jitka5745 jitka5745 komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Klasický příběh od této známé autorky. Pohodové čtení, doporučuji k odpočinku a relaxaci. A pro všechny, kdo mají rádi vánoční atmosféru a romantiku. :)

30.08.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila. Zajímavý příběh s krásně popsanou krajinou a postavami. Konec knihy mi nepřišel na 5 hvězdiček, ale i tak se mi líbil. Knihu doporučuji všem, co touží po chvíli v jiném světě s dobrými přáteli. :)

07.04.2021 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Musím se přiznat, že jsem se do knihy velmi začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Mohlo to být tím, že jsem dlouho beletrii nečetla, ale kniha prostě rychle ubíhala díky kratším kapitolám a četla se velmi snadno. Občas tam byly chybky způsobené špatnou korekcí, za což autorka nemůže. Kniha mne bavila i s vědomí, že asi vím, jak to skončí. Však takovéto knihy znáte. Ale i přesto mne překvapovala a přiměla mne váhat. Jak říkám, krásná romantická kniha pro všechny, co si chtějí trošku osladit život. Doporučuji popíjet horkou čokoládu při čtení. Ještě musím někdy vyzkoušet recepty autorky.

25.10.2021 5 z 5

Knihu jsem po dlouhé době dočetla, jsem za to velmi ráda. Už mi chybí totiž pouze poslední díl a budu řekněme "volná". :D Nicméně kniha je super, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla i přes znalost filmu. Naštěstí pro mě jsem zapomněla identitu prince, takže jsem měla alespoň nějaké překvapení. I přesto si ale myslím, že to mohlo být krapet více rozebrané... Myslím tím, že mi chyběla hloubka v té postavě prince, vlastně jsme se jen dozvěděli, že měl skvělé nápady na lektvary a také trochu nakukoval do černé magie, ale to už jsme od začátku o něm věděli. Jinak je kniha skvělá a určitě doporučuji k přečtení, pro bližší pochopení událostí a vztahů. :)

14.04.2020 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Čtivá, pohodová kniha. Určitě ji doporučuji pro všechny, co si chtějí na chvilku oddechnout a nechtějí náročný příběh. Kniha se čte velice snadno a rychle. Užila jsem si ji! :)

23.05.2023 5 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Příběh se mi líbil a to docela hodně. Ale ta překladatelka si to po sobě snad ani jednou nepřečetla. A když to nezkontrolovala ona, tak to mělo zkontrolovat nakladatelství korekturou. Nesnáším chyby v knihách. Absolutně nechápu, jak si to někdo může dovolit vydat. Myslím, že tím autorce jen přihoršili.
Na druhou stranu, příběh je to krásný a čtivý. Takže pokud jste schopni přehlédnout chyby v textu, tak vám ji vřele doporučuji. :)

25.04.2018 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny ostatní. Nicméně bych byla mnohem radši, kdybych prvně četla knihy a až pak viděla filmy, ale to je má chyba. :)

24.09.2019 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha se mi líbila a co si budeme povídat, jedná se o velmi krátkou maturitní četbu. Příběh má docela rychlý spád, takže kniha rychle utíká. Myslím si, ale že autor napsal i lepší knihy, takže se celkem divím, že ty nemáme v seznamu četbu.

22.07.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Kniha se mi líbila, nicméně to zakončení ve stylu červené knihovny... na to úplně nejsem..

25.04.2018 3 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Kniha se mi v podstatě líbila. Jedná se o naprostou oddychovku, u které nemusíte vůbec přemýšlet. Problém vidím v předvídatelnosti. Jak to dopadne jsem tušila už pomalu od začátku knihy. Tím, že jsem ji dočetla se mi akorát potvrdilo. Nicméně se jedná o fajn knihu.

26.10.2017 3 z 5