Jerry.69 Jerry.69 komentáře u knih

Lovci vlků / Zlaté údolí Lovci vlků / Zlaté údolí James Oliver Curwood

Naprosto povedené dílo napsané v prvních letech 20 století a přeložené krásným jazykem českým ne nepodobným starým rodokapsům toliko citovaných ve starých filmech jako například Cesta do nitra študákovi duše, či mluva hochů cestujících do Pravěku.
Bylo milé a osvěžující přečíst si starší knihu tolik odlišnou od současného světachodu. A mimochodem...ten drsný sever je skutečně toliko dobrodružný, hoši ...

31.01.2019 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Pokračování stejně jako první kniha nepotřebuje komentář....když nasedneš v první stránce, vystoupíš až zavřením knihy na konci...oddychová megamasakrózní nářezovka pokračuje..

08.08.2018 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Poutavý, neotřelý a velmi zajímavý příběh.
Děj má spád, zajímavě řešené zvraty a je vyprávěn příjemným způsobem. Kniha, kterou si časem určitě přečtu ještě jednou.

08.08.2018 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Perfektně, poutavě, zajímavě napsané sci-fi.
Přesná směs humoru, drzosti a vykreslení hlavních postav z Mise Saturn dělá knihu, která se čte "jedním dechem".

07.07.2018 5 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Svižně a příjemně napsaný příběh, který mě bavil... Malinko jeden tuší kam se bude příběh ubírat dál, ale to není úplně na škodu. Popsané opuštěné a vzdálené kouty velkých spojených států a s tím spojení možných různých "prapodivností" je však skvělé. Já se skvěle bavil.

09.04.2018 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Byť psáno pro náctileté, krásně lehce vyprávěný příběh.
Objeveno náhodou, hledajíc lehčí letní čtivo, určitě se stane oblíbeným čtením i pro podzimní plískanice a zimní depresivní čas čekání na jaro...
Má to děj, napětí, spád a rýsuje se to v jednu skvělou ságu....beru všemi deseti.

23.08.2017 5 z 5

Je radost vědět že pokud sáhnu po knize tohoto spisovatele nikdy mě nezklame.
Způsob jakým pan Vondruška vypráví své příběhy zasazené do dějinných událostí naší země je jednoduše jedinečný. Přečetl jsem zatím vše co pan Vondruška napsal a všechny jeho knihy mě velmi pobavily a vždy ukázaly nějaký nový pohled na historické události naší země, nebo alespoň náhled na život v té době. No a Husité .... je radost si přečíst příběhy na pozadí této doby, obzvláště potom, co nám, školou povinným v dobách normalizace, byla předkládána jako vzor dokonalého soužití.
Poučné, zábavné, čtivé .... jako vždy.

27.06.2016 5 z 5

To To Stephen King

Je to již dlouhá řádka let, co jsem tento skvost četl poprvé .... zhlédl film....četl podruhé... Ale jedno se již nikdy nezmění, pokaždé když přijede cirkus a dětmi oblíbená postava klauna táhne městem a láká na vystoupení, mám mrazení v páteři a ohlížím se po hasáku, klacku či čemkoli jiném čím bych toho namalovaného zmetka s umělým úsměvem případně umlátil .... krásně stvořená fobie, děkuji Mr. King :-).

24.04.2016 5 z 5