John6900 John6900 komentáře u knih

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Pro mě asi nejslabší díl celé série. První dva pomalu jedním dechem a tady jsem se musel občas do čtení nutit. Jako celek je to ale skvělé a zaslouží 4,5*

22.09.2023 4 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Podstatně víc dospělejší pokračování už tak skvělé jedničky. Opět napínavé od začátku do konce a plné nečekaných zvratů. Závěr opět tak šikovně otevřený, že hned musím skočit na další díl.

01.09.2023 5 z 5

Protiúder Protiúder Joshua Dalzelle

Možná je to tím že tohle moc nečtu, ale za mě je tohle ku... dobrá akční military sci-fi. Jak tenhle díl, tak celou sérii jsem si užíval a bavil od začátku do konce.

11.05.2023 5 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Joshua Dalzelle

Skvělé pokračování. Podle předchozích recenzí jsem se trochu obával, ale té politiky je tady poskrovnu a je spíš takovým zpestřením tohoto sci-fi akčního nářezu. A ten závěr... za mě pecka a brutální lákadlo do dalšího dílu.

08.05.2023 5 z 5

Legendy Zlatého mesta Legendy Zlatého mesta Juraj Červenák

Pětice fantasy příběhů z Banské Štiavnice a okolí. Neřekl bych že pro děti, spíš mládež, ale i mě se líbily. Asi jsem duchem pořád mlád. Navíc jsou všechny příběhy i výchovné, ve vztazích příroda vs. člověk. Za to palec nahoru.

26.04.2023 4 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Na komiksy moc nejsem, po Draculovi, je to teprve moje druhá komiksová kniha, ale je to nádhera. Conana mám rád od dětství a teď vzít do ruky tuhle fakt velkou knihu, plnou tak krásných obrazů...orgie...Všechny tři příběhy skvělé, topovka ten poslední.

06.11.2021 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Celkem originální postapo. Začátek mi přišel trochu utahanější, ale jako celek to byla skvělá četba.

15.06.2021 4 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Tento díl jsem četl několik let po všech předchozích, které, jak každý ví, jsou super. Začátek, pro mě bohužel, byl takový nemastný, neslaný... Naštěstí se to pak opět hezky, tak jak jsem byl zvyklý, rozjelo a zdárně pokračovalo až do konce. Prostě brak, jak ho mám rád, i když tentokrát trochu slabší úvod. Každopádně se těším na pokračování.

07.04.2021 4 z 5

Šedá Šedá Dalibor Vácha

Tak já nevím. Na jednu stranu se kniha četla hezky, ale... Mě tohle téma a celkově příběh asi moc nesedl. Pořád jsem čekal, co bude, kdy to konečně začne... a najednou byl konec. Naštěstí. Nebavilo mě to.

10.02.2021 2 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Dnes za 3* Řekl bych spíše, taková delší povídka. Neurazí, nenadchne... Ale jako vše od Žambocha, čte se moc dobře.

24.05.2024 3 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

No tak to byla celkem pruda. Asi čtyři fajn povídky, zbytek stál za starou Belu. Kdo se do toho nepustí, vůbec o nic nepřijde.

18.05.2024 3 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek II Conan z Cimmerie. Svazek II Luc Brunschwig

Opět nádherné zpracování. Už jen vzít tu knihu do ruky je zážitek...

03.05.2024 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

Není to špatné čtení, ale už se mi tam vytratila ta jiskra prvních dvou dílů. A samotný závěr, po krádeži dobytka Švédům, už mě nebavil vůbec a některé části jsem i přeskakoval.

09.05.2023 4 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Chvilkami mi to přišlo trochu nudnější než předchozí díly, ale pořád se to skvěle četlo. Závěr opět pecka.

16.06.2022 4 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Kdysi hodně dávno, k patnáctým narozeninám, jsem dostal všechny tři díly Pana prstenů. Společenstvo prstenu jsem odložil asi po 80 stranách, kdy mě to vůbec nebavilo a nemohl jsem se začíst. Po třech letech jsem to zkusil znovu, překonal ten roztahaný (tehdy jsem si to tak myslel, už to neplatí :) začátek a začal se skvěle bavit. No, od té doby, i díky zfilmování, už několikrát.
Tady to tak nějak začalo podobně i když už jsem na to byl připravený. Je to, jak tady každý píše, fakt hodně podobné Pánovi prstenů. Což ovšem není vůbec na škodu. Otevře se před vámi obrovský a do nejmenších detailů propracovaný svět a jeho příběh. Za mě zatím čtyři hvězdy, jelikož vím že se bude zlepšovat :)
Jediná výtka, taky tady už psaná, je velikost knihy a písma ( u písma tedy spíš malost)

20.11.2021 4 z 5

Nové jaro Nové jaro Robert Jordan (p)

Já to teda risknul a jako nepolíbený touto obří sérií, jsem se pustil do tohoto dílu, jako do prvního. No a vůbec toho nelituju. Četlo se to moc dobře a hezky to nastíní hrubou linii toho, co nás v dalších knihách čeká. Těším se na další.

18.10.2021 4 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Důstojné zakončení celé série. Kniha se skvěle četla a opět jsme se dozvěděli spoustu nových detailů o fungování tohoto universa. Závěr byl, no, nakonec dobrý, každopádně vůbec jsem ho takhle nečekal. Jsem rád že mám celou sérii v knihovně.

24.09.2021 5 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Pecka, pecka a konec megapecka. Mimo temné hlídky se mi zdá každý díl lepší a lepší. A v každém dalším díle se dozvíme další části do skládačky tohoto skvělého universa.

08.09.2021 5 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi patřím na temnou stranu, ale oproti prvnímu dílu, tohle byla jízda. No, ono teda spíš jsem tomu všemu líp porozuměl a začalo mi to do sebe zapadat. Osudy postav jsou napříč příběhy provázané a doplnil jsem si spousty hluchých míst z prvního dílu. Těším se na další.

17.08.2021 5 z 5

Z archivu Z archivu Larry Correia

Povídky moc nemusím, ale tyhle nejsou vůbec špatné. Jo, pár slabších kousků tady je, ale celkově jsem se bavil. Navíc pro fanoušky LM stejně povinnost.

16.04.2021 4 z 5