Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana

Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44035/byli-jsme-a-buben-od-44035.jpg 4 30 5

Nezestárlý jazzový humor Karla Velebného. Kája Velebný vnesl do cimrmanovského tématu neopakovatelný, originální humor. Pro mě to bylo zjevení. Teprve skrze něj jsem se dostal k jazzu a začal se mi líbit, vzpomíná Jiří Šebánek na legendárního jazzmana a výborného člověka Velebného, od jehož smrti uplynulo letos už celých deset let. Jazzová improvizační hravost souzněla dobře s hravostí cimrmanů. ... celý text

RoBertino27
21.11.2023 4 z 5

Abychom tuhle knihu a vůbec její vyznění řádně pochopili, je třeba vědět, jak to s Járou (da) Cimrmanem skutečně bylo a kdo má tu podstatnější část na jeho vzniku. Jeho další evoluce je jiný příběh, já jsem rád, že tato publikace byla napsána a můžeme nahlédnout na génia, o němž T. A. Edison prohlásil: "Kéž by mé žárovky zářily jako on!" Šebánek s Velebným už asi u fanoušků JDC upadají v pozapomnění, ale to není důvod je jakkoli opomíjet.

fes
08.03.2023 3 z 5

Ne každý ví, že Járu Cimrmana vymyslel právě Karel Velebný, jehož Zdeněk Svěrák zval Karlem Hedvábným.

newtory
07.11.2020 5 z 5

Pre toho kto je už trocha unavený tandemom Smoljak & Svěrák je to príjemná (priam ideálna) zmena. Duch nášho velikána Cimrmana zostáva zachovaný, mení sa len optika nazerania a aj následnej interpretácie diela neuznaného génia. Množstvo dobových fotografií výborne dotvára celkovú atmosféru.

Jerry H
20.03.2019 4 z 5

Taková oddechovka pro zasmání.

Sarah01
17.02.2019 3 z 5

Typicky cimrmanovsky humor. Bohužel to nevyzni tak, jak na jevišti.

Autoři knihy

Jiří Šebánek