jes09 jes09 komentáře u knih

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Zase jedna, která mi nechá stopu na duši..

16.10.2022 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

S panem Nabokovem jsem rozhodně neskočila. Autor má jedinečný styl popisu, který mi v posední době u mého výběru knih chyběl.

25.09.2022 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pan doktor Honzák je leta ostřílený, to se projevuje právě na odpovědích (v dobrém slova smyslu). V knize jsem našla opět spousty faktů a doporučení na další literaturu, což u knihy vyhledávám. Tím, že kniha byla psaná formou rozhovoru nestane se, že by ,,tématu" bylo moc.

12.07.2022 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ta byla ale krásná! Po celou dobu čtení jsem měla úsměv na tváři. Velmi čtivá.

07.04.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Krásná a odpočinková holčičí pohádka :) Žádné složitosti a přitom dokáže překvapit :)

28.03.2022 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Nádherná kniha, která stojí za přečtení a k zamyšlení.

22.01.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velmi poutavý a napínavý příběh až do samého konce. Na dobu kdy příběh byl napsán je prostě perfektní.

05.12.2021 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Krásné dílo a velmi čtivé. Velmi se mi líbilo autorovo popisování dějů a osob. Samotná podstata příběhu je aktuální i dnes!

16.11.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krátká, ale přesto hluboká myšlenka!

02.11.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Po letech odložená kniha! Dala jsem ji šanci, ale na straně 180 jsem řekla STOP! Více ne!
Nesedl mi příběh, nesedl mi styl psaní.. Dle recenzí jsem stále čekala na ten "wow" efekt, ale opak byl pravdou.

26.06.2021 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Oddechové čtení..

03.04.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Hodnotím jako četbu pro mladistvé: neskutečně čtivá, moc hezky psaná s krásným příběhem a ponaučením.

26.02.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Autorka měla výbornou myšlenku příběhu. Kniha je rozdělena do dvou pohledů hlavních hrdinek. Jeden příběh je z mého pohledu ,,dotažený", ale druhý pohled je o poznání slabší. Poslední dobou se přesvědčuji, že ženy - autorky neumí napětí a dotažení příběhu prodat stejným dílem jako muži - autoři.

Kniha je čtivá, bavila mě - jen neočekávat reálný děj. Tuto knihu nazývám ,,holčičím čtením".

21.11.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Kniha se hezky čte, velmi odpočinkové čtení. Jen závěr knihy bych čekala od autorky trochu dramatičtější.

22.01.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Pokud srovnám s předešlou tvorbou, tak tento díl mě tolik nepohltil a konec trochu zklamal..

15.12.2023 4 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Dlouho jsem nečetla nic tak s hezkými a oslnivými popisy.

13.11.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Mé první shledání s tímto autorem a hned zprvu mě neskutečně nadchnul. Jediné písmenko nemělo hluchý charakter. A konec? Luxus, kdybych mohla, dám hvězd více.

17.08.2023 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Nádherný příběh. V této knize je téměř hmatatelná nejen úzkost, ale i láska. Je až neuvěřitelné, že příběh této knihy "žije" tolik let.

28.07.2023 5 z 5

Po přečtení předešlých knih kde byl vedený rozhovor s panem D.Heclem a V.Beneše jsem měla u této knihy pocit, že p.Mareš vede neústupný dialog (což pramení z jeho profese) než vedený rozhovor. Z této knihy jsem si odnesla mnohem méně než-li z knih předešlých.

28.04.2023 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Jedna z nejlepších knih v tomto žánru co jsem četla..

23.02.2023 5 z 5