Iveta248 Iveta248 komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Patrí medzi moje obľúbené knihy. Príbeh zo starovekého Egypta, kde hlavný hrdina Sinuhe je zároveň rozprávačom. Dej, krásne myšlienky, úžasný Egypt . Toto napísal Egypťan Sinuhe, ktorý celý život bol sám. Posledná veta z knihy - aj keď žiješ medzi ľuďmi, život si odžiješ sám.

28.12.2021 5 z 5

Izolovaní Izolovaní Sebastian Fitzek

Odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pri čítaní báť. Napätie, nečakané zvraty Vám nedajú odísť od tejto knihy. Samozrejme nečakané rozuzlenie nesmie chýbať. Autor nám dáva do pozornosti aj skutočnosť, že vražda a násilie v našej spoločnosti je potrestané menej ako daňové podvody, čím nás núti zamyslieť nad hodnotami, ktoré sú uprednostňované.

22.01.2020 4 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Ďalšia skvelá kniha od autora D. Dána. Zaujímavý námet , nechýba napätie ako aj humor kriminalistov z Nášho Mesta.

21.09.2020 5 z 5

Jeseň Jeseň Ali Smith

"Akým veľkým sklamaním býva niekedy pravda". Aj takéto myšlienky si prečítate v poeticky ladenom príbehu Elizabeth.

24.02.2020 4 z 5

Jednoducho na mňa zabudli Jednoducho na mňa zabudli Jiří Holub

Povojnový príbeh z pohraničia vyrozprávaný dievčatkom, Pekný, dojemný a smutný príbeh z neľahkého obdobia . Odporúčam, čítanie na jeden dych. Obludnosť tejto doby už skončila, no memento by malo platiť práve aj tomto čase.

04.02.2022 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Príbeh plný života a hrejivej lásky odohrávajúci sa v mrazivej Aljaške. Rozprávka ako skutočnosť a možno aj naopak.

10.08.2021 4 z 5

Živica Živica Ane Riel

Desivý príbeh, živo som si pri čítaní predstavovala všetky predostreté udalosti. Skvele napísané.

01.05.2021 4 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Balík - napínavé až do konca, brilantne opisovaný dej, nečakané zvraty, čítate na jeden dych, nedá sa od knihy odtrhnúť.

16.05.2020 5 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí síce spolu bývajú v jednom byte, no napriek tomu sa nepoznajú a ich spoznávanie začne cez odkazy na papierikoch. Dobré, ľahké čítanie pre romantické duše.

20.01.2020 4 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

"Dánovka" nesklamala. Ako vždy pre mňa skvelé čítanie plné napätia až do konca.

06.08.2019 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Ako vždy skvelé až do konca. A nečakané rozuzlenie

26.07.2019 4 z 5

Mimo turistickej zóny Mimo turistickej zóny Peter Gregor

Knihu som si dávkovala postupne pri káve či čajíku. Obdivujem autora za jeho odvahu vybrať sa do miest, ktoré sa bežne nenavštevujú a sú považované za nie veľmi bezpečné. Opisy krajín, miest ako aj zážitky vytvorili iný obraz o krajine ako je prezentovaná.

01.05.2022 4 z 5

Headhunters: Lovci mozgov Headhunters: Lovci mozgov Jo Nesbø

Lovec mozgov -personalista - muž, ktorému to páli. Popri svojej práci má rád aj diela slávnych maliarov, ktoré si sofistikovane privlastňuje , a tým si prilepšuje k svojmu nákladnému životu. Nový kandidát na manažérsky post mu však zmení jeho zabehnutý život. Začína boj o prežitie.

17.08.2021 3 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Pre mňa až brutálny námet. Ale zase výborné spracovanie, napätie, nečakané zvraty. Obálka super. Aktuálny doslov.

12.07.2021 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Netradičný príbeh muža - otca detí- ktorý sa rozhodol vzdať všetkého pohodlia a vymožeností civilizácie a rozhodne sa pre život v lese. Zaujímavé názory, pohľady na ľudí, civilizáciu a prírodu

22.06.2021 4 z 5

Duša tigra: Cestovateľský denník Duša tigra: Cestovateľský denník Romi Lampart

Cestovateľský denník - zápisky ženy z ciest po Ázii ako aj z dobrovoľníckeho programu. Spoznáme zaujímavosti navštívenej krajiny, mentalitu ľudí a ocitneme sa bez všetkých vymožeností civilizácie v tábore dobrovoľníkov. Prejdeme civilizáciou až do džungle, či opustený ostrov. Nielen zážitky, ale aj zamyslenie nad spôsobom života a následkami bezhlavého konzumu. Bonusom knihy je nielen text ale aj možnosť si pozrieť autentické videá z navštívených krajín.

12.01.2021 4 z 5

Darček Darček Sebastian Fitzek

Ďalšia prečítaná kniha od tohto autora. Až neskutočný príbeh plný zvratov, napätia. So zaujímavým otvoreným koncom. Citát z knihy na zamyslenie: Načo sa ženieme životom, keď nás na konci nikto nečaká.

02.09.2020 4 z 5

Čakanie na Pesa Čakanie na Pesa Mark B. Mills (p)

Pes Peso a jeho majiteľ Dan - milý príbeh o láske, vzťahoch na pracovisku ako aj medzi kamarátmi , o tajomstve v rodine. Postupne sa vytvára puto medzi psom Pesom a Danom, až sa z nich stanú nerozluční parťáci.
Čítanie na letné dni.

14.08.2020 4 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

Zábavne napísané pocity autora - vodiča autobusu v Nórsku. Trefné prirovnania, úsmevný opis situácie , neskutočné zážitky .

09.07.2020 4 z 5

Šepkár Šepkár Alex North

Napínavý príbeh v krátkych kapitolách sa Vám dostane pod kožu. V pozadí príbehu je pekne vykreslený vzťah otca a syna, ktorí si k sebe hľadajú cestu.

24.06.2020 4 z 5