ivca79 ivca79 komentáře u knih

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tenhle první díl jsem si přečetla až jako třetí, protože mi nedošlo, že jde o sérii a postavy jsou propojené. Takže u Pařížského dílu mi sem tam nějaká informace dost chyběla a zapadlo to až po přečtení.

02.05.2024 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Závěrečný díl série. Díky "mezeře" mezi díly jsem si musela přečíst ty předchozí dva, protože sice jsem pamatovala, jak předchozí díl skončil (to se mi moc nestává), ale nebyla jsem si jistá tím, kterou postavu mám znát a kterou ne.
Určitě si jednou přečtu celou serii zas.

02.05.2024 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Čtvrtý díl trilogie. Taková knížka navíc. Trilogie je super, tohle bylo navíc a odpovídal tomu i obsah, kdy pár povídek bylo super, ale zbytek jen taková výplňová vata. Za mě mohl zůstat u těch 3 dílů.

01.05.2024 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Takové běžné klišé - nesnáší se - musí předstírat z nějakého důvodu pár nebo manžele- zjistí, že se vlastně milujou. Vtipné i dojemné scény. Oddechovka na jedno přečtení.

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Knížka, na kterou jsem se po předchozích od Jenn Bennett fakt těšila. Nějak mě neoslovila a spokojila jsme se s tím, že byla z knihovny, i když jsem si ji původně chtěla koupit. Něco tomu chybělo, i když nevím co.

30.04.2024 3 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Zvolila jsem to jako oddechovku která mi splní termín vydání v čtenářské výzvě.... a dostala jsem oddechovku. Klidně si od autorky přečtu něco dalšího

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Pro mě po dlouhé době "opravdové sci-fi" se souboji mimozemšťanů. Užila jsem si to. U toho 2 dílného vydání se slovníkem jen na konci 2 dílu (a ještě ve formě eknihy) to nebylo úplně šťastné. Člověk si spoustu věcí musel domyslet.

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Série mě oslovila, ale opravdu jako taková oddechovka, kde se prostě smířím s tím, že hlavní hrdinka se často chová jako nezodpovědná trubka, jen aby se příběh mohl pohnout. Vlastně mi to nijak moc neva, protože jsem s tím počítala a těším se na 3 díl

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Zvolila jsem to jako oddechovku a moje očekávání to splnilo. Co jsem čekala, to jsem dostala.

30.04.2024

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tohle mě po dlouhé době vážně bavilo. Takový bulvár z druhé strany. Nic nemusí být takové, jak vypadá. Určitě si od autorky přečtu ještě něco.

30.04.2024 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Tuhle knihu bych asi raději ve formě audioknihy, protože se mi to nějak špatně četlo... ale potvrdilo mi to spousty mých domněnek a některé věci jsem si díky tomu uvědomila.
Knížku jsem doporučila kamarádkám

30.04.2024 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Nenáročná oddechovka

21.02.2020 4 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Bez čtenářské výzvy bych po téhle knize nikdy nesáhla a dočetla jsem jí jen díky tomu, že letos chci opravdu splnit celou výzvu. Nebyl problém ani tak forma, jako obsah.

16.08.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Celkem se mi tyhle propletené knihy líbí, ale ten konec, hmmm...

29.03.2019 4 z 5

Legionář Legionář Roman Bureš

Jako u Propasti času prvních cca 20 procent knihy jsem se ke čtení musela nutit a zbytek jsem nedokázala odložit.

21.03.2019 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Zdoláno v rámci čtenářské výzvy, jinak se přiznám, že bych to asi v polovině vzdala

21.02.2019 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Sice jsem už od začátku tušila, jak to celé je doopravdy, přesto byla knížka zajímavá a čtivá....

29.01.2019 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Myslím, že k téhle knížce mi chybí hlubší znalosti z americké historie.
Ale jinak se četla hezky. Téma mi přišlo zajímavé, Jako zabít ptáčka mě bavilo víc, ale jinak dobré.

20.12.2018 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Překvapilo mě, že takhle hustá knížka vyšla už před tolika lety. V době, kdy vyšla jsem četla úplně jiný styl, takže se k těmto dostávám až s odstupem času a byla jsem vážně nadšená.

04.12.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

"Přečetla" jsem jako audioknihu. Mám trochu averzi k autorům bestselerů, takže to byla první kniha Coleho, která se ke mě dostala. Přiznám se, že mě zaujal název a celkově jsem byla příjemně překvapená.

26.11.2018