John6900 John6900 komentáře u knih

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Ano, je to slátanina. Ale tak dobře napsaná, tak čtivá... Je to ta kniha, na kterou se těšíte, až ji zase otevřete a budete pokračovat. Prostě takové to odpočinkové čtení, které mám rád.

31.01.2024 4 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Braková temná fantasy, plná krvavé akce a místy teda hodně brutální. Co víc si od tohohle stylu knih přát. Těším se na další díla...

02.05.2023 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Další díl téhle povedené série je bohužel takový nemastný, neslaný. Né že by byl špatný, to ne. Přečten opět za pár večerů, ale něco mu chybělo k tomu abych zase řekl, wau, tak ten byl.... Každopádně se určitě všichni těšíme na další, no ne? :)

15.01.2023 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Tohle prostě pořád baví. A o to by tu mělo jít především.

26.06.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Topovka na jeden zátah. Neuvěřitelně čtivá kniha. Ale od Bureše to snad ani jinak nejde...

26.09.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Mám rád postapo a tady jsem si ho fakt užil. Četl jsem delší verzi a nelituji jediné stránky. King prostě umí.

20.05.2021 5 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Jak jsem se během toho roku a něco těšil, až tuhle obří fantasy sérii dočtu, tak teď jsem smutný, že už to všechno skončilo. Ale že to byla skvělá jízda. S tak epickým a rozlehlým světem jsem se snad kromě Tolkiena ještě nesetkal. To množství postav, ve kterých jsem se tolikrát ztratil. To množství dějových linek a tolik lidských osudů. Klobouk dolů před Robertem Jordanem, že dokázal ve své hlavě vytvořit něco tak epického a neméně i před Brandonem Sandersonem, že tohle dílo dokázal tak zdárně dokončit.
Velké díky pánové, za skvěle strávený čas...
A na závěr jedna z mnoha hlášek, mého nejoblíbenějšího hrdiny Mata, u kterých jsem se vždy od srdce zasmál:
Krev a zatracenej popel. Dokonce i mrtvá ženská se mnou zachází jako Nyneiva. Kde se to učily? Byly to nějaké tajné hodiny?

19.04.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Jezinky - super, Věčné město a Sitarane - ujdou, zbytek... sorry, ale. Náš mistr Kotleta mi poslední dobou připadá jako Babišova továrna na kuřata s antibiotike. Chrlit jedno za druhým, co nejrychleji a hlavně ať to co nejvíc vydělá. Bohužel kvalita je u obou stejná (čest některým vyjimkám).
Škoda, že to rozloučení s Koskem nedopadlo trochu líp... ale neklesejme na mysli a těšme se, co nás čeká dál. Ať už v Legii, nebo snad něco úplně nového. Jen doufám, že zase přijde ta doba, kdy vysmátý odložím Kotletovku a řeknu "ku..., tak ta zase byla"

19.01.2023 3 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

(SPOILER) Jak už se tu vícekrát píše, tak je to opravdu zatím nejmíň akční díl celé série, ale není pravda že by se tady nic nedělo. Mě přišel zajímavý a přečetl jsem ho mnohem rychleji, než některé předchozí. Tady velmi stručně k ději:

Mat se s pomocí cirkusu snaží dostat z Ebú Daru, což se mu k závěru povede a má v plánu oženit se s Tuon(Seančanská Dcera devíti měsíců).Perrin se snaží přijít na způsob jak zachránit Faile a ostatní z tábora Šaidů a Faile se zároveň pokouší utéct. Elainina část byla nejnudnější, věnuje se jen vladařským povinnostem. Henlon začíná pomalu rozjíždět svoji zradu. Egwainina část taky nuda, snad jen rozhodnutí o spojení s ašamany a na úplný závěr její zajetí věží. Rand chce uzavřít mír se Saenčany.

14.11.2022 5 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Akční, syrový, brutální...ale zároveň plný citu, lásky a odhodlání. Skvělý historický román, který vás nutí číst pořád dál a dál. Pan Bureš prostě umí.

