Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Druhý díl se mi líbil o něco méně, ale pořád byl fajn! :)

06.06.2022 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Tahle kniha byla dost... Zajímavá.
Trvalo mi asi 4 dny než jsem ji přečetla. Někdy to šlo hladce a někdy bylo docela těžké se stránkami nějakým způsobem prokousat.
Asi bych knihu popsala jako divnou a zajímavou? Nachází se v ní spousta otázek na které ale během děje nedostanete žádnou odpověď, což mě trochu rozčilovalo.
Podle mě je to takové filozofické dílo na které člověk potřebuje dost fantazie.
Já jsem děj pochopila tak, že si do školy speciálních technologií vybrali schopné studenty (jedničkáře) a do nich pak hustili co se dalo, aby z nich udělali něco jako...vyšší bytosti za hranicí lidského chápání? Něco jako když jdete na jógu a tam po vás chtějí abyste oddělili svou myslí od těla. Něco v tom smyslu. Nevím, zda jsem to tak pochopila správně, ale takto to na mě působilo. Zkrátka je tam nějaký ten vesmír, paralelní světy, proměny apod. :D
Nebyla to špatná knížka i když bych občas brala víc odpovědí.
Nevím jestli si ji někdy přečtu znovu, ale určitě si ji nějakou dobu nechám kvůli obálce, která je za mě nádherná.

06.06.2022 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Jsem ráda že jsem si tuhle knížku konečně přečetla! Miluju cokoliv s vílami a neznám moc knih, které by byly o vílách (krom dětských knížek ovšem) takže jsem se na ni dost těšila.
Nejvíce mě bavil princ Cardan, tak doufám že se v dalších dílech objeví víckrát.

07.02.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Taková typická slaďárna kde je všechno dokonalé. Četla jsem to na odreagování a bylo to fajn.

26.12.2021 3 z 5

Medvědí tlama Medvědí tlama Liz Hyder

Knihu jsem přečetla během jednoho dne a až na začátek, který se mi hodně špatně četl kvůli stylu, jakým je kniha psaná, byla docela dobrá. Ale není to něco, co by se vám na dlouho usadilo v hlavě a nějak víc jste o tom přemýšleli nebo si to chtěli přečíst znovu.

21.11.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem začala číst až napodruhé. Prvních pár kapitol mě nebavilo ale neměla jsem nic jiného na čtení, tak jsem se do ní přeci jen pustila s celkem malým očekáváním. Musím říct, že začátek mi trochu připomínal HP ale jinak je to úplně jiný svět, který má svá vlastní pravidla. Celkově se mi tahle kniha ale líbila.

13.10.2021 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Druhý díl se mi líbil o něco víc než první. Přijde mi takový víc akční. Když jsem sérii začala číst, slyšela jsem že je to něco na způsob Harryho Pottera a musím říct, že je vidět, že je jím kniha inspirovaná. V prvním díle mi to HP připomnělo hlavně na začátku a v druhém to také mělo lehké náznaky (např. Mildmay nebo názvy uliček atd.). Nicméně je to ale svět, který má svá vlastní pravidla a je chaotický, což se mi líbilo. Jen tedy upřímně nemám ráda Jupitera. Z nějakého důvodu mi je nesympatický. Jsem ale zvědavá na další díly.

13.10.2021 5 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Kniha se mi celkově líbila, jen mě zklamalo, že byla trochu o něčem jiném, než jsem čekala. Hodně se tam řeší šikana a snaha zapadnou do již rozjetého přátelství. Také se mi moc nelíbil způsob jakým řešili určitě situace, vzhledem k tomu že postavám v knize je kolem 16-17 let.

Co se mi líbilo je určitě obálka, pak vložené informace o slavných autorem jako je například William Shakespeare a Jane Austenová, které byly psané vždy tou postavou, která je měla ráda. V případě těchto autorů, Edem a Olívií. Také se mi líbí nápad se vzkazem v knize, kde se sejde parta lidí kteří rádi čtou, aby si vzájemně doporučili knihy, bavili se o nich a pořádali třeba setkaní s knižním tématem.

07.09.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pro mě byl nejzajímavější konec, který mi připomínal titanic. Jsem zvědavá co se odehraje ve Zvonu.

03.09.2021 4 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Pamatuji si jak jsem tyhle komiksy kdysi dávno četla v knihovně. Teď už mám dva koupené doma ^^

24.07.2021 5 z 5

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Tenhle díl byl docela zklamání. Hrozně jsem se na něj těšila, protože mám sérii o Alee ráda ale tohle se nedalo. Až do konce se nic nedělo a to nejlepší přišlo v posledních 3-4 kapitolách. Navíc mi vadila část kde se bavili o znečišťování moře. Kdyby to bylo zmíněno okrajové tak ok, ale tohle bylo na mě moc. Navíc si myslím, že věkovou skupinu pro kterou je kniha určena to stejně nezajímáa nemá z toho rozum. Taky jsem díky tomu měla problém se na knihu pořádně soustředit, protože mě to nebavilo číst.
Trochu se teď bojím o čem bude šestý díl, vzhledem k tomu jak tenhle skončil. Doufám že se stane nějaký zázrak a nebudou se opakovat stejné informace jako v předchozích dílech. Z toho by mě asi kleplo.

