JáraTym JáraTym komentáře u knih

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Miroslav Macek

Kniha oslavující klasiky detektivek, mě velmi zaujala. Líbilo se mi perfektní napodobení autorova stylu (Prasátka), nebo humor (Paštika). Těším se na další autorova díla.

22.04.2022 4 z 5

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Tak, u této knihy můžu s klidem říct, že je to nejlepší cukrářská knížka, jakou jsem za poslední tři roky držel v ruce. Fotky dech beroucí a skvostné recepty, propracované články a ukázky lidových tradic a řemesel. Opravdu velmi inspirativní, originální a nápaditá kniha, kterou nutně musíte mít doma. Už jsme za těch pár dní od vánoc vyzkoušeli mnohé, a po pár pečících večerech mi bylo jasné, že je to opravdu špička a vše můžu jen doporučit.

09.01.2021 5 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Půvabná sbírka vtipných, krásných a poutavých povídek. Pobaví, nadchne, dojme...vždy, když mám špatnou náladu tak po nich sáhnu. Je to sázka na jistotu. Doporučuji!

04.06.2020 5 z 5

Kapřík Metlík ve sportovním rybníku Kapřík Metlík ve sportovním rybníku Jan Opatřil

Skvělá kniha na odreagování, do přírody, k vodě...Kapříka Metlíka, jeho kamarády a nové dobrodružství si zamilujete! Nebudete se moci od knihy odtrhnout! Vřele doporučuji!

02.05.2020 4 z 5

Kapřík Metlík: Nový domov Kapřík Metlík: Nový domov Jan Opatřil

Bomba! Skvělá knižní série, autora jsem měl tu čest poznat i osobně což mě velmi těší. Doporučuji všem věkovým kategoriím, kteří mají rádi rybaření, přírodu a pohodové (ale svým způsobem zábavnou formou naučné) čtení!

30.04.2020 5 z 5

Kapřík Metlík v řece Kapřík Metlík v řece Jan Opatřil

Vynikající kniha! Skvělá pro každou věkovou kategorii! Pro všechny milovníky přírody a rybařiny jako stvořená. Nádherné ilustrace, skvělý příběh...Stojí za to!

30.04.2020 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Svižný příběh se sympatickými hrdiny, kterému dosti ubírá fakt, že se autorka příliš snaží před čtenářem vyzdvihnout "ženskou moudrost" a Tommyho postava tím značně trpí. Jinak opět - vynikající scény neztrácející napětí, humor či akci, emoce, jasné a lidsky uchopitelné charaktery postav a jejich živé dialogy. Jen se k ní musí přistupovat bez předsudků a očekávání, protože tohle není žádný Poirot, který se dal na včelařinu a k Marplové má Pentlička hodně daleko.

18.08.2023 4 z 5

Romaneta (5 romanet) Romaneta (5 romanet) Jakub Arbes

Sbírka překypující nádherným jazykem českým, příjemnými přirovnáními a plastickými postavami - která pro dnešní svět zakonzervovala žánr "romaneto" které není špatné mít v literárním merku.

29.05.2023 5 z 5

Kapřík Metlík pro nejmenší Kapřík Metlík pro nejmenší Jan Opatřil

Ty ilustrace! Ty jsou!

08.05.2021 5 z 5

Jak napsat dobrý scénář Jak napsat dobrý scénář Syd Field

Oprávněně se jí říká bible scénáristů. Jediné tato kniha mi pomohla překonat kritický moment, kdy před vámi leží prázdný papír a hlavu máte plnou nápadů. Z této knihy velmi často čerpám, čtu si a vždycky když nevím jak s příběhem dál, přečtu si ukázku z knihy, a vždycky, ale opravdu vždycky se mi povede pokračovat dál. Slovo doporučit, v tomto případě nestačí. Prostě jí musíte mít!

15.04.2021 5 z 5

Kapřík Metlík a naděje Kapřík Metlík a naděje Jan Opatřil

(SPOILER) Poutavá, zábavná a humorná knížka. Skvělé ilustrace a zajímavý příběh. Pátý díl, této skvělé série si prostě musíte přečíst! Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi přírodu a rybaření. Vhodná ke přečtení při rybolovu (Vlastní zkušenost)! Velmi se těším na další Metlíkovo dobrodružství ve Skotsku.

17.06.2020 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Brilantní pointy, které předčí vaše nejčernější i nejbělejší očekávání. Nejbělejší - takhle se to asi nepoužívá, ale ve světe Roalda Dahla by to jít mohlo... Asi jsem našel nového oblíbeného autora.

29.03.2024 5 z 5