janii0943 janii0943 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četla - dokonalý zločin

26.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Pro mě, jako milovníka psů byla knížka plná emocí, slz ale i smíchu. Krásné podání toho, jak svět vidí psi (kéž by to tak bylo) :)

22.06.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Oproti prvnímu dílu mi přijde, že píše o úplně jiné Luise... Luisa byla veselá, nosila bláznivé oblečení, neznala nenávist.... V této knižce to byl úplně někdo jiný
Knihu jsem dočetla, ale první díl nepřekoná.

22.06.2017 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Poutavý příběh kdy pravda a soud nebyli pro černochy na jejich straně.
Krásné vyprávění očima malé Čipery a jejího bratra.

Autor za tuto knihu získal Pulitzerovu cenu a to právem

12.12.2016 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tuto knížku jsem si přečetla asi 3x nádherné popsání války mezi bílými a černými. Fandila jsem hospodyním před rozmazlenýma paničkama a část s "dortem" mě vždy rozesměje k slzám.

Doporučuji

12.12.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tuto knížku si budu muset přečíst znovu, protože jsem ji přečetla, jak se říká jedním dechem a bohužel jsem nepochopila pointu knížky

12.12.2016 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Za mě jedna z nejlepších knih od autorky :)
Tajnou lásku si určitě prožila každá z nás, volba partnera, tajemství, boj o své místo mezi sourozenci, nadržování od rodičů - zde konkréktně od babičky :)
doporučuji všem, kdo si chtějí znovu prožít tu svoji tajnou lásku

12.12.2016 5 z 5

Bohužel, opět se potvrdilo, že v dnešní době může psát asi každý :(
za mě, rozhodně ne...

12.12.2016 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

At už je Vám deset nebo jste už máma od rodiny, tato "pohádka" si vás získá a to po prvních stránkách.
Příběh Harryho je tak krásně napsaný, že se každý musí vrátit do dětství a přát si být v Bradavicích s ním.

Nesmí chybět v žádné knihovně

12.12.2016

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Jedna z těch novějších knížek od Lenky.

Ať už jste, nebo nejste jejím příznivcem knížka si vás získá. Příběh Šárky je jiný než klasické autorčiny romány a díky tomu je jedinečný.
Zápletka i konec mě překvapil a čekala jsem v pokračování v podobě druhého dílu, ....ale asi to tak má být :)

12.12.2016 3 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Bohužel, jak už bylo několikrát napsáno - naivní hrdinka, zachránce který se do ní zamiloval a všichni to věděli, bohužel jako mýdlová bublina dobrý

07.10.2016

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Za mě nejlepší kniha za rok 2015 i samotný film mě neuvěřitelně překvapil!
Poutavé čtení, plné zvratů, kdy tušíte a najednou se stane něco zásadního a pak zase a zase.
Autorka dokáže své čtenáře udržet napnuté až do konce.

07.10.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečetla jsem prvních pár kapitol a jsem nadšená - zajímavé propojení obou hlavních postav. Dnes doufám, že to dokončím "na jeden nádech"

07.10.2016 4 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Mě teda tato knížka velmi zklamala, jak někdo může napsat něco o čem tvrdí, že je to z života zlatokopky, a přitom nezná názvy módních značek, celkově jak to chodí ve vyšší společnosti?

Zlatokopka ano, ale opravdu jak svět vidí autorka.....

Jinak co se týká knížky samotné příběh to byl hezký, ale bohužel stále to stejné - (deník vydržované ženy, byla jsem zlatokopkou, zlatá klec)

07.10.2016 2 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Autorka patří mezi mé favoritky, i nyní v roce 2016 (skoro 10let ) od vydání si velmi ráda přečtu romány od ní.
Ráda se s ní vracím do Bakova a připomínám si nejoblíbenější hrdiny Radka, (podej mi ruku radko), Lukáš (Lucky Luk) a další

03.10.2016

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Knížka mě naprosto zklamala :(

nechápu jak toto mohl být na slovensku román roku ....
To že nikde nesdělila plné informace například u módních značek, názvů aut apod
dále si autorka mohla zjistit víc informací a né vařit z vody.
Poznatky z trestného práva ani nekomentuji

- mým názorem je, že takovýhle nereálný příběh bych spíš uvěřila studentovi 4 ročnika jako maturitní práci a ne nekomu, kdo si říká spisovatelka :(

opravadu velké zklamaní

21.08.2016 2 z 5