JanzPardubic JanzPardubic komentáře u knih

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Nemám moc co dodat ke komentáři od Belatris. Skvěle popsala všechny problémy, ale i pozitiva knihy. Detektivní příběh, který by i měl potenciál, vyzněl do ztracena. Chyběla mu sevřenost a především mnohem lepší psychologické prokreslení vraha. Vžití se do dobové atmosféry mi něco rušilo. Naopak taktéž pozitivně kvituji pojetí historických postav, především Arnošta z Pardubic. Postava Karla IV. chvílemi hraničila až s karikaturou, ale při jeho věčné glorifikaci si to občas zaslouží. Druhý díl si přečtu.

P.S. Horušická jablka jsou chuťově skvělá, a ne žádná nakyslá padančata! ;-)

28.02.2018 2 z 5

Bronzové oko Bronzové oko Panagiotis Agapitos

Rozhodně zdařilejší pokračování Ebenové loutny. Vždycky mě potěší, když si můžu přečíst dobrou historickou detektivku od erudovaného autora-odborníka, který mi navíc přiblíží méně známou historickou oblast a dobu, tentokráte Byzanc třicátých let 9. století. Těším se na třetí díl.

25.02.2018 5 z 5

Ebenová loutna Ebenová loutna Panagiotis Agapitos

Místy obtížnější na pozornost a složitějším jazykem napsaná, ale jinak kvalitní historická detektivka zasazená do Byzantské říše 9. století, jejíž hlavní předností je poučný (ale i literárně zdařilý) popis tehdejší místní správy a společnosti. Autorem je totiž významný byzantolog.

25.02.2018 4 z 5

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Kniha na pomezí historického románu a detektivky odehrávající se na konci vlády císaře Fridricha II. Znám zdařilejší díla od Antonína Polácha, ale tato knížka rozhodně neurazí a ve srovnání s jinou produkcí „historických“ románů z období středověku je to beze sporu dílo nadprůměrné.

25.02.2018 4 z 5

Firma Firma John Grisham

Skvělý právnický thriller. Mělo to napětí, spád a výbornou postupnou gradaci příběhu, kdy mladý právník dochází k poznání o firmě, která se zpočátku jevila tak idylicky.

31.01.2018 5 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Velice dobrý britský špionážní thriller, který rozhodně jako autorova prvotina nezklamal, právě naopak. Zaujal mne Richardsonův styl, který hlavně na prvních stránkách knihy navodil velmi stísněnou atmosféru.

31.01.2018 4 z 5

A stanu se králem A stanu se králem Antonín Polách

Velice kvalitní, čtivý a historicky přesný román o zisku uherské koruny Zikmundem Lucemburským. Oceňuji autorovo uvědomění si Zikmundova mládí v té době. Jsem rád, že bohužel v Čechách tradičně negativně vnímaná osobnost posledního Lucemburka na našem trůnu došla románového zpracování, v němž jsou ukázány jeho politické schopnosti.

31.01.2018 5 z 5