Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Aj majster tesař sa niekedy utne a tu sa teda netrafil pořádně.
Je to pokus o čéšku verziu Dannikena. Len to akosi nedopadlo dobře.

15.02.2020 1 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Pri predstave že niekto má naozaj také chúťky ako vrahovia s tohto príbehu sa mi obracia žalúdok.

05.01.2020 3 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Na týchto knihách mám najradšej zvláštny briskny humor detektívov. Ani priveľa ani primálo hlások.

03.12.2019

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Zvyčajne to býva tak, že s pribudajucimi dielmi by sa mala kvalita zlepšovať alebo aspoň odstraňovať chyby z predchadzajucich. Tu sa však nestalo ani jedno. Nadmerný rozsah diela nám zostal a navyše ten prišerny feministicky aspekt tomu ešte ubral na kvalite. Viem, že teraz je v mode byť feministkou, ale všetko ma mať mieru. Z hlavnej mužskej postavy sa tu stal psíček čo všade dychtivo chodí za svojou pani. Vtipné na tom je že hlavna hrdinka sa všade "zasadzuje" za rovnopravnosť, ale keď dôjde na lámanie chleba tak skutek utek. A poznámka na okraj. Aj fantasy má mať hranice. Ona je bohyňa? To ako vážne?

18.05.2024

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Zaujímava kniha, dobre spracovaná, ale beriem hviezdičku za ten nejasný koniec.

27.03.2024 3 z 5

Dějiny Austrálie Dějiny Austrálie Geoffrey Blainey

Mimoriadne zaujimavá publikacia o dejinách Austrálie, len by som privítala keby bola trochu dlhšia.

14.01.2024 4 z 5

Přísaha královny Isabely Přísaha královny Isabely C. W. Gortner

Zaujímava kniha. Prinutila ma uvažovať o rozličných aspektoch života kraľovnej Izabely. Takto, poznala som zakladne biograficke udaje, ako napríklad, že mala pridomok Katolicka, ale neuvažovala som o tom ako k nemu prišla, že jedným z tých dôvodov bola inkvizicia a vyhnanie židov.

06.11.2023 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jedna z lepších keelandoviek. Zaujímavý príbeh aj vtipné dialógy.

15.09.2023 2 z 5

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Uznávam, že k erotickým príbehom patrí istá miera vulgárnosti, ale všetko má mať svoju mieru. Nestačí len sex na každej strane. Treba príbeh, vývoj postáv, sympatické postavy a podobne. Bohužiaľ toto nemalo ani jedno. Hrdinka od prvej strany padla na hlavu a zostalo to tak až do konca. Vývoj postáv nula bodov. Jediný kto tam mal aký taký vývoj postavy bola Hana. Príbeh prakticky nijaký. Bohužiaľ tato kniha je len znoška vulgárnosti a uchylneho sexu (a to nie som vôbec pruderna).

20.08.2023 odpad!

Záhady druhé světové války Záhady druhé světové války Vladimír Liška

Zaujímavá kniha o zahadach 2 svetovej. Nadškrtla celkom zaujímavé aspekty týchto záhad ako napríklad dôvody zahraničných mocnosti prečo bol práve Heydrich a nie niekto iný vybratí ako cieľ tohto atentátu.

24.07.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

98 percent sex a len 2 percenta dej.
Chcelo by to aspoň trochu vyrovnať tento nepomer.

07.07.2023 1 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Takto. Nebola to zlá kniha, ale je to ten typ knihy, ktorú človek prečíta a o dva dni nevie o čom bola.

06.07.2023 2 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Celkom vtipná v pohode oddychovka, len mám akosi pochybnosti, či autorka videla kozu aj naživo a nie len na YouTube.

24.06.2023 2 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Pozor spoiler.
Za mňa najslabší diel. Na jednej strane má príbehy domin neberú na druhej strane detektívna línia príbehu vedená ako pre dementných.

28.05.2023 1 z 5

Vzestup a pád mocných říší Vzestup a pád mocných říší Hans-Christian Huf

Celkom zaujímavá biografia o konci inperii po prvej svetovej vojne. Oceňujem, že sa tu nevenovali autori len často opakovaným témam ako pád carizmu, ale vybrali si aj menej omieľané témy ako koniec čínskeho cisárstva a pád osmanskej ríše.

15.05.2023

Richard Levie srdce Richard Levie srdce Siegfried Obermeier

Celkom zaujímavá biografia nielen o Richardovi Levie srdce, ale aj o jeho matke Eleonóre Akvitanskej, a čo zvlášť oceňujem našla som tu aj mnoho informácií o Richardovej žene Berengarii Cyperskej.

07.05.2023 3 z 5

Cisárovná Eugénia Cisárovná Eugénia Franz Herre

Celkom zaujímavá biografia o osudoch ženy Napoleona III. Zvlášť oceňujem, že sa aj pomerne podrobne venuje jej životu po tom ako prišla o trón a odišla s rodinou do exilu.

07.04.2023 4 z 5

Královské skandály Královské skandály Will Cuppy

Nepochopila som, čo chcel autor touto knihou povedať, ale každopádne už dávno som sa tak nezasmiala.

15.03.2023 2 z 5

Z trůnu na popraviště : tragický konec korunovaných hlav Z trůnu na popraviště : tragický konec korunovaných hlav Helga Thoma

Zaujimava biografia o korunovačných hlavach, ktoré z rôznych dôvodov skončili na popravisku, len jej chýba obrazová príloha.

15.03.2023 3 z 5

Děti lásky - slavní levobočci Děti lásky - slavní levobočci Ursula Tamussino

Celkom zaujímavá biografia nielen o známych ľavobočkoch ako William Dobyvateľ, súrodenci Borgiovci, ale aj o menej známych ako Moric Sasky. Dve poznamky na okraj ku knihe. Nevedela som, že existoval aj druhý Don Juan a rozhodne si zapamätám citivany výrok Morica Saskeho: ,"Buď ho obeste alebo urobte maršalom. Neznášam polovičné riešenia."

03.03.2023 3 z 5