Ivka222 Ivka222 komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Vždy ma prekvapuje, keď knihy berú dych, pohlcujú v príbehoch, vytvárajú radosť a slzy na krajíčku zároveň. Dúfate vo veľké zvraty, pretvárate si knihu podľa seba, ale nakoniec vás vždy niečo prekvapí. Občas vás rozčuľujú postavy, ktoré si zamilujete, chcete ich poznať viac.
Táto trilógia mala všetko, nenudila, vytvárala všetky možné druhy pocitov. Možno mala len jednu chybu, koniec bol až moc rýchlo ukončený, chcelo by tam toho ešte viac. Ale našťastie skončila tak ako som si predstavovala. Opäť úžasná trilógia, ktorú si určite raz znovu prečítam.
-Spoiler-
Myslím, že nič vystížnejšie ku tomuto koncu nemôžem povedať
I can't live With or Without you

16.03.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Výborná kniha. Tento príbeh som si vážne užívala. Konečne postavy, ktoré neliezli na nervy, veľmi príjemne sa to číta.
-spoiler-
Už dávno sa mi nestalo, aby som neodhadla postavy a že ma autorka takto oklamala v postavách. Až v 3/4 knihy kukám ako obarená, že čo sa to práve stalo?? Akože hlavné postavy sú celý čas opačne?! Listovala som dozadu knihy asi 10 min, som nechápala čo sa stalo :D Až potom som si všimla, že autorka nikdy nepomenovala postavy iba Princ/Zabiják.
:))
Odporúčam. Už mám za sebou aj druhý diel, ktorý skončil neuveriteľne!!! šup šup čítať celú ságu

30.08.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Veľa kníh je napísaných s nudnými pasážami, ktoré by ste najradšej preskočili a išli ďalej. Ale u tejto som to nepostrehla. Hneď od začiatku som vedela, že ma knižka bude baviť. Veľmi príjemné čítanie, kde si obľúbite hlavnú postavu (teda čítam u niektorých komentoch, že nemáte až tak radi Caelanu, ale neviem prečo :D). Veľmi sa teším na pokračovania, ktoré som si kúpila :) Čiže šup šup čítať :D

---Spoiler---
Je zaujímavé spoznávať postavu Caelani, kde presne vidno, že každý bojovník ma svoje slabiny, a hlavne že nech je akokoľvek silná a zručná, vždy to bude dievča s citmi. Milostný trojuholník bude ešte zaujímavý.. ešte neviem komu budem fandiť :D možno Chaol

08.09.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

úžasná kniha je slabé slovo... kniha, ktorá ti trhá srdce... kniha, ktorú si navždy budeš pamätať... kniha, ktorú možno už nikdy nechcem čítať.... lebo pre citlivku ako som ja, to bohužiaľ nebol iba jeden balík vreckoviek a obávam sa, že znovu by to nebolo inak

Určite sa oplatí prečítať!

10.03.2016 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Pri tejto serii skvelo vidiet ako sa rozvija talent autorky. Postupne sa vyvijala aj hlavna hrdinka, uz nebola jednoduchy teeneger, ktory vam liezol na nervy. Velmi pekne spracovany posledny diel serie, a nastastie sa ukoncil podla mojich ocakavani. Tuto seriu si urcite niekedy znovu precitam. A kludne aj dalsie knihy od tejto autorky. Odporucam, ale urcite nie velmi narocnemu citatelovi.

"Spoiler "
Aj ked som rada, ze knizka sa skoncila pozitivne, neboli tam nastastie vzdy ocakavane a predvidatelne sceny. Istu dobu som si myslela, ze to autorka ukonci smrtou Lokiho a Wendy ostane len baby. Zaroven je zaujimave, ako v prvej knizke fandite Finnovi a postupne aj vy od neho opustate a fandite Lokimu. Pre niehoko mozno moc sladky koniec, ale ja take zboznujem. :) Posledna kniha je pre mna najlepsia.

10.03.2016 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Tento diel bol trochu slabší ako ten predtým. Napriek tomu, že ma niektoré časti knihy vytáčali a niektoré scény boli predvídateľné, je to celkom pohode knižka. Som zvedavá ako sa nakoniec skončí osud Cassiana. Ale nebola by to knižka, kde by hlavnú hrdinku zase nechceli všetci :) Ale aj tak je pekne vykreslená ta láska medzi Jacindou a Willom.
Ešte dodám, že akurát vyšla pesnička od Ellie Goulding - Love Me Like You Do, ktorá mi neuveriteľne pripomína túto lásku.
You’re the light, you’re the night
You’re the colour of my blood
You’re the cure, you’re the pain
You’re the only thing I want to touch
Never knew that it could mean so much, so much
You’re the fear, I don’t care....

23.01.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ako u predošlých dielov, ani tu som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Začiatok možno trochu nudnejší, ale potom to začne naberať grády. Kniha sa úplne odlišuje od prvých dvoch dielov, ale to jej vôbec neuberá na zaujímavosti. Kniha obsahuje veľa smutných okamihov, kedy sa mi tisli slzy do oči, ale ukončenie série bolo presne podľa mojich predstáv. Celá séria je úžasná a určite si ju niekedy prečítam znovu.
PS. Už sa neviem dočkať posledného filmu. Ak sa im to podarí dobre spracovať, tak výsledok bude brutálny...

19.01.2015 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha je veľmi zaujímavá a výborne sa číta. Príbeh vás pohltí do deja a vôbec ju nemôžete prestať čítať :D Oplatí sa prečítať celú sériu. Filmy sú tiež dobre spracované, ale kniha vždy ponúka niečo viac :) Tak šup šup prečítať, určite nesklame.... mňa teda vôbec

19.01.2015 5 z 5