jitka1585 jitka1585 komentáře u knih

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Vynikající kniha,moc se mi líbila a mrzí mě,že je konec.Doporucuji.5hvezd si zaslouží.

15.08.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Jsem tak zklamaná, předchozí díly mě moc bavily,ale tento...ještě do chabého příběhu zamotat koronavirus a roušky s bylo po radosti ze čtení.Konec mně navíc připadl jaksi rychle ukončeny, nedopsaný.Me tato kniha zkrátka nebavila a jsem docela překvapená,že jsem ji vůbec dočetla do konce.Davam hodnocení 2,za víc to nestálo.

09.08.2022 1 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Knihu jsem po přečtení hodnocení brala nejistě do rukou.Ovšem už po pár stránkách byly mě pochyby zbytečné. Pro mě kniha byla nesmírně zajímavá a to hlavně z důvodu snahy spisovatelů o pochopeni, co se děje v myšlenkách a v hlavě nemocných lidí.Lidí, kteří onemocněli ze strašných věcí,které jim způsobili nejbližší.. Kteří je měli milovat a místo toho je znásilňovali, psychicky týrali... .Až z obětí vyrostly další zrůdy,které jen nicily a tryznily další oběti. Kniha pro mě byla až do poslední stránky zajimava,nemohla jsem ji však číst delší dobu,po desítkách stránek jsem musela o všem přemýšlet a pak pokračovat dál.Kniha je pro silné povahy,ne jen kvůli zvracenostem,ale převážně v tom,co se děje v v hlavách hlavních postav.A to co se tam děje není fikce,ale skutečnost,proto je kniha tak děsivá. Přečetla jsem za 4 dny.Další díl budu samozřejmě číst.

26.03.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

O této knize budu ještě dlouho přemýšlet.... .Nevím,jak knihu hodnotit..., krásná?..., strašlivá?...Každopádně kniha,kterou doporučuji přečíst.

30.04.2024 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak abych napsala pravdu,docela mě kniha zklamala.Pribeh dobrý,pěkně se četlo,ale těch postav,to byl takový chaos,že už jsem nevěděla kdo je kdo.Lottie mi přijde o něco lepší nez v předchozích dílech,ale jsem z ní zklamaná,díky stálé chuti na alkohol a prášky.Jsem zvědavá,jak se bude vyvíjet její přátelství s kolegou,takže další díl si přečtu.Snad bude min komplikovaný.

14.08.2023 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Kniha se mi líbila,byla čtivá,zápletka zajímavá.Byla to pro mě první kniha od této autorky,chci si přečíst další . Doporučuji

22.07.2022 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Knihu jsem koupila náhodou ve slevě a rozhodně nelituju.Doporucuji a já si rozhodně koupím další díl a i předchozí,protože touto knihou jsem začínala.

09.03.2022 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Kniha byla opravdu dobrá,zajímavý případ.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale zjišťují,že přece jen je lepší,alespoň co se týká žen.Tesim se,jak se bude vyvíjet jeho vztah s Vanjou.A zajímá mě hodně i Billy,jeho euforické pocity následně po zastřelení člověka mě dost děsí.Knihu doporučuji,je čtivá,příběh není zdlouhavý a má spád.

11.05.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha se mi celkem líbila,zápletka byla zajimava-mrtvy chlapec s vyrizlym srdcem.Chlapec s nízkým sebevědomím,který prošel šikanou i domácí nepohodou,ale i s tajemstvím..Do vyšetřování se sám zapojí známý psycholog,i on se smutnou minulostí. Musím přiznat,že i přes jeho chytrý pohled na případ mi byl od začátku až do konce psycholog neuvěřitelné protivný,jeho názory na ženy a zacházení s nimi,až odporný.Sebestředný,protivný obtloustlý Don Juan.Případ vyřešil a konec byl překvapivý.I přes to,že mi je Sebastian tak nepříjemný jsem zvědavá na další dil a na to jak se vyrovná se svou minulostí.

11.04.2021 4 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Včera dotčeno a stále mám příběh v hlavě... . Zpočátku jsem se nemohla začíst,vadil mi způsob psaní autorky,vše bez čárek,jména dohromady,postupně jsem si zvykla.Pribeh je hodně drsný,nebudu prozrazovat detaily,ale rozhodně stojí za přečtení.Hledam druhý díl "Moje matka",u nás ještě není přeložený,ale určitě si ho chci přečíst.Knihu doporučuji.

03.02.2024

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Moc dobrý příběh,jako vždy.Mrzi mě,že další díly už nejsou.V tomto díle se víc psalo o hlavních postavách a bylo to zajímavé.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale postupem četby jsem si ho oblíbila a v tomto díle mi ho bylo i líto.Zato Vanja se mi coby člověk vůbec nezdá,je mi nesympatická.Torkel konečně našel lásku,však si to zasloužil.Ale Billy?Na jeho zvrácené úchylky a jeho obludné chování a doufám,že i následný trest,který doufám v příštích dílech bude,jsem hodně zvědavá.Kniha se četla dobře.

09.06.2021 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Na další příběh jsem se moc těšila.. Bohužel kniha se mi nelíbila.Začátek byl dobrý,zajímavá zápletka.Přiznám se,že už od 350strany jsem se nemohla dočkat konce,bylo to nekonečné natahování příběhu.Ke knize se rozhodne vracet nebudu.Budu doufat,že další díl bude stejně dobrý jako předešlá Složka 64.

08.03.2021 1 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další super kniha,Adler je výborný vypravěč.

11.02.2021 5 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Na knihu jsem se moc těšila,ale zklamala mě.Byl to chaos...

09.03.2024 2 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Moc se mi líbil další příběh s Lotti a Boydem.Bxl to opět komplikovaný případ,který dobře dopadl a zlo bylo potrestáno.A ten konec...no uvidíte sami,byla jsem dojatá.Doporucuji

27.08.2023 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Tak tato kniha se mi nelíbila,jsem ráda,že to mám za sebou.Zvlastni téma sebevražd dětí...dle mého spousta z nich jsou jen znudění lidé,kteří nevědí co roupama dělat..a konec knihy smutný.Jen snad ponaučení"never ani nejlepšímu příteli".

25.05.2021 1 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Mně se knížka příliš nelíbila,dočetla jsem,ale za mě...nic moc.Treti díl číst rozhodně nebudu.

15.05.2024 2 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

To byla dřina,dočíst tuto knihu.Spatne se četla,dej byl divný,konec žádný.Divim se,že jsem vůbec dočetla do konce.

19.11.2022 odpad!

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

No,jsem ráda,že jsem zvládla dočíst.Pribeh dobrý,ale ta složitost a překombinovaný děj.A z poslední věty se mi udělalo až zle..."pokračování příště"..

29.08.2022 2 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Toto byla první kniha,kterou jsem od Yrsy četla a ani nevím,co napsat... příběh byl zajímavý,litovala jsem chudáky lidí v ústavu,ale znásilňování nemohoucích...?No tak tedy bavím..Kniha se mi nečetla dobře díky tykání.dej byl zdlouhavý,konec zase jaksi prostřižený.Celkove za mě...nic moc.

13.08.2021 2 z 5