Jerry H Jerry H komentáře u knih

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Francesco Carletti

Za mě vynikající čtení, psané bezprostředním stylem. Prostě a jednoduše, tak to bylo, tak to píše. Vůbec je zajímavé, jak to před 400 lety vůbec bylo, jiný kraj-jiný mrav. Celé cestování, přeprava materiálu, všechno na měsíce či roky s výsledkem prakticky neznámým. Zajímavé na přemýšlení...

06.11.2022 5 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Pěkné, čtivé, napínavé, zajímavý nápad.

07.02.2022 5 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Básně ze života, néé zrovna z mého, ale jak to cítí, tak to píše. Bavil jsem se, smál se u toho a přemýšlel, kam na ty rýmy chodí.

28.11.2021 4 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Asi to nebylo to nej, co jsem kdy v životě četl, ale na druhou stranu musím uznat, že se mi zaryla do paměti a dlouho tam zůstane. Moc hezky napsaná. Nemám co dodat. Být mladší, tak zbalím bágl a mažu do skal a do přírody.

21.11.2021 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

No tak také se nedokážu ubránit srovnávat autora s příběhy s Harrym Holem, takže mám takové menší dilema, jestli hodnotím knihu nebo autora. Nicméně kniha mě krásně vtáhla do děje, bylo tam pár skutečností, které by v realitě nejspíš nebyly možné (moc vražd, které Macbethovi lehce prošly), ale čtení to bylo pěkné. Dávám čtyřku, každopádně kdyby to napsal někdo jiný než Jo Nesbo, tak bych dal možná i pětku.

01.05.2021 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

I když v knížce bylo několik věcí, které byli trochu za hranou (ex-agenti FBI, střelba a vraždy v Disneylandu, atd.), mě osobně se krásně a příjemně četla, měla spád a čtenář se toho poměrně dost dozvěděl o M. L. Kingovi, kterého jsem si ještě dogooglil na netu. Viděl bych to tak na devadesát %, ale autora mám rád, takže bůra :-).

27.03.2021 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Knížku jsem našel v knihovně, četl jsem ji cca před patnácti lety, kdy se mi opravdu líbila a dlouho jsem ji měl v žebříčku hodně nahoře. Teď s odstupem času to zas taková hitparáda nebyla, ale stejně má něco do sebe. Chudý, mladý právník je vtažen mezi ostřílené dinosaury, kteří se neštítí ničeho. Nakonec je rád, že se z toho dostane se zdravou kůží. Zajímavé je zamyslet se, co je víc, jestli peníze nebo život :-).

16.12.2020 4 z 5

Soudce a jeho kat / Podezření Soudce a jeho kat / Podezření Friedrich Dürrenmatt

Pěkná kniha k zamyšlení o propojení dobra a zla, chudoby a peněz, lidských hodnot a moci. Pěkně vykreslené a do detailu popsané postavy. Povídka Podezření se mi líbila o něco více, ke konci to už bylo hodně napínavé až psycho.

11.10.2020 5 z 5

Lovcovy zápisky Lovcovy zápisky Ivan Sergejevič Turgeněv

Úplně o lovu to zrovna není, ale vše je vynahrazeno krásným popisem ruské přírody, lidí, žijící před hafo lety , kde se možná až dosud nic nezměnilo. Příběhy obyčejných lidí - dnes tu člověk je, zítra být nemusí.

17.07.2020 4 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Zajímavá emočně mystická kniha, která měla svojí atmosféru. Nicméně poměrně těžká na začtení se a některé části jsem musel číst vícekrát, abych pochopil, o co go, ale měla svého "ducha".

28.03.2020 4 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Je to takový psycho příběh, který chytne a nepustí. Dopodrobna popsané postavy i životy, jak to v době komunismu vypadalo. Vladimír Brázdil i IQ tykve s cílem dostat se z životní šedi a paní Marcela, panička, která je z jiné společnosti. Marcela - i když už ví, že se stane obětí, s ledovým klidem toto přijme a Vladimírovi připraví snad ještě horší smrt - zblázněním.

19.03.2020 5 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Bear je neuvěřitelný borec o tom žádná. Ač skromný, tak neuvěřitelně motivující člověk, který jde přes překážky. Čím těžší, tím lepší. Jelikož jsem už od něj četl knihu Vzhůru, které je o jeho cestě na Mount Everest, tak jsem se moc novinek nedozvěděl, ale stejně smekám. Více takových to lidí a svět bude jistě krásnější místo k životu.

13.03.2020 4 z 5

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Tak předně musím před autorkou smeknout. Sice náročnější a dosti na přemýšlení, ale opravdu počteníčko par excellence. Boj Říma s Kartágem, v té době dva rozličné světy , dva různé náhledy na svět. Na jedné straně hrdost a disciplína, na druhé straně obchod, šmelina a požitky. Rozhodně přečíst a udělat si závěr. Jinak mě ten počet stran nevadil, každá věta v knize byla nádherně a s rozmyslem napsaná.

29.02.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Lee Child

Některé příběhy hodně povedené, některé nikoliv. Je to takové rychlé a krátké čtení. Asi dva příběhy jsem vůbec nepochopil, co měl autor na mysli. Některé zase byly opravdu zajímavé a nutily mne k zamyšlení.

19.10.2019 4 z 5

Bušidó: Cesta samuraje Bušidó: Cesta samuraje Taira Šigesuke

Rozhodně kniha k zamyšlení. Když se tak podívám kolem sebe a to nemluvím o politicích, apod., tak by většina z nich musela dle této knihy spáchat seppuku.

04.10.2019 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Parádní kniha se spádem, napínavá až do konce. I jsem si dokázal představit, že to tak mohlo být i v realitě, akorát bych nechtěl být jedno z čísel v té jámě :-).

27.04.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Psycho až do konce :-)

16.10.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

až na ten překlad parádní kniha plná napětí až do konce

12.02.2018 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Napínavé až do konce.

22.01.2017 4 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Tato kniha se autorovi moc nepovedla i když konec knihy byl poměrně napínavý.

29.02.2016 3 z 5