ismael ismael komentáře u knih

Stačí jen málo	- 52 způsobů, jak rozvíjet klid mysli pomocí neuropsychologie Stačí jen málo - 52 způsobů, jak rozvíjet klid mysli pomocí neuropsychologie Rick Hanson

Kniha je velice praktická, člověk si ji může vzít kamkoli a udělat si skoro kdekoli nějaké cvičení, aby přispěl ke své vyšší pohodě. V jednoduchosti je síla!

22.02.2017 5 z 5

Tajemství ve vaší hlavě aneb Co nevíte, že víte Tajemství ve vaší hlavě aneb Co nevíte, že víte Lenka Šnajdrová

Za mě nejlepší kniha autorky. Seriózně o tom, že jsou věci, které nejdou vysvětlit jenom rozumem.

30.08.2021 5 z 5

Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života Tom Rath

Je to takové americké, ale taky krásně pozitivní... Aneb proč má smysl šířit kolem sebe radost, zachovat se k druhému hezky, něco pochválit apod. I kvůli sobě.

17.02.2021 4 z 5

Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Christina Steinlein

Podobně hezká jako Jak se vyznat v klimatu

03.02.2021 5 z 5

Stůjte si za svým - I citliví lidé se dokážou vymezit Stůjte si za svým - I citliví lidé se dokážou vymezit Doris Dahlin

Vhodně se doplňuje s knihou Blíž tě nepustím.

05.01.2021 5 z 5

Psychoterapeutická práce s původci domácího násilí Psychoterapeutická práce s původci domácího násilí David Čáp

Základem práce s hněvem je jeho uvědomění už ve chvíli, kdy nastává - ještě než se rozvine do nezvladatelné podoby. To je základní myšlenka, kterou mi tato kniha dala.

03.11.2020 4 z 5

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

Zábavná kniha o výcviku zvířat a o tom, co se z toho dá aplikovat na lidi. Kniha nově vyšla v nakladatelství Portál.

22.09.2020 5 z 5

Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Susan Cain

Na rozdíl od kukyho jsem si žádných překlepů a chyb nevšiml.

edit: zatím kuky pomohl odhalit tuto chybu: na straně 42 je jednou napsáno Emila místo Emily

17.04.2020 5 z 5

Chemička, má láska Chemička, má láska Václav Žďárský

Můj táta tam vystupuje a trochu jsem pochopil, jak to v jeho práci chodilo. Je to hezky psané a bavilo mě to.

05.02.2020 5 z 5

Teorie a terapie neuróz Teorie a terapie neuróz Viktor Emil Frankl

kvalitní jako jiné autorovy práce. tahle je navíc velmi systematická.

20.11.2019 5 z 5

Máma pro Papíka Máma pro Papíka Keiko Kasza

kniha splňuje to, co si představuju u dobré literatury: překvapivé vyvrcholení děje

21.10.2019 5 z 5

Domluvit se dá s každým Domluvit se dá s každým Mark Goulston

hodně praktická, spousta podnětů

17.01.2019 5 z 5

Každý je na něco chytrý Každý je na něco chytrý Thomas Armstrong

Výborná kniha pro děti nebo pro rodiče, kteří si s dětmi chtějí číst o tom, že lidských předností je celá řada, i když ne všechny jsou ve škole hodnoceny se stejným důrazem

27.04.2017 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Ben Furman

Je to sbírka různých příběhů lidí, kteří v dětství prožili něco špatného, ale nezlomilo je to. Podle mě milá, prostá knížka.

22.02.2017 5 z 5