jadwiga jadwiga komentáře u knih

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Některé příběhy byly poutavé, jiné zvláštní. Z tohoto souboru povídek, upřímně řečeno, neoplývám nadšením.

08.01.2019 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byla sice čtivá, ale nic extra originální příběh to pro mne nebyl.

26.01.2018 2 z 5

Predstava o tebe Predstava o tebe Robinne Lee

Na téměř 400stranách se rozvíjí příběh lásky a odhodlání, zápasu srdce a rozumu. Je to kniha o boji s předsudky, o vášni, o sexu, ale taky o rodině či dilematech. Je také zajímavou sondou do světa slavných lidí, kdy absence soukromí je vlastně jejich každodenním údělem. Na jednu stranu mají slávu a peníze, ale na straně druhé pro ně může být běžný život něco velmi vzdáleného, až možná i nedosažitelného. Ke knize mě nalákalo také plánované filmové zpracování s herečkou Anne Hathawayovou a hercem Nicholasem Galitzunem.

Kniha se mi zpočátku četla velmi těžce díky předlouhému úvodu, který trval cca polovinu knihy. Docela jsem se trápila a bála se, že knihu snad ani nezvládnu dočíst. Pak ale nastala naštěstí změna a kniha se bouřlivě rozjela. Na konci příběhu jsem měla dokonce slzu na krajíčku.

31.08.2023 3 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Osmnáctiletá Eira Landanová je nejzavrhovanější učnicí v Čarodějné věži. Stále ji dusí srovnávání s jejím starším bratrem, šepot magie i vzpomínky na nehodu, během níž zabila člověka. Její život se zcela změní, když se rozhodne zúčastnit Turnaje pěti království. Postupně získá pozvání na císařský dvůr, objeví v sobě talent pro zakázanou magii a sblíží se s pohledným elfím velvyslancem. Jenže minulost nezapomíná a nic není bez rizika. Obzvlášť ne tento turnaj, se kterým má kdosi temné úmysly...

Je to takový milý pohádkový příběh. Eira vás štve i baví. Říkáte si, kdy dospěje a přestane být tak důvěřivá a sebemrskačská. Ona se ale celou dobu snaží a vy ji fandíte. Bohužel na mě kniha působila spíš jen jako úvod do velkého příběhu, který může stát za to. Takže ano, jsem zvědavá na další díl.

Moje pocity z knihy jsou ale dosti různorodé. Na jedné straně má autorka pěkně popsané postavy, na které se těšíte a na straně druhé mi trochu chyběl popis fantasy světa, ve kterém se příběh odehrává. Navíc prvních cca sto stran jsem v knize viděla úplně jiný, jíž vymyšlený, a celkem známý fantasy příběh, za což půjde hvězdička dolů. Je to ale určitě fantasy, které neurazí a je čtivé. Stránky se otáčely téměř samy.

24.08.2023 3 z 5

Říjen je přítel Říjen je přítel Michaela Bothová

Krásná hra se slovy. Pro mě to byl nádherný zážitek a také plno vzpomínek..

06.08.2021 5 z 5