Ivushaak Ivushaak komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Skvělá knížka s ne úplně šťastným koncem. Konec bych možná trošku víc rozepsala, ale i tak dávám 5*

16.04.2022 5 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Nemám ráda box a přesto byla knížka poměrně čtivá. Líbilo se mi, že to bylo něco trošku jiného, jak klasické knihy na téma 2. sv. války. Je pravda, že jednotlivé příběhy byly více méně pořád o tom samém, ale naštěstí má kniha jen nějakých 270 stran.

09.04.2022 4 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Tato kniha z prostředí 2. světové války byla jiná, než většina těch, které jsem doposud četla. Tentokrát je příběh vyprávěn z druhé strany barikády a to Německým důstojníkem, který nesouhlasí s tím co se kolem něj děje. Příběh byl sice smyšlený, ale byla jsem napjatá až do posledního řádku, jak to vlastně dopadne.

02.04.2022 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

I druhý díl série mě nezklamal, spousta akce, sarkazmu. Těším se, až si přečtu další díl.

28.02.2022 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Že začátku jsem měla hrozný problém se do knihy začíst, asi po 1/3 už to bylo lepší, ale pořád to nebylo ono. Tento díl se mi líbil asi že všech nejméně.

24.02.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Ze začátku mně chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale jak jsem se začetla, tak už jsem nemohla přestat. Bylo zajímavé číst o tom, jak 2. světovou válku vlastně vnímaly děti. Určitě doporučuji přečíst.

18.02.2022 5 z 5

Hráči se smrtí Hráči se smrtí Simon Scarrow

Knížka se dobře četla, trošku mně připomínala knihy od Chrise Cartera, jen byla méně drsná. Zajímavé téma, ale poměrně rychle člověku dojde o co v knize vlastně jde a kdo je pachatel.

02.02.2022 4 z 5

Francis - nová kočičí detektivka Francis - nová kočičí detektivka Akif Pirincci

Kniha sice nemá moc dobré hodnocení, takže jsem se trošku bála. Ale nakonec mě bavila a byla čtivá. Takové nenáročné čtení.

28.01.2022 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha mě ze začátku moc nebavila, dokonce jsem ji načala a po cca 80 stránkách na půl roku odložila, než jsem se k ní znovu dostala. První polovina se hrozně táhne, druhá už je lepší, čtivější. Moc mi nesedla hlavní postava. Celkově bych knize dala 80 %.

28.01.2022

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

S každým dalším dílem jsou knihy delší a delší, ale také vždy o fous lepší jak ta předchozí. Kdybych měla více volného času hltala bych jeden díl za druhým. Nejvíce se mi na sérii líbí střídání jednotlivých perspektiv, a jak do sebe vše začíná pomalu zapadat.

08.04.2024 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatímco u předchozích dílů, se postavy tak nějak plácaly na místě, tento díl je nabitý akcí. Objevuje se nám tu spousta nových postav, díky kterým začíná mít série konečně trošku grády. Z českého překladu "Jeřáb" jsem ze začátku chytala tik do oka... :D Strašný jméno...ale jinak ho žeru.

21.03.2024 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tohle byla zatím asi nejslabší kniha od Maasové, kterou jsem četla. Povídky jsem spíše jen prolítla abych byla v obraze. Za přečtení rozhodně stojí poslední z nich, která nám hodně poví o minulosti Calaeny a také vykreslí par důležitých postav, nakonec i slzička ukápla :D
2,5 *

21.03.2024 3 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Kniha nebyla špatná, ale některé pasáže se hrozně táhly a chvílemi až nudily. Děje v knize moc nenajdete, je zaměřená spíše na myšlenkové pochody hlavního hrdiny. Co se mi líbilo, bylo postupné odkrývání života antihrdiny, ke konci člověk vlastně neví jestli s ním soucítí, nebo se mu hnusí. Konec je poměrně snadno odhadnutelný. Úplně mi nesedí styl psaní autora, ale komu se líbila trilogie Metra, určitě doporučuji přečíst.

12.04.2023 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Neurazí, nenadchne. Myslím, že kdybych tento díl vynechala o nic bych nepřišla.

04.03.2023 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Oproti prvnímu dílu, byl tento rozhodně slabší. Děj takový o ničem, obě hlavní postavy se chovali jako by jim bylo 14 a ne 30+.

07.09.2022 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Kniha se mi nečetla moc dobře, chvílemi byl příběh zdlouhavý a pořád se motal dokola. Plusem bylo v závěru knihy, že zde bylo napsáno jak dopadly postavy po válce.

31.03.2022 3 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Toto byl podle mě nejslabší díl z celé série, kniha už nebyla tak čtivá ani poutavá, jako předchozí díly. Ale i tak to byla dobrá oddechovka.

08.03.2022 4 z 5

Říše snů / Gam Říše snů / Gam Erich Maria Remarque (p)

Remarka mám ráda, ale u této knihy jsem vysloveně trpěla a nebyla ji schopná dočíst.

28.01.2022 1 z 5