Ivushaak Ivushaak komentáře u knih

Aga Aga František Kotleta (p)

Spolu s prvním dílem, je to zatím asi nejlepší díl série. Akce od začátku do konce, plno hlášek, prostě klasická Kotletovina.

12.01.2024 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Jako oddechovka na zimní večery super, děj tentokrát ubíhá mnohem svižněji, jak u předchozího dílu. Prostě je to taková klasická Kotletovina.

18.12.2023 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Původní série byla lepší. Ne, že by mě knížka vysloveně nebavila, ale ve své podstatě jsem se nedozvěděla nic nového, kdyby knížka nevznikla asi by se nic nestalo.

27.12.2022 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Na knížku jsem se těšila, protože Gerhard byla moje oblíbená postava. Ale bohužel musím říct, že jsem byla spíše zklamaná, příběh byl takový nemastný neslaný, stejně tak i postavy. Pořád jsem očekávala že se dostaví nějaký wow efekt, který se bohužel nekonal.

18.12.2022 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Druhý díl série se nese ve stejném duchu jako díl první, spousta krve, sprosťáren, sem tam nějaký ten sex, opět nechybí spousta vtipných hlášek.

07.12.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

O téhle knize mluvili snad všichni, tak jsem se rozhodla, že si tento "skvost" taky musím přečíst. Styl jakým je kniha napsaná, mně nijak zvlášť nesedl. Celá kniha byla vlastně o tom, jak se lidi žerou navzájem na tisíc způsobů. V knize bylo pár drsných pasáží, které by mohly dělat slabším povahám problém (po přečtení knih od Chrise Cartera, mě nijak zvlášť nerozházely). Myšlenka byla určitě zajímavá, ale podle mě nedotažená.

30.10.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Chvílemi jsme nevěřila, že první a druhý díl psala stejná autorka. Po prvním díle se mi do tohoto moc nechtělo, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Kniha má děj, sympatické postavy, pro mě to byla příjemná oddechovka. Určitě se časem pustím i do třetího dílu.

21.10.2022 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Moje prvotina od autorky a ve své podstatě i jedna z prvních fantasy knížek, které jsem četla. Nejdříve mě trošku odrazovala tloušťka knížky, přeci jenom skoro 800 stránek, to přece nemůže mít celou dobu spád. Musím říct, že opak byl pravdou, sice mně chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem nemohla přestat. Jedna z mála knížek, kde mně byly sympatické všechny hlavní postavy. Už se nemůžu dočkat na druhý díl série, a mezitím se aspoň vrhnu na další knížky od autorky.

30.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Na romantiku si moc nepotrpím, ale musím říct, že u knihy jsem se docela nasmála. Zápletka je sice taková ta Hollywoodská klasika, ale určitě stojí za přečtení. 4*

30.07.2022 4 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Čapka mám ráda, ale táto kniha mně nějak nesedla, a byla jsem ráda že je tak krátká.

13.04.2022 2 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Taková příjemná oddechovka na jeden den. Kniha se skládá z osmi příběhů, některé byly lepší, některé horší, ale ani u jednoho jsem se vysloveně nenudila. Rozhodně stojí za přečtení.

30.03.2024 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Jako taková jednohubka na odreagování super, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že knize něco chybělo. Ve srovnání s ostatníma knihama, co jsem od autora četla, to prostě nebylo tak nějak ono.

08.08.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Do knihy se mi nedařilo začíst, ne že by byla vysloveně nudná, ale kdyby měla o 200 stránek míň tak by jí to asi neuškodilo. Připadalo mně, že se vlastně za celou dobu nic pořádně neudálo. :-/ Tento díl bych hodnotila lépe jak první, ale rozhodně hůř jak druhý.

03.02.2023 4 z 5

Ke světlu Ke světlu Andrej Dyakov

Kniha plná akce od začátku do konce, chvílemi jsem byla napjatá jak pásek po vánoční přežíračce. Příběh se v metru sice moc neodehrává, ale i tak má tu správně pochmurnou atmosféru. Snad vyjdou v češtině i další díly.

05.12.2022 5 z 5

Kniha mě moc nezaujala, nebyla děsivá ani aspoň vtipná. Skládala se z kratičkých městských legend a dlouuuuhého výkladu, jak táto legenda vlastně vznikla. Nic pro mě.

15.05.2022 2 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Moje Zombie prvotina a musím říct, že se mi vcelku líbila. Jednotlivé příběhy nebyly zbytečně dlouhé, a každý byl něčím jedinečný. Taková oddechovka pro ty, co se rádi bojí.

18.03.2022 4 z 5

Cena Cena Marek Hnila

Rychlovka na jedno odpoledne, čtivé s dobrým námětem.

07.03.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Fajn počtení, s hromadou sarkazmu a vtípků, už se těším jak se vrhnu na další díl.

15.02.2022 4 z 5

Princezna z nádraží Princezna z nádraží N. P.

Fuuha, co napsat.... Jako u většiny ostatních, mně nevadila velká písmena, aspoň se mi text dobře četl. Ale je pravdou, že z 320 stránek, by s normální velikostí písma byla kniha poloviční. Co se týče námětu, tak ten by nemusel být špatný, ale ta forma, kterou je kniha psaná.... Po prvních 30ti stránkách jsem myslela, že to nedám. Samá přímá řeč, kratičké věty, zmatené, že občas nevíte, kdo vlastně mluví, atd... Nakonec jsem knihu přečetla, ale určitě bych se do ní znovu nepustila.

01.02.2024 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Z knihy mám tak trochu rozporuplné pocity. Líbilo se mi, že se zde střídal pohled Nesty a Cassina (Cassian byl vždycky sympoš), super, že do děje přibily i nějaké nové tváře. Co se mi až tak moc nelíbilo, byl (na můj vkus) až příliš barvitý popis sexuálních scén (opravdu nemusím číst na 5ti stránkách jak Nesta šnorchluje Cassiana.... :D).
Na to, že kniha měla přes 700 stran, tak v ní nebylo zrovna moc akce, hodně se to točilo okolo výcviku a duševního rozpoložení hrdinů. Konec by klidně mohl být víc rozepsaný. Celkově bych hodnotila 85 %.

13.03.2023 4 z 5