jeany23 jeany23 komentáře u knih

Slovník zahraničních herců konce XX. století A-K Slovník zahraničních herců konce XX. století A-K Miloš Fikejz

Škoda, že je v knize poměrně dost překlepů.

01.08.2023 3 z 5

Slovník zahraničních herců konce XX. století L-Z Slovník zahraničních herců konce XX. století L-Z Miloš Fikejz

Škoda , že je v knize tolik překlepů.

01.08.2023 3 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Ani jsem to nedočetla. Vůbec mě to nechytlo.

22.10.2022 1 z 5

Klasikové v nedbalkách Klasikové v nedbalkách Jan Bauer

Očekávala jsem nudu, ale kupodivu se to četlo dobře. Kdyby v 19. století existoval bulvár, na některých našich klasicích by si pěkně smlsl :-)

06.10.2022 4 z 5

Velké záhady Velké záhady John Grant

Kniha je vizuálně pěkná, má krásné fotografie. Vadilo mi ale pár chyb a hlavně prapodivný krkolomný překlad, takže i když kapitoly jsou krátké a nejdou moc do hloubky, nečetly se mi nejlépe.

19.07.2022 3 z 5

Víte, co na sebe? Víte, co na sebe? Jitka Hrdličková

Moc hezké a výstižné fotografie.

20.06.2022 5 z 5

Satan v Illfurtu - Případ ďábelské posedlosti dvou hochů v nedávné době Satan v Illfurtu - Případ ďábelské posedlosti dvou hochů v nedávné době Paul Sutter

Pamatuju, že když jsem to četla poprvé, solidně jsem se u toho bála.

02.04.2022 4 z 5

Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? * antologie

Nebýt posledních stran, tak je to celkem zajímavá naučná knížka.

29.03.2022 4 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Maličko slabší než první díl. Možná můj úsudek ovlivňuje to, že první díl měl oporu ve filmu, takže jsem ho měla víc vrytý v paměti...Začátek knihy neztrácí čas, něco je zmíněno jen okrajově (smrt Charlottiny matky, potrestání Margot), prostřední část je pozvolnější. Prostředí ostrova, všichni ti šamani, magie, půtky s domorodci..to mě tak úplně neoslovilo, ale musím říct, že ke konci děj dostal slušný spád, hodně zvratů, a pak to všechno do sebe krásně zapadlo.

05.01.2022

Stokrát bez pardonu Stokrát bez pardonu Boris Pralovszký

Souhlasím s názorem níže, že si autor vyhrál s češtinou. Některé vtipy jsou takové dětinsky prosté, nekomplikované, ale účel splnily. Zasmála jsem se značně.

27.11.2021 5 z 5

Marcelino Marcelino José María Sánchez-Silva

Prostý příběh o lásce k Bohu, u kterého jsem si i trochu pobrečela.

21.11.2021 4 z 5

Byl jsem knězem Byl jsem knězem Roman Jonasz

Nevím, jak je na tom mravnostně církev v jiných státech, ale i kdyby byla pravdivá jen půlka knihy, i tak je to docela síla... Vadilo mi ale velké množství tiskových chyb, dokonce jedna stránka úplně chyběla, takže knížka působila jako když je splácaná na koleně, a to mi trochu kazilo zážitek ze čtení. Obsah jinak rozhodně stojí za pozornost.

31.10.2021 4 z 5

Neplatné fyzikální zákony Neplatné fyzikální zákony Luc Bürgin

O záhadných fenoménech jsem toho přečetla už hodně, ale i já musím říct, že některé z uvedených byly pro mě novinkou. Knížka by mohla být klidně obsáhlejší.

01.08.2021 5 z 5

Stezkami záhadných zvířat Stezkami záhadných zvířat Jaroslav Mareš

Čtivý text skvělého pana Mareše + překrásné ilustrace pana Housky = nezbytnost pro každého milovníka kryptozoologie.

01.08.2021 5 z 5

Majitel hutí Majitel hutí Georges Ohnet

Pohodová romantická jednohubka, přečteno za jedno odpoledne. Jen škoda, že není víc rozvedeno, jak se hrdinka do manžela zamilovala, a také konec mi přijde uspěchaný.

09.03.2021 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Pro mě místy příliš rozvláčné a jaksi bezkrevné. Filmové zpracování taky nebylo bůhvíjaké, ale stejně se mi líbilo víc než kniha.

31.12.2020 2 z 5

Tajemné fenomény Tajemné fenomény Arnošt Vašíček

Pro milovníky záhad povinnost. Většina knihy je o UFO a záhadných tvorech, což mi vyhovuje. Některé věci jsou pro mě notoricky známé, jiné úplně nové. Poutavě napsáno, pěkné fotky. Jediná škoda, že kapitoly jsou poměrně krátké.

26.12.2020 5 z 5

Tak to nebylo! Tak to nebylo! Stanislav Brázda

Přečteno jedním dechem. Ne každý tomu asi bude věřit, ale výpovědi psychotronika a astrologa mi připadají logické, nepřemrštěné.

13.12.2020 5 z 5

Doktor od jezera hrochů Doktor od jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Kniha není špatná, ale až do uštknutí hadem mi přišla zbytečně rozvláčná. Vše podstatné z knihy zaznělo i ve filmu, ale film víc odsýpal a hezky tu byla rozšířena linie se sestrou Krajánkovou. Celkově se mi tedy líbil víc film.

02.11.2020 3 z 5

Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Robert Homir

Tato kniha se mi nečetla moc snadno, toho filozofování je na mě až moc. Pár zajímavých myšlenek tu je, některé naopak u mě spíš vyvolaly nevěřícné kroucení hlavou (např. kastrace kněze, nebo jak v nebi uspokojují pohlavní potřeby Ježíš a Marie...atd.). Co mi ale vadilo nejvíc: snad 3/4 knížky jsem o tom, jak církev ( hlavně katolická) ohlupuje a ovládá lidi, to vše do mrtě omíláno stále dokola, opakujícími se větami. Autor tu věřící nazývá chorými mozky a skoro na každé stránce tu do církve neváhá tu méně, tu více ostře rýpat. Už v knize "Blízká setkání s UFO" tu a tam do církve rýpnul, tady je to ale vyšponované do krajnosti. Nejsem klasicky věřící, a ano, církev má své temné stránky, ale tady to vypadá, jako když si autor až fanaticky touží co nejvíc "kopnout".. Knížku si už znovu přečíst nehodlám.

29.09.2020 2 z 5