jes09 jes09 komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ještě se mi nestalo, abych se u knihy zarazila nad svým pocitem u čtení. Nebyl to pocit znechucení, ale pocit neuvěření. Nic podobného jsem ještě nečetla.

12.11.2022 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Za mě skvělé završení série, dokonce mě to až překvapilo.

10.11.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stává se mi, že mě druhý díl baví méně než díl předešlý, ale i HG to neplatí! S nadšením jsem jej zhltla.

06.11.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mé prvotní setkání s J.N., bála jsem zklamání a to se dostavilo. V tomto příběhu by mi stačilo přečíst si druhou polovinu knihy, často jsem ztrácela pozornost na čtením..

21.10.2022 3 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Zajímavé.. čím víc se nad tím zamýšlím, tím více se mi kniha líbí. Pro dětičky pod -náct, bych určitě nedoporučila, ale v dnešním divnosvětě náctiletých tato útlá publikace jistě zaujme.

13.06.2022 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Za mě nadšení! Jestli se mi líbila Smrtka, tak Nimbus se mi líbil ještě víc! A co ten konec? Jsem ráda, že sérii čtu v době, kdy další díl je již na trhu! Za mě PECKA!

14.04.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Přečetla jsem mnoho knih s touto tématikou, téma je těžké a samozřejmě nelze nikterak odlehčit, ale přesto se tato kniha četla sama, ale je to autorovou povahou - na všem zlém si najdu to dobré.
Nebála bych se tuto knihu dát mému náctiletému synovi k přečtení.
Hezký a dojemný příběh.

02.02.2022 5 z 5

Jako young adult literatura skvělá!

24.01.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Opět mě kniha od autorky úplně dostala. Jsou to tak hluboké myšlenky! Tak silný příběh!

20.12.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nádherný příběh, který mě emočně ,,rozsekal".
Knihu řadím mezi své favority.

27.11.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Má první kniha od tohoto autora, čekala jsem wow efekt a přišel na konci pouhý otazník - to je opravdu konec?
Dech beroucí děj od začátku, poté následovalo v tomto pořadí: napětí, údiv, zamyšlení, čekání a otazník.
Na druhou stranu se mi líbila povaha postav.

24.09.2020 3 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Moje první zkušenost s tímto autorem. U této knihy jsem občas ztratila pozornost nad dějem (nezaujetí) ale přitom mi nepřišla špatná. Rozhodně zkusím jinou knihu od tohoto autora.

20.05.2020 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Za mě ano!

02.09.2018 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Za mě opět perfektní vykreslení rodinných vztahů, myšlenek jednotlivých postav a odlišnost povah. Pro ty, kteří se chystají mít děti, tak nedoporučuji, protože přesně takové chvilky na ,,zabití" prožije opravdu každý :D :D :D Perfektní!

26.05.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Kdo bude hledat sci-fi román s antiutopieckým příběhem, bude zklamán. Ten kdo bude hledat knihu plnou emocí, kde figuruje UI bude nadšen.

12.05.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čeho je moc, toho je příliš..

20.01.2023 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hodnocení jako young adult literatura - naprosto dokonalé! Od začátku se děj rozběhne rychlostí blesku a trvá až do poslední stránky. V knize nechybělo překvapení (což se mi často nepoštěstí)..

05.01.2023 5 z 5

Krátké, ale přesto velmi zajímavé povídky o hrdinkách historie. Některé hrdinky jsem ani neznala. Tato kniha mě vážně obohatila.

14.10.2022 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na drogovou účast ve válečné zóně.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

30.12.2021 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Má první kniha od Kinga, která mě naprosto nadchla! Líbí se mi styl psaní, styl uvažování a to nejdůležitější poutavý příběh, který Vás nenechá vydechnout.

03.07.2021 5 z 5