Janetka711 Janetka711 komentáře u knih

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Knizka me naprosto pohltila. Rozsirila mi znalosti hlavne o rozdilu mezi Mormony a cirkvi FLDS, ktera z nich sice vychazi, ale v pojeti zivota je opravdu brutalni a nesrovnatelna. Nejhorsi na tom je, ze takhle stale jeste tisice lidi zije v civilizovane zemi jako je USA. A nikdo se nema k tomu, aby situaci resil. Trosku me stve zavadejici nazev titulu "Mormonka", takhle se kniha v originale nejmenuje a zaroven se nejedna o Mormony v pravem slova smyslu. Rozhodne ale stoji za precteni. Doted sleduji aktualni situaci FLDS a spoustu veci jsem si diky ni nastudovala, abych vic porozumela. Je az sokujici, jak lze takove mase lidi vymyt mozek...ale kdyz je vam to delano od detstvi a nic jineho neznate...

05.11.2017 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Kniha byla skvělá, ale konec mě naprosto zničil. Abych měla rozhořčení s kým sdílet, předala jsem beze slov knihu k přečtení své mamce a pak jsme si aspoň mohly postěžovat společně:)

01.02.2017 4 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Byla to opravdu nenáročná četba. Možná jsem tajně doufala ve víc. Rozvinutí milostného příběhu přichází až tak v polovině knihy...čekala jsem výbuch, intenzitu, ale tohle očekávání se nenaplnilo. Nicméně i tak hodnotím knihu jako příjemnou a velmi odpočinkovou.

05.03.2020 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla za jeden víkend. Určitě doporučuji:)

04.10.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Naprosto skvělá a napínavá kniha, u které jsem se často i bála číst dál! Ale nešlo přestat. Byl to opravdu velmi intenzivní zážitek a všem knížku vřele doporučuji!

09.01.2017 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Knížka mě v regálu zaujala krásným obalem, pak jsem si přečetla stručný obsah a ten mi přišel opravdu zajímavý a netradiční. Nevěděla jsem vůbec, co čekat. Knížka mě naprosto nadchla. Přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne, nešlo se odtrhnout. Byla v ní spousta pravdy a ten, kdo někdy depresi zažil či jen v životě poznal dlouhodobě těžké období, se s myšlenkami Aysel bude umět velmi ztotožnit. Já jsem si při jejím čtení uvědomila hodně věcí, které jsem si nepřipouštěla nebo je neuměla pojmenovat. Opravdu ji vřele doporučuji všem! Něco takového jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Dokonce mě to donutilo napsat i svoji první recenzi na nějakou knihu.

08.01.2017 5 z 5