Jerry H Jerry H komentáře u knih

Unikající svět: Jak globalizace mění náš život Unikající svět: Jak globalizace mění náš život Anthony Giddens

Kniha, rozdělená do pěti kapitol, která vyvolává obrovské množství otázek a odpovědí, na které si každý čtenář musí odpovědět sám. Nejvíce k zamyšlení mne vedla otázka: zda je lepší žít v tradiční rodině (prakticky bez možnosti rozvodu), když jsou v ní partneři nešťastní, nebo v jiném systému a ten život si přizpůsobit situaci?

17.11.2020 4 z 5

Náboženství Japonska Náboženství Japonska Byron Earhart

Tak předně musím hodnotit, jaký je rozdíl mezi náboženstvím v Evropě a v Asii. Konkrétně Japonsko převzalo nejvíce tradic z náboženství Číny a Indie. Částečně i křesťanství, které bylo po cca 150 letech zakázáno a perzekuováno. Zajímavý je uctívání božstev, uctívání hor a přírody. V knize jsou popsány i různé příklady a vlastně i celá historie.

29.10.2020 4 z 5

Dobrodružství lovců nosorožců Dobrodružství lovců nosorožců Bengt Berg

Je to takové příjemné dobrodružství mladého kluka, který vyrazí s výpravou za nosorožci. Spíše taková pohádka, ale na tu dobu to nejspíš bylo ucházející.

15.04.2020 4 z 5

Dokonalá bouře Dokonalá bouře Sebastian Junger

Pěkný příběh plný osudu lidí, kteří se věnují rybolovu. Všechno klape jak má, dokud nepřijde obr-vlna.

27.03.2020 4 z 5

Letadlová loď Letadlová loď Patrick Robinson

No, pěkně se to četlo, určitě je zde podrobný popis všech těch technologií, čím USA disponuje. Jinak to je ale opravdu taková pohádka pro dospělé. Na druhou stranu se toho čtenář poměrně dost dozví.

01.09.2019 4 z 5

Jediný unikl Jediný unikl Chris Ryan (p)

Až na ten překlad parádní kniha. Fakt neuvěřitelné, co člověk vydrží

06.04.2019 5 z 5

Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana Jiří Šebánek

Taková oddechovka pro zasmání.

20.03.2019 4 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Kniha se hezky četla, těch intrik tam ale dle mého bylo místy až dost a nejsem si jist, že by to takto v té době mohlo být. Ale jinak vše propracované a člověk si o té době může udělat nějakou představu.

12.01.2019 4 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Dle mého názoru jedna z nejslabších knih autora.

01.05.2017 4 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Vymakané do poslední stránky, jako ostatně většina autorových knih.

02.02.2015 5 z 5

Vězeň z Bangkoku Vězeň z Bangkoku Warren Fellows

Docela se divím, co člověk všechno dokáže přežít.

27.12.2014 5 z 5

Oběšenec Oběšenec T. J. MacGregor

Nejdříve poměrně nezáživné, později zajímavé.

31.10.2014 5 z 5