Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope jsem měla celou dobu ráda, ale tady jsme do ní nahlédla a ukázala mi, že je velmi inteligentní a cílevědomá žena. Colin mě mile překvapil, byl laskavý, starostlivý, milující, ale taky se snažil něčeho dosáhnout. Líbil se mi tady koncept lásky, jak ji pocítil každý jinak. V půlce jsem si myslela, že se všechno vyřešilo a říkala jsem si, a co dál. A to mě překvapilo, díky tajemství, které se tam řešilo se nám ukazovala jak velká láska mezi nimi je. A ten konec, ten mě dojetím úplně dorazil.

09.04.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Už dřív jsem četla Šest vran, ale teď pod vlivem seriálu jsem se vrhla i na tuto sérii. Autorku mám ráda a musím uznat, že hezky píše, ale přesto mi to přišlo místy nudné. Myslím si, že je to psáno pro mladší a kdybych byla trochu mladší, užila bych si to mnohem víc. Do postav jsem se taky nedokázala vžít. Ale, musím autorce pochválit její skvěle vymyšlený svět.

08.04.2023 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Nemůžu si pomoc, ale první díl se mi líbil víc. Simon mi sedl víc, přišel mi vtipnější. Proti Anthonymu nic nemám, ale neokouzlil mě tolik jako Simon. Kate mi příjde pokrokovější než Daphne. Je velmi tvrdohlavá a realistická. Bylo to vtipné a opět mě ohromilo rodinné pouto. Tentokrát nejen v rodině Bridgertonových, ale i Sheffieldivých.

11.02.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knihu jsem narazila náhodou, je mimo můj žánr, ale překvapivě mě pohltila a zalíbila se mi. Nejprve se mi všechny postavy zdály v pohodě, ale postupně se odkrývali a zjistila jsem, že normální není žádná. Líbilo se mi jak už jsme z pohledu Emy věděli rozuzlení a sledovali jsme, jak na to postupně přichází i Jane. Při čtení jsem měla spoustu podezření, ale na ten závěr jsem vážně nepřišla.

29.01.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

06.01.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Knihy jsem se nemohla dočkat, tak jsem ji přečetla ve slovenštině, protože angličtina není nic pro mě. Překvapilo mě, jak snadno se mi to četlo, stránky mi mizely pod rukama. A k samotnému ději. Příběh je o silné ženě, která si myslela, že jediné co chce od života je sláva a bohatství. Postupně si ale uvědomuje, že ve skutečnosti touží jen po lásce. Pořád nevím co si o Evelyn mám myslet, ale ukazuje nám, že nikdo není černobílý a to platí pro všechny. I když je tento příběh fiktivní, ukazuje nám realitu dnešního krutého světa.

01.01.2023 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.

13.08.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tato kniha mě zaujala hlavně prostředím, kde se odehrává. Celé to bylo hroně vtipné a čtivé. Trochu mi tam vadila politika, ale na druhou stranu bez ní by to byl dost plochý příběh. Velké množství intimních scén mi až tak moc nevadil, to asi díky tomu, že jsem byla předem varovaná. Alex byl dobrý hlavní hrdina. Byl roztomile arogantní takovým způsobem, ktrým umí být jenom knižní postavy. Henryho jsem si taky brzy oblíbila. Jejich partičku jsem si hrozně zamilovala a přirostla mi k srdci.

18.03.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásná a vtipná kniha na odreagování. Přečetla jsem ji během jedné hodiny. A vážně se v ní najde každý knihomol!

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

O knize jsem už nějakou dobu věděla, ale nějak jsem ji přehlížela. Až mě jedna recenze nadchla, tak že jsem zašla do knihovny a půjčila jsem si ji. Kniha mě mile překvapila. K Tesse jsem během knížky musela najít cestu, ale Erica jsem si oblíbila okamžitě. Hrozně mě bavil jeho sarkasmus a smysl pro humor. Ten konec jsem vůbec nečekala a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Poslouchala jsem to jako audioknihu. Úplně mě ta kniha překvapila. Možná to bylo i tou hudbou, ale úplně mě vtáhla a v některých částech mi i mrazilo. A navíc tam byl jeden zvrat za druhým.

01.01.2024 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Měla jsem to jako povinnou četbu a kniha mě trochu zklamala. Na to, že se jedná o drama, jsem se celou dobu nudila a čtení bylo zdlouhavé. Sice je to komedie, ale vůbec to není vtipné. Jako celek chápu, proč se to uvádí jako komedie, ale v konkrétních pasážích to vůbec nepobaví.

09.05.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Překvapilo mě, jak snadno se mi to v angličtině četlo. Bylo tam jisté kouzlo, které mi v překladu chybělo.

06.01.2023 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Četlo se mi to docela dobře, přestože se v první polovině nic moc nedělo. Překvapuje mě, že to na mě působilo úplně jinak než film. Gatsby na mě tady působil reálněji a dokázal jsem chápat jeho chování. Nick mi tady taky působil lidštěji a né tak ploše a bezduše. Celkové dílo se mi líbilo a nechápu, jak to autora napadlo a jak to mohl napsat tak jednoduše plynoucím stylem.

22.01.2022 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

První polovina se mi tolik nelíbila, byla zdlouhavá a dost ufňkaná. Druhá polovina byla mnohem lepší, líbila se mi stejně jako 1. Royalové se mi tady začali líbit ještě víc. V tomto dílu jde vidět, jak se ve skutečnosti mají rádi a chrání se navzájem svým podivným způsobem.

15.08.2021 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.

26.05.2021 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

29.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přestože všichni tuto knihu chválí, neměla jsem vysoká očekávání. Jsem nesmírně příjemně překvapená! I když mě překvapil ten otevřený konec, musím dát za pravdu většině fanouškům a přiznat, že Maxon je naprosto dokonalý.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle bylo lepší než Šest vran a tady jsem si ještě víc oblíbila Kaze! Mnohokrát jsem se do knihy dívala s otevřenou pusou a ptala se: Jak? Jak to mohla tak dokonale napsat? Taky se mi hrozně líbil konec. Těch pár posledních stran mě zahřálo u srdce.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Po druhé to snad bylo ještě lepší! Do Stelly a Willa jsem se zamilovala skoro okamžitě. Samotný příběh byl smutný, krásný a dojemný. V druhé polovině jsem měla skoro celou dobu slzy na krajíčku.