jan0735 jan0735 komentáře u knih

Hádanky naší minulosti 2: Praotec Čech přišel ve středu? Hádanky naší minulosti 2: Praotec Čech přišel ve středu? Jiří Bílek

Autor nenásilným způsobem čtenáře seznamuje s možnostmi, jak se co mohlo stát. Vše, co prezentuje, je založené na nějakých nepřímých důkazech. Autor si nic nevymyslí, předkládá argumenty a protiargumenty. Pro nadšence do druhé poloviny prvního tisíciletí bude kniha jistě přínosem

15.11.2020

Utajené dějiny Čech 1. Utajené dějiny Čech 1. Otomar Dvořák

Knihy, kde se prezentují různé domněnky a možnosti toho, jak se co stalo, mám rád, avšak domněnky musí být založeny, alespoň na nějakých nepřímých důkazech. V této knize jsem se nespočetně krát setkal s tezemi autora, která jsou prezentována jako fakta, aniž by jim cokoli nejmenší nasvědčovalo. Také jsem v knize narazil, že byly informace z nějakého pramenu zcela vytrzeny z kontextu, tudíž nabyly úplně jiného významu. Některé pasáže byly částečně založené na pravdě, avšak to bylo opravdu zřídka. Pro čtenáře, který nezná podrobně historii a prameny tehdejší doby, může být obsah snadno uvěřitelný.

15.11.2020