jaja4 jaja4 komentáře u knih

14roční 14roční Zuzana Štelbaská

Strašne dlhé poviedky (až 40 strán), plné opisov a úvah. 1 poviedka fakt dobrá, ale inak dosť nuda. So životom súčasných teenagerov kniha nemá skoro nič spoločné. Raz je námetom SNP, potom pravek a končí to fantasmagorickým úletom.

11.09.2018 2 z 5

Trinásťroční Trinásťroční Zuzana Štelbaská

Zaujímavé, originálne, so štipkou sureálna, len občas trochu zdĺhavé.

08.09.2018 4 z 5

Anjel Anjel Cliff McNish

Veľmi dobrá knižka, ktorá kombinuje prvky fantasy a dievčenského románu s témou anjelov. Zaujímavé je, že ju napísal muž, preto je tam aj chlapčenská dejová linka. Je tam napätie, láska, vzťahy a má to spád.

31.08.2018 5 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Ja mám radšej Wilsonovej knižky o súčasnosti než o minulosti. Táto je tak pol napol. Ale Wilsonová v nej asi najviac zo všetkých knižiek použila fantáziu, čo je super.

22.08.2018 4 z 5

Deník malé blondýnky - O prázdninách Deník malé blondýnky - O prázdninách Jiří Urban

Prvé 2 diely série už vyšli aj v slovenčine. Šárku premenovala prekladateľka na Petru.

08.06.2018 5 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Cathy Glass nie je druhá Torey L Hayden. Ona veci viac opisuje a Torey ich viac preciťovala a chápala.

22.05.2018 3 z 5

Naďa má čas Naďa má čas Viliam Klimáček

Ideálne čítanie. Od smiechu mi tiekli slzy. Štúrovský pornoromán bol najvtipnejší.

09.04.2018 5 z 5

To nejhorší na mé sestře To nejhorší na mé sestře Jacqueline Wilson

Po dlhšom čase znovu zaujímavá a poučná J. Wilsonová, akoby si spomenula na svoje staršie skvele napísané knihy.

31.03.2018 5 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Moja najobľúbenejšia kniha od J. Wilsonovej.

31.03.2018 5 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Najlepšia Paasilinnova kniha!!

21.11.2017 5 z 5

Borůvkové léto s Terezou Borůvkové léto s Terezou Petra Braunová

2. časť Je lepšia, na 3. sa moc teším.

21.11.2017

Holandská čítanka Holandská čítanka * antologie

Trochu drsné a vulgárne.

17.10.2017 3 z 5

Tonoucí ostrovy Tonoucí ostrovy František Vydra

Rjana Lužica sprawna, přečelna. Mojich serbskich otców kraj, mojich zbožnich sonów raj.

17.10.2017 5 z 5

Terezománie Terezománie Petra Braunová

2,5. Dej rozbitý dlhými úvahami postáv.

17.10.2017 3 z 5