Janasxx Janasxx komentáře u knih

Modrá štola a jiné pověsti z hor na severu Modrá štola a jiné pověsti z hor na severu Oldřich Šuleř

Knihu jsem četla jako malá holka na prázdninách u babičky, netuším, kde se v jižních Čechách vzala :-), ale úplně mě dostala. Byla jsem paf z nádherných strašidelných pověstí o tajemném jesenickém kraji na druhé straně republiky. Tehdy jsem se rozhodla, že se tam jednou určitě podívám. A stalo se o 20 let později. Ze tří dnů mi tehdy dva propršely, ale třetí den jsem se vypravila k tajuplnému mechovému jezírku a splnila si dětský sen. Hunohrad jsem nezahlédla, i když.... ty zlaté odlesky hladiny... :-)

15.07.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pro mě bohužel zklamání. Asi jsem po přečtení recenzí měla velká očekávání... Nelíbil se mi jazyk, kniha je plná klišé, děj je očekávaný, neuvěřitelný, ničím nepřekvapí.

31.03.2022 1 z 5

Andula a ty druhé Andula a ty druhé Helena Němcová

Kniha má zajímavý námět, ale děj je plytký, dialogy nezajímavé a předvídatelné, ke konci knihy jsem je přeskakovala. Některé postavy nereálné (Jiří, Karel). Konec knihy ničím nepřekvapil. Perličkou je jen neustálé otevírání a zavírání dveří v textu knihy, na každé stránce alespoň 2x.

29.05.2021 1 z 5

V hlavě V hlavě Gábina Pokorná

Tak toto byla divoká jízda... Fascinující vhled do mysli mladé schizofreničky, zůstane dlouho "v hlavě".

05.03.2021 5 z 5