Jara 56 Jara 56 komentáře u knih

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Díval jsem se na seriál Všechny velké a malé bytosti a pro porovnání jsem se dal do čtení knižní podoby, je to krásně napsané a na rozdíl od mnoha jiných knih, zrovna tak krásně natočené, spokojennost. Budu shánět další díly o zvěrolékaři, už se těším.

29.03.2022 4 z 5

Pouť nenávisti Pouť nenávisti Ellis Peters (p)

Hezky napsané, jako skoro všechny díly, opět pohodová odpočinková četba a skutečně je dobré je číst postupně jak jsou napsané, hezky se potom vzpomíná kdo s kým a o čem :D

03.02.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherně napsané, ten bručoun krásně popsaná postava (ten autor mě snad znal:-D), sice než jsem si zvykl na to přeskakování v čase tak mě to trochu vadilo, ale jinak naprostá paráda.

28.04.2019 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Sice nejsem dítě ani mládež, ale mám rád sci-fi a knihu jsem začal číst, protože mám rád Harryho Pottera, zajímalo mě jak se autorka k takto tvrdé konkurenci postaví a nutno říct, že mě překvapilo jak je kniha od začátku čtivá. Jak je snadné se do ní začíst, jsem docela zvědavý jak se budou odvíjet další díly.

27.05.2012 4 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásně napsaný životopisný román ze smutné doby chudých lidí.

14.08.2019 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Trochu jsem se zalekl, když jsem v komentářích četl, že je to z období války Sever proti Jihu, moc tyto krvavé romány nemusím, ale kniha překonala očekávání a nadchla mě, stejně jako předtím Ranhojič i když ten je z jiného soudku. Je to krásně napsané, postavy jsou pečlivě popsané, včetně různých povahových rysů a to jak u indiánů, tak třeba postava Matky představené zakládají nový klášter. Prostě parádní román a vřele doporučuji k přečtení.

04.12.2016 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásně napsané, nádherně udělané i filmy podle těchto pohádek.

26.10.2011 5 z 5

Poustevník z Eytonského lesa Poustevník z Eytonského lesa Ellis Peters (p)

Krásně napsaná odpočinková detektivka o bratru Cadfaelovi, řekl bych jedna z nejlepších. Děkuji autorce za pohodu která z knihy vyzařuje.

27.11.2021 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Podle mě jedna z těch hodně dobrých a navíc Reacher dostal i pořádnou pecku, až mu hlava bolela a to je co říct. :-D

17.10.2018 5 z 5

Živá investice Živá investice Dick Francis (p)

Výborně napsané, dle mého jedna z nejlepších knih Dicka Francise, i když vlastně všechny jsou skvělé jen některé jsou ještě lepší. :-)

27.08.2017 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Pěkně se čte po počátečním trochu rozvláčném úvodu, jsem byl velmi příjemně překvapený jak je knížka čtivá, jen díky pochvalným komentářům jsem se začetl a vydržel. Takže díky databázi knih jsem tuto knihu vůbec objevil a mohu-li radit a máte-li rádi tento žánr, neváhejte je to krásně napsané.

08.11.2013 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Přečetl jsem skoro všechny knihy od tohoto autora s Reacherem a tato je dle mého opravdu nejslabší, no není vždy posvícení a vše se mě nemusí líbit, ale fakt už to bylo akční až moc.

21.12.2022 2 z 5

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Krásné v podstatě završení série knih o Cadfaaelovi, hezky se čte celá série, potěšilo mě a souasně je mě líto že již není pokračování.

15.08.2022 5 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

krásně jsem si zavzpomínal na čtení z dětství

18.06.2019 4 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

i u mě jedna z těch slabších knih od tothoto autora, ale za přečtení jako oddechovka to i tak stojí.

16.04.2019 3 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Trochu slabší než jiné knihy tohoto autora (zvláště skoky v čase na čtivosti nepřidávají), ale i tak příjemné čtení, mám tohoto autora rád.

22.03.2019 3 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Trochu z jiného soudku, než Ranhojič a Šaman, ale i tato kniha se mě líbí. Příjemně se četla.

14.12.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvěle napsané. Přečteno tzv. jedním dechem. Vřele doporučuji.

29.10.2015 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Konečně někdo nedělá z odboje jen samé hrdiny, ale popisuje jak to asi bylo za války, stačí přitlačit na kohokoliv tím správným způsobem a řekne vše. Krásně napínavé a čte se jedním dechem.

22.05.2014 4 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Napínavě a čtivě napsaný válečný román, který zaujme a nadlouho zůstane v paměti jako čtenářský zážitek.

16.03.2014 5 z 5