Ingenír Ingenír komentáře u knih

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Takový trošku nepřirozený. Vzhledem k ukončení sérije je tohle nový rozjezd. Dostalo to westernový nádech, ale podstata je stejná.

24.12.2022 4 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Trochu mě mrzí, že tvůrci to už chtěli vzdát a najednou se snaží o znovuzačátek. Celá série tím bude trpět. Ale jinak celkem slušný western, protože jinak bych to snad ani nenazval.

09.11.2022 4 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Tohle bylo velmi těžké čtení. Paní Vrbenská dostala sérii JFK do úplně jiné dimenze. Nepřehledný, nezáživný, bez humoru i vtipu...prostě divný. Nebýt to součástí Johna Kováře, vůbec to nedočtu.

22.04.2018 1 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Další povedená věcička v této sérii. Příběh z hlubokého vesmíru má akci, děj a perfektní rozuzlení. Pár vad by se našlo, ale nejsou tak očividné.

06.02.2018 4 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

Tohle se mi strašně líbilo. Trochu jinak pojatý příběh ve kterém však nechybí vůbec nic, na co je čtenář série JFK zvyklej. Paní Karolína a hlavně její styl psaní mě uchvátil.
Hlavní hrdinku jsem sice z počátku litoval, ale ona to pojala statečně a vrhla se srdnatě do boje.
Velmi povedený příběh.

05.01.2018 5 z 5

Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Miroslav Žamboch

Musím přiznat, že souhlasím s komentářem uživatele Terva. Příběh je smutný a zmatený. Potřebuji oddychovou a úsměvnou možná i akční četbu, ale tohle mi nadalo ani jedno. Ale jako součást Johna a jeho agentury je tohle nutné přečíst. Nebudu spoilerovat, ale je tu důlažitý moment pro celou sérii. Jinak, dal bych i jen dvbě hvězdy, ale asi by to nebylo fér. Nakonec se to nečetlo tak špatně, což je asi tím, že jse si tuto sérii hodně zamiloval.

23.12.2017 3 z 5

Prokletí legendy - Dámská hra Prokletí legendy - Dámská hra Miroslav Žamboch

Zajímavá chvilka nastala hned na začátku knihy. Sice jí píše Miroslav Žamboch, ale měl jsem pocit, že ne. Že ji píše zase pan Němec. Ale po několika stranách se začne projevovat Žambochova dravost a pak už si jede to své.
Jedna krasavice vedle druhé a chlapci ni chlapy tu nemají co dělat.
V knize také můžeme najít několik stránkových kreseb, nejsou špatné a trochu zpestřují příběh. Avšak příběh je to lehce průměrný a více jak 60% si nezaslouží.
Na konci je vložena povídka pana Poláka, „Oni“. Po přečtení Dámské hry je tohle zase převážně o chlapech. Vincent a John v akci. Povídce jsem dal čtyři hvězdy.

05.12.2017 3 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Po „Armádě nesmrtelných“ jsem si myslel, že v sérii už nebude nic nečitelnějšího. Omyl je pravdou. Tomáš Němec napsal naprosto zdařilou „Chladnou hru“, což bylo povedené ledové postapo. Avšak v této knize tedy nic moc. Mimozemšťani mu nějak nejdou. Příběh postrádá pořádnou akci a hlavně mi tam chyběl humor. Nebo tam možná nějaký byl a já jej nepochopil. Tady jsem se hodně nudil. Jako celek to vytváří další střípek do mozaiky zvané JFK, ale jako samostatný příběh bych to snad ani nečet.

20.11.2017 2 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Naprosto úžasná šílenost. Mistr Procházka uvařil houbovou polévku a všechny v ní vyválel. Jeden z mála příběhů, který jsem dočetl a, nedivte se, začal jej znovu číst. Strašná škoda, že pan spisovatel nezůstal v rauši déle a nenapsal delší nebo alespoň druhý příběh na toto téma.

07.11.2017 5 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Hlávka trefil do černého. Dokázal dokázat, že JFK mu sedí a není žádný problém se v tomto světe pohybovat, rozšířit jej a neomaleně použít. Postava Al Žambocha mě dostala a rozesmála.

01.10.2017 5 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Zcela chápu nutnost dodržovat určitý počet stran, ale upřímně - Se smrtí v zádech a Hořící andělé by byla nádherná, akční a dobrodružná kniha. Žamboch je prostě mistr, že si dovolí, rozdělit takový krásný příběh do dvou "paperbacků " :-)
Líbí se mi ta ženská převaha, není to jen o mužích. Tuto knihu (pardon, tyto dvě knihy), ze série JFK si klidně může přečíst každá žena. Určitě pochopí, že není určena jen k "rozmnožování". Ale chlapci pozor - mít takové ženy jako je Andrea Villeford nebo Krystýna Rustová - jsme v prd...élce.

15.06.2017 4 z 5

V zelené pasti Rhulů V zelené pasti Rhulů Jean-Pierre Garen (p)

Není rozhodně lehké sehnat všechny knihy v této sérii, ale už jsem blízko. A hned ten první příběh kapitána Marka Stonea mě bavil. Je to sice vyprávěné spíše dětským pohledem, akce a situace jsou předvídatelné, vše je tak nějak jednoduché. Ale v celkovém pohledu je to prostě nádherné dobrodružství.

10.06.2023 4 z 5

Zlaté město Zlaté město Petr Totek

Kdepak, tahle série díky některým příběhům upadá. Ani tento příběh nějak významně děj neposouvá, spíš vše zústává při starém. Petr Totek tento svět nezachrání.

10.06.2023 2 z 5

Piráti na Sylwě Piráti na Sylwě Jean-Pierre Garen (p)

Klasický Mark Stone. Středověk na něj čeká. V tomhle si libuje. Brutální se špetkou sexu, a sem tam nějakým tím utrouseným vtipem. Já se prostě bavil.

06.04.2024 4 z 5

Astronef Merkur Astronef Merkur Jean-Pierre Garen (p)

Není to špatné. Má to akci, sem tam humor a napětí. Koukal jsem, že i když je tohle druhá kniha, která u nás vyšla, jedná se vlastně už o pozdější dobrodružství Marka Stonea. Proto ty nelogické souvislosti v příbězích. ALe jinak je to oddechovéí a jednoduché, dá se říci až relaxační čtení.

06.04.2024 4 z 5