janahej77 janahej77 komentáře u knih

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Skvěle napsaná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to čtivé, napínavé. Bavilo mě historické téma i popis šumavské přírody. O táboru Prameny Vltavy jsem nikdy nic neslyšela a určitě si o tom ještě něco přečtu. Jen ke konci knihy, když se to začalo celé rozmotávat, tak mi některá vysvětlení přišla taková umělá a komplikovaná.
Ale jinak skvělé, objevila jsem další českou autorku, která skvěle píše a zkusím i její další knížky.

29.10.2021

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Nejdřív jsem se nemohla začíst a potom odtrhnout. Já si v devadesátkách žila svůj poklidný život obklopena rodičovskou láskou a bezvýznamnými problémy dospívající holky a někdo žil život na plný koule. V Miřenčině vyprávění jsem poznala něco z toho, co vyprávěly kamarádky o noční Praze, ale já se toho neúčastnila. Od další kamarádky, která studovala balet, vím jaká je to řehole... Tak nějak se mi to v knize spojilo. Se zájmem jsem si to přečetla, ale prožít bych to nechtěla. Na to jsem příliš líná a mám se moc ráda :)

19.06.2020

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc hezky napsaná knížka, která mě doslova vcucla do děje a nepustila. Viděla jsem i film a ani ten mě nezklamal

30.06.2015 5 z 5

Velšanka Velšanka Peter Ho Davies

Knížka, která se čte jedním dechem a vtáhne do děje......Wels, den D, myšlenky z pohledu různých stran, které se účastnily 2. světové války.

24.11.2016