Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Skvělý román, ale nemám ráda otevřené konce.

19.10.2021 5 z 5

Kouzlo ve větru Kouzlo ve větru Christine Feehan

Mně se kniha četla příjemně a těším se na pokračování. Jen škoda, jak už tu někdo přede mnou psal, že v Čechách jsou jen čtyři díly celkem k sehnání.

12.09.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Román nejen z lékařského prostředí jsem "chroupala" několik dnů. Osudy několika mladých lidí od 60. let 20. století jsem sledovala s napětím a čekala, co jim život přinese. Ta nadčasovost je úžasná.

05.09.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Alain Thiéry

Příběh o ambicích mladého chirurga, který pochází z chudých poměrů a jeho cílem je dostat se mezi "vyvolené". Za jakou cenu? A splní se? Neprozradím. Čtivý román.

06.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Za mých studií nebyl autor z pochopitelných důvodů zařazen do povinné četby. Letošní čtenářskou výzvou si tedy doplňuji zároveň vakuum ve vzdělání... Jinak kamery, čipy, atd. - to vše mi nějak připomíná naši současnost - ač v románu vydaném rok před smrtí autora (1949) je to čirá utopie. Smekám klobouk nad úžasným dílem, poplatným dnešní době.

20.07.2021

Údolí lagun Údolí lagun Patricia Shaw

Hodně postav na zapamatování, ale jejich životní pouť pohltí a nepustí. Přečetla jsem oba díly a vlastně vše, co je momentálně v nabídce v Čechách. Doufám, že ne naposledy se " setkám" s mojí oblíbenou Austrálií.

20.07.2021 5 z 5

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Jeden z nejhezčích příběhů od této autorky.

07.07.2021 5 z 5

Falzum Falzum Roman Ludva

Skvěle napsaná kniha. Detektivní příběhy a zápletky odehrávající se v Čechách mě nadchly. Obdivuji nejen výtvarné umění a dostat se i do zákulisí, kam běžný návštěvník nemá přístup, byl pro mě zážitek. Vše skvěle popsáno do nejmenších detailů já oceňuji. Držím palce autorovi, aby napsal ještě spoustu takových knih.

01.07.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Všichni knihu "chválí", mně se tedy vůbec nelíbil začátek, kdy babička ještě žije a vnučka s vnukem už šmejdí po půdě a hledají cosi. Od tohoto okamžiku mě příběh (tedy celý) vůbec neoslovil, až na pár skvělých pasáží. Určitě kniha není špatná, ale nebudu ji doporučovat. Co člověk, to jiný názor.

01.07.2021 2 z 5

Slovácké povídky a humoresky Slovácké povídky a humoresky František Zýbal

Nádherné čtení, krásný jazyk, krásná doba.

20.06.2021 5 z 5

České středohoří České středohoří Luboš Y. Koláček

Mně se kniha líbí - ono zase tak moc jich k sehnání není. Žiji zde a pořád je co "objevovat".

19.06.2021 5 z 5

Zbavte se bolesti zad za 6 týdnů Zbavte se bolesti zad za 6 týdnů Brigitte Engammare

Knihu mám chvilku - cvičím poctivě a mám pocit, že výsledky se dostavují. Cviky jsou srozumitelné i pro laika jako jsem já, jen mě mrzí (opět), že kniha je brožovaná a bez pevných desek. Doufám, že vydržím s cvičením a kniha také...

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Na novou knihu od N.R. jsem se těšila a netrpělivě čekala na její vydání. Několik večerů mi byla dobrým společníkem.

19.06.2021 5 z 5

Pět vichrů Pět vichrů Patricia Shaw

Po prvním dílu (Záliv orchidejí) jsem se pustila s očekáváním do čtení pokračování příběhů ústředních postav. Bylo zde na můj vkus nejdříve příliš mnoho nových lidiček, ale po pár stránkách jsem se začetla a vžila do jejich osudů tak, že knihu po dvou dnech mám přečtenou.

11.06.2021 5 z 5

Záliv orchidejí Záliv orchidejí Patricia Shaw

Příběh dvou sester, jejichž vzájemné vztahy prověří sám život. Jen konec jsem čekala trochu jiný. Těším se tedy na pokračování a jsem zvědavá, jak vše dopadne.

07.06.2021 5 z 5

Čekání na bouři Čekání na bouři Patricia Shaw

Po přečtení prvního dílu (Kámen a pírko) jsem se těšila na pokračování příběhu. Ten je dějově posunut o cca 30 let, kdy už Sibell a Zack mají dospělou dceru.

04.06.2021 4 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Příběh z Austrálie mě jako obvykle hodně bavil. Barvitý popis prostředí a vykreslení dobové atmosféry a postav též. Druhý díl (Čekání na bouři), který navazuje po cca 30 letech už se tak dobře nečetl.

04.06.2021 5 z 5

Ordinace v divočině Ordinace v divočině Meredith Appleyard

Kniha se čte dobře, příběh o obyčejných lidech bez pozlátka. Čtu ráda knihy odehrávající se v Austrálii - pro mě úžasný příběh.

21.05.2021 5 z 5

Čokoládový sen Čokoládový sen Fiona McIntosh

"Člověk nikdy neví, co ho čeká za rohem"...
Oddechové počteníčko se sympatickými postavami a skvěle vylíčená dobová atmosféra.

10.05.2021 5 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

... Život by byl příšerně nudný, kdyby se člověk pořád nedozvídal něco nového...

16.04.2021 5 z 5