13.10.2022 5 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Ač napsána dříve, děj se odehrává 2 roky po knize Do pekla a zpět. A je to sakra dobré akční béčko, které jsem proletěl za pár večerů. Akce střídá akci, hláška hlášku a jste na konci. Těším se na další Strašákovo pokračování.

20.03.2023 5 z 5

Věže půlnoci Věže půlnoci Robert Jordan (p)

(SPOILER) Nejde jinak, než 5 hvězd. Kolo nám brutálně zrychluje a tká bombu za bombou. Ani si snad nevybavuji, že bych se v některé kapitole nudil. Víceméně jsem se spíš musel nutit knihu odložit, jak jsem se těšil co bude dál. Jo a konečně jsem se dočkal své oblíbené postavy. Od začátku jsem věřil, že to není konec a vrátí se :)

13.03.2023 5 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Tak tohle byl po delší době zase fičák. Konečně se rozjeli snad všechny dějové linky. Napínavé od začátku do konce. Kupodivu nejvíc mě teď bavila linka Egwain a Elain. Jediná nevýhoda to množství postav, občas jsem se fakt ztratil a na pomoc musel žádat strejdu googla, aby mi připomněl o kom že to vlastně čtu.
No a teď se těším na další díl, jak se toho zhostil Sanderson...

03.01.2023 5 z 5

Srdce zimy Srdce zimy Robert Jordan (p)

Pecka. Začátek opět vlažnější, ale celou dobu se něco děje. Nejlepší části s Matem a Randem. Závěr skvělý jako vždy.

11.10.2022 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Josef Svátek

Další část okénka do kousku naší historie. Moc zajímavé a hlavně čtivé. Doufám že stejně dobré bude i následující vyprávění jeho syna Jana.

20.09.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě spokojenost. Od tohoto dua autorů, je to pro mě zatím pokaždé jako jednohubka. Atmosféra na Skořápce hustá. Akce o něco míň, ale vůbec mi to tady nevadilo a vtipných momentů a hlášek dostatek. Těším se na další a určitě vím že nebudu řešit, kdo z těch dvou to napsal.... Jo a komu se to nelíbí, ten dostane flákanec :)

27.05.2021 5 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Dlouho ležela v knihovně a čekala na svoji příležitost. Po recenzích tady, se mi do toho vůbec nechtělo. A jak už je tu několikrát uvedeno: Do první cca poloviny to bylo s odřenýma ušima ještě za 4*. Bohužel druhá polovina...2* Chvílemi asi ani nevím o čem byla, několik večerů mi u ní padla hlava. Četl jsem ji hrozně dlouho a dlouho se těšil až budu na konci. No a těším se že po těch letech snad už další díl ani nevyjde. Znám se. Musel bych si ho koupit a trhnout hrůzou jestli mě to čeká znovu...

17.03.2021 3 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Tak to jsem nečekal. Po slabším druhém díle je tento totální pecka. Napínavé od samého začátku až po poslední kapitolu. No dobře, linka s Adare zase tak moc dobrá nebyla, ale zbytek 110%. Užil jsem si to, celá série 4* Dokázal bych si představit jen knihu o kettralech.

15.01.2024 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Pro děti a mládež - a já si to ve svých 43 letech užil jako hrom - i když já (podle manželky) vlastně pořád dospívám...
Celou trilogii mám doma snad už od jejího vydání a celou dobu jen ležela a byla přehlížena. Teď jsem vzal první díl na dovolenou a na konci už nebylo co číst. Na začátku sežvýkalo a na konci vyplivlo. Těším se na další díly.

18.08.2023 5 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

Prostě totální fantasy klasika, která nemá kam uhnout. Žral jsem to jako dorostenec a puboš a žeru to i teď o 30 let později. Ano, je to hodně jiné, než co máme teď, ale pořád za to ten příjemně strávený čas stojí.

03.07.2023 5 z 5