jarin58 jarin58 komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velice příjemná detektivka z prostředí Beskyd.Trochu více postav pro orientaci,ale i to si časem sedlo.

04.06.2023 4 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První povídka klasika,druhá je o vyšetřování na Tudorovském dvoře.Tentokrát měl Jiří Adam z Dobronína za pomocnici ženu,sympatickou Kateřinu Dolanskou.

31.05.2023 4 z 5

Náhodné svědectví Náhodné svědectví Thomas Andresen

Přečtete a hned zapomenete.

25.05.2023 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Kdyby byla detektivka víc napínavá tak dám plný počet hvězdiček.Jsem milovník koček,a Koko je frajer,přesto mi připadal příběh dost poklidný.Na další díly se samozřejmě těším.

22.05.2023 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Historických faktů je zde méně,avšak přibylo bojů a dobrodružných akcí.Takže spokjenost a budu pokračovat,

19.05.2023 4 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Brutální thriller spolu s geniálním vyšetřovatelem a máme před sebou výbornou knihu.

14.05.2023 5 z 5

Případu se ujímá Charlie Chan Případu se ujímá Charlie Chan Earl Derr Biggers

Skvělé,skvělé.

03.05.2023 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Ubírám na hodnocení za druhý příběh.Ten byl na můj vkus až příliš překombinovaný,nepřehledný.

19.04.2023 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Pan Niedl píše srozumytelně,děj má spád a zažijeme i trochu cestování.Jen si říkám že Michal natrefí vždy na stejně naladěného soupeře,co se týká vtípků a popichování.

15.04.2023 5 z 5

Hrad orlů Hrad orlů Mark Felton

Nebýt mizerného překladu byl by dojem vskutku silný.

11.04.2023 4 z 5

Ďábel v Marshalsea Ďábel v Marshalsea Antonia Hodgson

Očekával jsem něco jiného,proto slabší hodnocení.

07.04.2023 3 z 5

Řemeslo urozených Řemeslo urozených Pierre Boulle

Nečekal jsem nic a to bylo dobře,neboť jsem byl příjemně překvapen.Výborně rozvedené drama několika osob a jejich charakteru.

30.03.2023 5 z 5

Příběh toulavého kocoura Příběh toulavého kocoura Richard Sobotka

Smutný,ale pravdivý příběh.Takhle dopadne většina čičin které nemají svůj domov.

28.03.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Spíš než horor taková příjemná pohádka.Ale proč ne.

27.03.2023 4 z 5

Král zvedá meč Král zvedá meč Jan Bauer

Napínavý příběh kde dominikán Pavel byl vždy včas na tom pravém místě a ochraňoval naivního Karla.

23.03.2023 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Kniha Mefisto byla napínavá.Vyšetřování brutálních vražd a i trochu mystiky.

19.03.2023 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Lukáš je prima kluk a už se těším na další jeho dobrodružství.

14.03.2023 4 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

Kniha špatná nebyla,ale příběhu chybělo napětí.Proto za tři hvězdy.

10.03.2023 3 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Máme zde novou sérii volně navazující na Rytíře z Vřesova.Uvidíme jak se příběh bude v dalších dílech vyvíjet.

04.03.2023 4 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Kniha byla napínavá,děj strašidelný,ale ten závěr ubral na hodnocení.Přesto doporučuji všem kdo jste milovníkem thrillerů a hororů.

02.03.2023 4 z 5