INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Docela nezvyklé téma. Začínáme na hřbitově kde probíhají práce s přesunem ostatků kvůli stavbě metra. Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat. Jsou dílem šílence a nebo za to muže otevření hrobů a probuzení zlých sil? Za mě příjemné překvapeni. Dobře a rychle se četla.

21.10.2020 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Poslouchal jsem jako audio knihu. Je hodně dobře načtena panem Jiřím Švarcem. Jinak platí to stejné co u prvního dílu. Příjemná oddechovka, která nemá hluchá místa. Tenhle díl se dá směle přirovnat k Danu Brownovi. Určitě budu v sérii pokračovat.

07.09.2020 4 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Kniha mě dost překvapila tím, že je vyprávěna z pohledu první osoby a ne klasicky vypravěčem. Tady se jedná o vyprávění sestry, která byla najatá, aby se starala o manželku archeologa v Iráku. A vypráví nám příběh a svoje poznatky. Poirot se objevuje poměrně pozdě a mě kniha docela nudila. Mám detektivky rád, i jiné knihy od Agathy mám rád, ale tady mi to bohužel nesedlo.

15.08.2020 2 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Z Dívčího orchestru se postupem času stal Osvětimský orchestr. Osvětim je dnes "značka" , která prodává, tak to bohužel je. V době původního vydání knihy to určitě bylo něco, co bylo jedinečné. Dnes když se podíváme na ten zástup účetních, knihovnic, tatérů a nevím koho všeho z Osvětimi tak se kniha až skoro ztratí. Jedná se o příběh francouzské zpěvačky Fanii, která se to transportu do Osvětimi dostává do tamního ženského orchestru. Z toho důvodu je částečně oddělená od hrůz, které se dějí okolo. Pohled je hodně subjektivní hlavně v osobním přístupu k celé té hrůze okolo a možná trochu naivní. Důstojníci SS jsou většinou popsáni jako brutální bestie, bez špetky inteligence a proto je možné jim podstrčit dokonce zakázané autory hudby. Je tu hodně popsáno jak prostředí změní obyčejné lidi a co jsou potom schopni dělat za jakoukoli i nepatrnou výhodu. Kniha se čte svižně, rychle.

07.07.2020 4 z 5