší moře a ta na mě byla příliš depresivní. Z této knihy jsem nadšená. Ano, souhlasím, že konec je zvláštní, ale také zvláštně děsivý. Myslím si, že tento otevřený konec je právě tou třešničkou na dortu a jakýkoli napsaný a daný konec by mě asi mrzel a nebyla bych s ním spokojená :-) Takto je to taková mrazivá tečka. A to že byly všechny postavy tak trochu praštěné - a co? Mě to právě bavilo pozorovat. Za mě super dovolenkové čtení, přečteno za dva dny a určitě doporučuju.

14.08.2017 4 z 5

Záhada čínského zlata Záhada čínského zlata Robert van Gulik

Spokojenost - výborná dovolenková kniha. Velice čtivá, zajímavá, zase nové informace o životě a právech v té době. Za mě doporučuji a já jdu na dálší příběh :-)

14.08.2017 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Stále baví - i tento 4. díl. Jen ty části bojů a války nejsou nic pro mě. Víc mě baví části, kde jsou popisovány životy lidí, zápletky.... Konec knihy byl pro mě dost nudný, ale přesto se těším na poslední díl.

27.07.2017 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Mám ráda ságy, ráda pozoruji celý život jedné osoby, nebo rodu, ale zároveň mám i obavy, aby mě to nezačalo nudit...Toto se u této ságy nestalo a naopak čtu čím dál s větším nadšením a obavou, že tato sága má JEN 5 dílů. Jdu na další :-)

12.07.2017 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Super! Historický román se zajímavým dějem, spousta zajímavých informací o způsobu života v té době, "právech" žen. Moc hezké čtení! Jdu na další díl :-)

04.07.2017 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Skvělá kniha, miluju historické romány - smyšlené příběhy na pozadí skutečných událostí. Tato se četla opravdu sama, příběh krásně plynul a dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě, pravidlech, zvycích a postaveních v té době. Hlavně postavení (o právech se snad ani nedá mluvit) žen v té době je tam krásně vykresleno. Jdu na další díl :-)

21.06.2017 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Skvělá kniha, jsem z ní ještě plná dojmů. To je přesně to, co na knihách miluji - když vás nenechá v klidu.
Možná mi trošku vadilo, že jsem nedavno viděla zfilmovanou verzi a pořád se mi před očima zobrazovaly scény z filmu. I když film byl hezky zpracovaný dle knihy, tak mám raději, když si můžu nejdřív přečíst knihu - neovlivněná filmem - a pak se teprve podívat na film...

13.06.2017 5 z 5

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Tato kniha mě bavila víc než Nejslavnější případy soudce Ti. Opravdu čtivé, zajímavé a určitě si přečtu i další případy :-)
I když si dám asi kratší pauzu a proložím něčím jiným :-)

18.05.2017 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Zajímavý pohled na jinou dobu, jiný systém prosazování spravedlnosti... Vadila mi krutost, která v té době byla asi běžná a styl výslechů. Každopádně vás kniha asi nenechá úplně klidnými a vzbudí spoustu otázek - alespoň tak zapůsobila na mě :-)

09.05.2017 3 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Nemám ráda filmové knihy, vždy je lepší, podívat se na film, který je natočený podle knihy než naopak. Ale musím říct, že tady mi to opravdu nevadilo. Bylo tedy místy hodně cítit takové to nastínění scény, ale nepřekáželo mi to. Děj krásně ubíhal a kniha rozhodně chytla za srdce :-) Určitě bude patřit mezi mé oblíbené a doporučované.

02.05.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Mám moc ráda všechny knihy od tohoto autora. Je to příjemné čtení, krásně vztahově nedokonalé, opravdové a komplikované. Oddychovka na neděli, nešlo odložit a opravdu jsem si celý den užila u knihy :-)

24.04.2017 4 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Kniha u které neustále čekáte, kdy se to zlomí k dobrému a "hlavní hrdina" zvítězí - a to se nestane. Celou dobu jsem věděla, kam kniha směřuje a celou dobu jsem doufala, že to bude dobré a nikomu se nic špatného nestane... ale tak to samozřejmě u knih podle skutečné události není. Jsem plná emocí, stydím se, že člověk je schopný takového chování...
Obdivuji autora, že dokázal sehnat všechny informace! Neskutečné.

13.04.2017 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Tento díl se mi líbil nejvíc. Hezké zvraty, spousta děje, čtivé... Za mě nejpovedenější díl.

22.03.2017 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Kniha byla určitě čtivá a zajívamá. Ale možná mi až příliš připomíná další knihy podobného druhu. Nesdílím všeobecné nadšení, ale zklamaná určitě nejsem a chystám se na další díl. Napadá mě, jestli není kniha spíše pro mladší...

14.03.2017 4 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Velká škoda, že tato série má jen 4 díly - víc myslím není co dodávat. Patří mezi moje oblíbené.

20.02.2017 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Oblíbený autor a oblíbená série. Líbilo se mi určitě jen ten konec byl takový na můj vkus překombinovaný... Ale to není nic proti autorovi nebo knize, jen můj pocit.

12.02.2017 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Opět se mi potvrzuje, že všude jde o byznys... Chce- li být někdo zdravý, musí používat selský rozum. Chvílemi mě až mrazilo, když jsem si uvědomila, jak bez řečí a ptaní poctivě zobeme cokoli co nám doktoři předepíší a s absolutní samozřejmostí a důvěrou jim neskutečně věříme.... Je na čase to změnit :-)

02.02.2017 4 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Krásná kniha, určitě navnadila k vyzkoušení pobytu ve tmě (jen kdyby to bylo cenově dostupnější :-/). Mám ráda jakékoli povídání Jaroslava Duška a tato kniha jedním takovým povídáním je. Zajímavé a laskavé úvahy o kráse života a sílé každého člověka - pohlazení po duši. Pan Dušek to má předurčeno jménem a dělá to skvěle :-)

31.01.2017 4 z 5