Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Cárovražda Cárovražda Elisabeth Heresch

Túto knihu som už predtým čítala a rada som si ju prečítala znova.

30.05.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Turbulence sa mi pacila viac, ale ani toto nebolo zlé.

23.05.2020 2 z 5

Bitky a bojiská v našich dejinách I. Bitky a bojiská v našich dejinách I. Vojtech Dangl

Vojenské dejiny nie sú moja šálka kavy, ale táto kniha sa mi páčila.

10.05.2020 2 z 5

Svet Habsburgovcov Svet Habsburgovcov Dietmar Pieper

Zvyknem hodnotit takouto formou. Uvadzam plusy a mínusy knih.
+ zaujimava tema
+ dobrý styl pisania
+ mnoho nových poznatků
- chybala mi nějaká prepojenost tych potretov.
- často sa opakujuce poznatky. Myslím že 3 x sa tam riesila svatba Leopolda I. a bolo to v podstate to jistě len inak napisane

22.04.2020 3 z 5

Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Tünde Lengyelová

Velmi dobrá kniha. Dozvěděla som sa mnoho zajímavého. Jediné co mi vadilo že občas zabiehala až příliš mimo temy. Například část o Františkovi Ferdinandovi je viac o Srobarovi, Hlinkovi a ich boji ako o arcivojvodovi

18.04.2020 3 z 5

Madame Tussaud Madame Tussaud Michelle Moran

Nefertari a Nefertiti sa mi pacili viac, ale stále je to velmi dobrá kniha.

25.03.2020 3 z 5

Romanovovská cárovná Romanovovská cárovná C. W. Gortner

Pěkný příběh. Dobře sa to citalo. Konečně aj nějaký příběh o tejto temě z jiného pohledu ako z pohledu zabitých v Jekatěrinburgu.

14.03.2020 5 z 5

Ženy z rodu Habsburků Ženy z rodu Habsburků Jan Bauer

Kniha je napísaná dobrým citavim štýlom. Odporúčam

18.01.2020 3 z 5

Ženy z rodu Lucemburků Ženy z rodu Lucemburků Jan Bauer

Zaujímavou formou spracované osudy luxemburských žien .

15.01.2020 3 z 5

Ženy z rodu Přemyslovců Ženy z rodu Přemyslovců Jan Bauer

No zázrak táto kniha nebola. Autor si vybral ťažké obdobie z ktorého neostalo mnoho hodnoverných podkladov. Kniha sa ako taká nečítala zlé, ale nájmä v kapitolách týkajúcich sa najstarsich premysloven mi to pripadalo ako by sa autor snažil variť z vody (strašne komplikované špekulácie)..

01.01.2020 2 z 5

Anastázia Romanovová Anastázia Romanovová Nadine Brandes

Nebol to zlý trochu fantaziiny príbeh. Len mi prekážalo že autorka tvrdila že historické fakty ktoré použila sú presne, ale pritom tam mala viacero nepresnosti (napríklad Romanovovcov z Tobolsku netransportoval Jurovskij ale Jakovlev...)

09.12.2019

Mrazená škorica (Vôňa minulých životov) Mrazená škorica (Vôňa minulých životov) Ľubica Mišíková

Dobrý príbeh z temnou minulých životov. Len mi vadilo nesympaticka hlavná hrdinka.

08.12.2019

Vyvolená Vyvolená Ľubica Mišíková

Celkom dobrý historický román zasdeny do kmeňového prostredia.

08.12.2019

Zachráňte Amelie Zachráňte Amelie Cathy Gohlke

Celkom dobra kniha. Námet zaujímavý. Len mi vadilo strašne nesympaticka hlavná hrdinka. Buď sa správala ako kôň s klapkami na očiach alebo ako rozmaznané sebecké decko.

29.11.2019

Komisař Komisař Paulina Świst

Veľmi dobrá kniha. Dobré sa citala. Len na môj vkus trochu moc intrik.

18.11.2019 5 z 5

Cesta domov Cesta domov Laura Frantz

Celkom dobrý historický román v štýle Jane Austenovej. Len dej sa strašne ťahal. Na posledných stranách sa aj začalo niečo diať, ale dej bol taký posekaný že som vlastne ani nepochopila ako dospelí k šťastnému koncu.

03.11.2019

40 jesení 40 jesení Nina Willner

Dobrý príbeh. Dobré sa to čítalo a dej pekné plynul. Len dosť mi vadil autorkyn subjektívny styl. Celu knihu (okrem časti Záver a Autorkyna poznámka) v podstate chararakterizuje tvrdenie Na východe všetko zlé a na západe dobré.

23.10.2019

Peklo a raj Peklo a raj Meagan McKinney

V pohode oddychovka. Pre tých ktorí radi historické romány odporúčam.

03.10.2019