17.07.2021 3 z 5

Cesta do země snergů Cesta do země snergů Veronica Cossantelli

Kniha nebyla špatná ale přišla mi trochu chaotická.

09.06.2021 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Za mě asi jeden z nejlepších dílů.

26.06.2020 5 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Jelikož mám Emily Strange ráda tak jsem z téhle knihy byla nadšená. Četla jsem ji asi 100x a neomrzela mě. Nádherné ilustrace a prostě je to můj styl.

11.09.2019 5 z 5

Město zvané Dokonalín Město zvané Dokonalín Helena Duggan

Tahle kniha má určitě svoje kouzlo a celkem temnou myšlenku a atmosféru. Rozhodně jsem čekala něco, co nebude ani dávat smysl, jelikož je to kniha pro děti ale opět mě to mile překvapilo. Rozhodně bych byla ráda kdyby se Dokonalín objevil v mojí knihovně.

11.09.2019 5 z 5

Četla jsem jen tu kterou potřebuju k maturitě, takže Jámu a kyvadlo a nic moc teda

05.01.2019

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Tahle knížka byla, koneckonců jako všechny od skvělé Jacqueline Wilsonové, naprosto úžasná. Ty dny kdy jsem tu knížku četla mi přišlo, jako bych byla s Opal všude s ní. I když jsem na sebe naštvaná, že nedokážu ignorovat varování ke konci některých knih, a stejně vše dočtu až do konce..
Chtěla jsem napsat i něco málo k postavám, ale nemám nejmenší tušení co...
Například matka Opal mi přišla jako děsná hysterka, chápu sice, že toho bylo na ni také moc, ale její chování mi přišlo sobecké vůci jejím dcerám a manželovi. Cassie.. ta byla prostě taková sebevědomá princeznička, chvilkama jsem se docela bála že ten její gentleman je opravdu někdo, do ji chce jen využít a nakonec to pro ni dopadne tak že ji odkopne a ona zůstane na ulici se zlomený srdcem..
A nakonec Opal, o té to přeci celé je... bylo těžké s ní nesoucítit. Stalo se jí toho tolik a ona přesto byla tak statečná *aspoň pro mě* I když je to hlavní postava, je těžké k ní napsat víc, její příběh si prostě musí každý přečíst aby věděl jaké to pro ni muselo být..
Trochu mě ale zklamal konec.. jak jsem říkala, nemusel kdybych si to nedočetla až do konce. Bylo docela smutné co se stalo po tom, co jsem otočila bílou stránku a já se ke konci nedokázala ubránit pár slzám....
Celá kniha je vlastně celkově zahalena do smutku, mě to tak aspoň chvilkami přišlo, ale rozhodně bych si ji přečetla znovu a doporučuji to i ostatním..

20.12.2015 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Většinou se do takových knížek moc nepoustím ale na doporučení jsem se tedy nakonec rozhodla to zkusit...
Knížka jako celkově byla zajímavá i když v ní bylo hodně zbytečných a zdlouhavých věcí, které bych klidně vynechala..
Např.: části z knihy Misery, zbytečně je tam popisovaný skoro každý den který tam strávil, a tu část co psal ručně jsem musela vynechat, protože se to nedalo přečíst..
Navíc ten konec mi přišel trochu.. nerealistický.. nevím přesně jak to napsat.. ale i když byl skvěle napsaný, dost mě zklamal..
V rámci nějakého hlubšího poznání jsem se podívala i na film Misery nesmí zemřít, a tady už bych mohla být trochu pozitivnější..
Postavy vypadali přesně tak jak jsem si je představovala a konec? Také naprosto super.. asi doporučuji oboje, knihu i film, podle toho co komu líp sedí, já osobně bych se asi ke knize podruhé nevrátila, ale opravdu je to jen kvůli těm zbytečnostem, co tam jsou..

16.12.2015 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Nejvíc se mi líbil asi začátek a závěr knihy, prostředek mi přišel trochu zdlouhavý a už se mi nečetl tak dobře jako zbytek knihy. Caldon byl od druhého dílu strašně fajn postava a jinak tomu nebylo ani v tomto. Rychle jsem si ho oblíbila a stejně tak Crestu. Co mi trochu vadilo, bylo to Kivino věčné vzdychání a trhání sebou a ucukávání... + to, že nebyla schopná s Jarenem pořádně komunikovat a trvalo strašně dlouho, než si všechno vyříkali.

Celkově se mi ale série líbila, jen počítejte s tím, že některé pasáže jsou dost natažené, z druhého dílu budete frustrovaní a u třetího to bude takové že ok.

01.06.2024 4 z 5

Strážci slunce Strážci slunce Aiden Thomas

Nebudu hodnotit, protože jsem to nedočetla. Dostala jsem se do poloviny a dál to prostě nejde, je to nuda, usínám u toho a nevím co vlastně čtu. Ty jména jsou pro mě utrpení a ač jsem se na tuhle knížku dost těšila a hlavní postava má i křídla, což miluju, tak to prostě až do konce nedám. Každý si tam to svoje určitě najde, ale já mezi ty šťastné asi patřit nebudu.

27.05.2024