Jane-13 Jane-13 komentáře u knih

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha, která mě pohltila snad od první stránky. Autorčin styl psaní mi dokonale sedl. Postavy byly detailně a uvěřitelně vykresleny, přestože se někdy chovaly na svůj věk poněkud přemoudřele, na druhou stranu třeba Tárik se chvílemi choval jak ukřivděný malý kluk, tudíž se to vyvažovalo. Prostředí, přestože magie v něm není tak výrazná na první pohled, je okouzlující a prodchnuté lákavou exotikou, jež všemu propůjčuje tu správnou atmosféru. Děj byl chvílemi trochu předvídatelný a některá "tajemství" mi došly dřív, než by asi měly, ale připisuji body za to, že Šeherezáda stále myslela na svou pomstu a nehodila to za hlavu. Tento příběh plný vášně, nenávisti, lásky a přátelství, můžu jedině doporučit a sama netrpělivě vyčkávám druhý díl.

22.10.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se mi velmi líbila, protože jako všem knihám od Kiery se jí nedá upřít neuvěřitelná čtivost. Eadlyn je sice rozmazlená, což mi trochu vadilo,ale dalo se to očekávat a líbilo se mi, že není dokonalá. Co se týče selekce, tak je neuvěřitelně zajímavé to sledovat z druhé strany. Možná jsem jedna z mála, ale za mě tým Eikko. Kile by nebyl špatná volba, ale já ho pro Eadlyn brala spíš jako kamaráda a někoho, kdo ji vždy pobavía chápe jí a díky komu dokáže zapomenoutna starosti,ale Eikko je někdo, kdo jí rozumí beze slov a snaží se jí nebýt přítěží a je vůbec naprosto úžasnej :3 A co se týče Henryho, tak ten vždy pobaví :D

13.09.2016 4 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Série TID mě nadchla stejnou měrou jako TMI, nedokáži říct, kterou mám raději. U TMI jsem začínala a mnohem víc se vžila do postav, zatímco u TID se mi neskutečně zalíbil námět a zamilovala jsem si prostředí viktoriánského Londýna. Taky mě tato série přesvědčila, že je možné milovat dva lidi naráz... tedy pro mě ne, ale Cassandra napsala Tessu a její pocity tak, že jsem se do ní absolutně vžila, pochopila to a uvěřila tomu. A s epilogem jsem naprosto spokojená. *spoiler* Ukápla mi nějaká ta slzička (fajn, tak trochu víc) za Willa a to i přestože jsem měla raději Jema. Podle mě to Cassie ukončila tak, aby byli spokojené obě strany (kromě Tessy... přece jen Jem je ted taky smrtelník... chudák Tessa, co bude až Jem...? *Snaží se nebrečet.*). Pro mě je prostě Cassie jedna z nejlepších autorek se zajímavými náměty, strhujícími ději a uvěřitelnými postavami. *Nedočkavě vyčkává na Lady Midnight.*

14.07.2016 5 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Kniha je moc dobrá, v bozích už se líp orientuju, tak se mi to čte lépe. Carter a Sadie dělají těžká rozhodnutí , dospívají a já sem ráda, že o tom můžu číst, protože příběh je super, jen je mi líto toho se Ziou. Rozhodně si přečtu i další díl :)

08.06.2014 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Jako vždycky je knížka úžasná ! Nemohla sem se od ní odtrhnou :D Ale je pravda, že nejvíc jsem si užívala pohled Percyho a Annabeth, pět knížek předchozí série se na mě prostě podepsalo, takže ty dva trochu víc preferuju :D Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ještě zbývá, tak dlouho, myslím že mě to čekání zabije!!! :D

04.06.2014 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Další skvělá knížka, i když je pravda, že Percy je prostě lepší. Egyptské bohy skoro vůbec neznám, tak sem si myslela, že mě to nevtáhne do sebe, tak jak Percy, ale opak je pravdou :D Rick je prostě Rick a jeho knížkyjednoduše nemohou být špatné :)

04.06.2014 4 z 5