Jarmar Jarmar komentáře u knih

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Nechápu to. Autor je Američan a přesto vás ruská duše jeho hlavního hrdiny vtáhne do děje, který plyne klidně jako široká řeka, jen aby vás znenadání zaplavil rozbouřenými peřejemi historických fakt pod čarou. Zkrátka - úžasně čtení

17.02.2024 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Všechny osudy hrdinů románu Sto roků samoty se přes vás postupně přelévají jako povodeň a nakonec na vás ulpí jako to, co po sobě zanechá jen stoletá voda.

05.03.2024 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Úžasná kniha od super autora :)

13.01.2021 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Je to dobrá kniha. Prečtěte si ji.

03.01.2024 5 z 5

Rusko plné křížů Rusko plné křížů Alexandr Nikolajevič Jakovlev

Rusko pné křížů je kniha, kterou nemůžete nedočíst, i když je tak těžké ji číst. Tato kniha vám nenabídne žádnou úlevu, protože fakta a hlavně ta smutná čísla, která vám předkládá, jsou, vzhledem k tomu jaké postaveni v politice zaujímal autor knihy, s největší pravděpodobností pravdivá. Můj názor je, že takových knih bohužel potřebujeme víc.

22.02.2021 5 z 5

Král Richard III. / King Richard III. Král Richard III. / King Richard III. William Shakespeare

K Vánocům jsem dostala knihu pana Hilského Shakespeare a jeviště svět. Abych si ji mohla vychutnat, tak musim nejdřív splnit svoji osobní výzvu a přečíst všechna Shakespearova uznávaná díla v originále. Letošní výzva mi v tom dost pomáhá, ale přiznám se, že Romeo a Julie se mi četlo lépe, než Richard III. Osobně je mým jednoznačným favoritem Macbeth. Kdysi, snad je to víc než deset let, dávali v české televizi Shakespeara z anglických divadel. Byl to úžasný zážitek a proto se na to čtení opravdu těším

05.01.2022

Hordubal - vesnice, Povětroň - léklaři, Obyčejný život - železnice. Teda, to jsem to ale 'zhustila'. Úplně vidím, jak nade mnou Čapek kroutí očima a myslí si něco o perlách. Jenže, to je právě ono. Čapek psal takovým způsobem, že se mu do jednoho odstavce vešlo hned několik životů. Jsem angličtinář. Kolikrát mě při čtení této knihy napadlo, jaké by bylo překládat toto dílo do angličtiny? Těžké, lopotivé, pomalé. Zase tři slova. Tak proto :)

28.01.2021

Penzion U lvice Penzion U lvice Ditta Kůtová

Zajímavý příběh napsaný bohatým jazykem. Kniha vás chytne a nepustí. Užila jsem si každou stránku včetně krásných ilustrací.

01.01.2023 5 z 5