Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Dostala jsem chuť na moderní poezii. Nikdy jsem ji nečetla, takže jsem pořádně nevěděla co čekat. To co se mi dostalo do rukou popisuje, jak autorka měla těžký život a jakou cestu musela ujít. To celé popisuje s lehkostí, díky které se to četlo skoro samo.

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Krásný a trochu smutný dojemný příběh. Je to moje první kniha z druhé světové války. Knihu jsem dostala jako povinou četbu, sama bych si ji nevybrala, ale příjemně mě překvapila.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Asi jsem měla velké očekávání. Kniha byla dobře napsaná, ale mě se hrozně táhla. Bylo tam hodně hluchých míst. Addie, Hanry a Luc byli super, ale nedokázal jsem se do příběhu zažrat a mít nutkání knihu dočíst. Až posledních 100 stran bylo zaživných a opravdu mě bavily.

03.12.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Na Francescu jsem se těšila, v minulých dílech moc nebyla, jen se o ní mluvilo. Je mi dost sympatická a oblíbila jsem si ji. Michaela jsem si zamilovala hned na začátku. Akorát mi přišlo, že se kniha často vlekla, hlavně když pstavy přemýšlely o svých citech.

09.05.2023 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu doporučovala spousta lidí, tak jsem se do ní taky pustila. Samozřejmě tady byly odchylky od seriálu, ale tady se mi ty situace líbily více. Je to krátké a rychle se to čte, takže velké plus. Daphne, Simona a vlastně celou rodinu Bridgertonů jsem si naprosto zamilovala! Určitě budu číst další díly.

02.02.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Po dlouhé době jsem se pustila do čtvrtého dílů. Opět mě překvapilo, jak dobře se mi to četlo. Tady to jde už víc do hloubky a řeší se tady vážnější téma.

06.01.2023 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.

16.05.2022 3 z 5

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

29.04.2021 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

To bylo fakt dobrý a vtipný! Nebylo to až tak děsivý, ale rozhodně to bylo napínavý. Trochu mi to připomínalo seriál Riverdale. Sice jsem motiv odhadla někde v půlce, tak na vraha jsem vůbec nepřišla. Někdy tam byly trochu úchylný hlášky, ale právě u těch jsem dostávala záchvaty smíchu.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Zase skvělá vtipná romantika! Autorka dokázala, že hravě zvládá napsat i sympatické mužské hlavní hrdiny. A žasnu nad tím, jak dokáže postavy napsat tak skutečně a lidsky. Oproti Kultimu se mi to zdálo trochu uspěchané, ale to vůbec nevadilo.

Dcera Dcera Kiera Cass

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

04.03.2021

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Stejně dobrý možná i lepší než Stmívání. Vůbec mi nevadilo, že je to tak tlustá kniha. Konečně jsme se dočkali věcí, které v jiných romantický knížkách nejsou a můžem v to jenom doufat. Překvapilo mě, že ten konec je jiný než ve filmu a možná i lepší.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ze začátku se to táhlo. Člověk musí mít trpělivost na ty psychologické řěči, ale postupně se to lepšilo. A z konce mi málem vybuchla hlava! Musela jsem přestat číst a pořádně si to projít a zrekapitulovat. Tak ohromující byl.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce.
Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet.
Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo).
Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Dokonalá kniha! Několik pohledů je naprosto dokonalý nápad. Celou dobu jsem zvažovala kdo to udělal. Vůbec jsem ten konec nečekala.

Blízko Blízko Kevin Panetta

Čekala jsem to mnohem lepší. Na ten vibe to byla hrozná nuda. Je to přirovnávané ke Srdcerváčům, to mi vůbec nepřijde. Bylo to zdlouhavé. Nic se tam nedělo a když se něco stalo, tak hrozně hrr a bez nějakých náznaků nebo příčin.

25.03.2024 3 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Bylo to opět krásné. Na začátku bylo skvělé se zase vrátit ke každé postvě. Violet jsem celou dobu zbožňovala a těšila se na její novelu. Musím říct, že mě to trochu zklamalo. Čekala jsem něco trochu hlubšího, ale i tak se mi to líbilo.

22.02.2024 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Opět mě to bavilo, akorát mi už chybělo to nadšení jako u prvních dílů. Na začátku jsem se bála milostného trojúhelníku, ale potom se to vyvíjelo úplně jiným směrem. Bylo hezké poznat blíž Gregoryho a poznat jak nahlíží na starší sourozence.

24.01.2024 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Poslouchala jsem jako audioknihu, protože to byl můj první cestopis, tak jsem chtěla vyzkoušet, jak mi to bude sedět. Navzdory humoru a talentu autora a dobrého vypravěče, toto prostě není můj šálek kávy. Ale to není chyba té knihy, ale moje.

09.01.2024 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Tak toto jsem na Bridgertonovi četla dlouho, ale ne že by mě to nebavilo, ale neměla jsem čas. Hyacinth mi hrozně sedla a líbilo se mi, že díky většímu věkovému odstupu od starších sourozenců, jsme se posunuli více v čase a zase se něco víc dozvěděli o rodině. Gareth byl dobrý, ale někteří mužští hrdinové v této sérii mi více sedli.

14.07.2023 4 z 5