Iwíček Iwíček komentáře u knih

Sok Sok Iain Reid

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte, a to zejména díky častým dialogům mezi postavami. Líbil se mi i fakt, že jsem mohla nahlédnout do nitra vypravěče, jímž byl Junior. Jediné, s čím se moc neztotožňuji, je žánrové zařazení. Spíše bych se přiklonila k thrilleru, moc hororových prvků jsem v knize nezaznamenala.

16.04.2019 4 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Velice zajímavý detektivní román, jehož zápletka byla spletencem několika zajímavých okolností a případů. Líbilo se mi, že autor zápletku nechal dojít do samého konce a neodhalil rozuzlení dříve. Velmi ráda jsem si počkala do konce.

24.02.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Pěkná kniha, která potěší, pohladí po duši a zároveň donutí zavzpomínat na staré časy. Chvilkami mi vadily překlepy v textu, ale nebylo jich tolik, aby mě to od čtení odradilo a aby to nějak razantně ovlivnilo moje hodnocení titulu.

29.12.2018 5 z 5

Tajemství předků Tajemství předků Peter Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.

04.01.2018 5 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.

24.05.2017 5 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

13.05.2017 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Naprosto luxusní zábavné počteníčko. Musím říci, že jsem si četbu užila od samého počátku až do samého konce. Malou Viki a její trampoty jsem si naprosto zamilovala.

25.01.2017 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Wau, tak tato kniha mě bavila od samého začátku až do konce a musím říci, že jsem si její čtení náležitě užila. Mohu jen vřele doporučit. Očekávat můžete nevšední detektivní zápletku, ale i nějakou tu lásku.

22.01.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Musím říci, že ten příběh je úplně skvělý. Jen málokdo ve své knize dokázal skloubit lásku k přírodě se zlatým srdcem. Jeden lidský život dokázal darovat život tolika stromům. Mnoho z nás by si toto nedokázala ve svém životě ani představit.

05.01.2017 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Wau, naprosto luxusní kniha, která čtenáře donutí se zamyslet na situací Afričanů a Afroameričanů. Některé okamžiky vám vženou až slzy do očí, avšak kniha se čte velice dobře.

14.12.2016 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Osobně jsem byla s knihou spokojená. Našla jsem si tam to, co mě baví a uspokojuje v příbězích. Sama za sebe jsem neměla problém ani s imaginárním umístěním děje, ani se zápletkou. Čtenář musí jen trošinku přemýšlet nad tím, jaké poslání má text mít.

22.11.2016 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Musím říci, že tato kniha mě naprosto nadchla a její příběh na mě silně zapůsobil. Kolik toho může jedna rodina zažít v jednom domě, který již obývá třetí rodinná generace? Kdo chce vědět, nechť si tento skvost přečte.

02.10.2016 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Skvělá básnická sbírka, která si dle mého názoru doopravdy zaslouží zařazení do světového žebříčku nejlepší literatury.

10.07.2016 5 z 5

Stužkonoska modrá Stužkonoska modrá Petr Bezruč (p)

Skvělá básnická sbírka s úžasnými obrázky secesního malíře Maxe Švabinského.

26.06.2016 5 z 5

Podlaha z trávy, strop z hvězd Podlaha z trávy, strop z hvězd Iva Tajovská

Skvělý sociální román, který v sobě ukrývá mnohá ponaučení.

29.05.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Opět úžasná kniha. Díla pana Vondrušky mám moc ráda, mají hlavu a patu. Sice jsou hodně zasažené fikcí, ale je to beletrie a tím pádem je to zde na místě.

23.02.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Musím říci, že se mi kniha líbila, jen mám docela problém s jejím zařazením jak žánrově, tak i tím, pro koho je kniha určena.

05.12.2015 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Čtivá klasická kniha. Jediná povídka, která mi zkazila požitek, byla Týden v tichém domě.

09.04.2015 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Přečetla jsem sice zatím jen první díl, ale už se moc těším na další. Děj se mi moc líbil, jen se obávám toho, aby se po určité době nezačal opakovat. Přeci jen 34 dílů (teď už možná i více) dá docela zabrat.

26.03.2015 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a moc se mi líbila :). Je zde takový jiný pohled na život.

25.03.2015 5 z 5