JaKnap JaKnap komentáře u knih

Tak konečně přečteno. Na mě to bylo jako jedna kniha až moc velké, ale napsáno poutavě a hezkou češtinou. Dobu Václava IV. mám rád. Co bych rád za sebe vyzdvihl je objektivita knihy. Budu určitě pokračovat i druhým dílem. Ale koupím to jako ebook, kdo se s tím má tahat.

04.03.2024 5 z 5

Žižka – Grunwald 1410 Žižka – Grunwald 1410 Richard Dostál

Jestli Žižka v této bitvě opravdu bojoval, se neví, ale po přečtení knihy chci věřit tomu, že ano. Je to napsané čtivě a historické období je velmi zajímavé. Samotná bitva u Grunwaldu je velká historická událost a Jan Žižka bezpochyby velká osobnost našich dějin (nechci ho víc hodnotit). Takže super námět a dobře uchopený, rozhodně to stálo za přečtení.

18.03.2024 5 z 5

Kořist a žold 1395 Kořist a žold 1395 Jaroslav Ráček

Neznámý autor a až podezřele nízká cena, takže jsem si od toho moc nesliboval. Co mě zlákalo, jsou jména hrdinů, Jana z Lamberka a Hynka z Jevišovic, tedy skutečných historických postav z mého kraje. Ale i to mě do jisté míry ze začátku trochu uvádělo do rozpaků. Ve finále jsem ale byl velmi mile překvapen. Je to napsané čtivě, příběh je napínavý a z pohledu historie je v knize spousta zajímavých informací. Tohle se za mě povedlo.

31.01.2024 5 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Tahle kniha se mi dostala do ruky v době, kdy mě už trochu přestávaly bavit autorovy historické detektivky. Tehdy jsem čekal dalšího Jiřího Adama z Dobronína nebo Oldřicha z Chlumu. Jenže tentokrát to bylo jiné. Bavil jsem se jako u pana Vondrušky nikdy předtím. Přečteno téměř jedním dechem a vracím se k tomu i v podobě audioknihy. Chápu, že ne všem se to asi líbí, ale mě ano. Skvělá satira a Selbr se povedl. Díky za to.

31.01.2024 5 z 5