inachisio inachisio komentáře u knih

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Tak tahle vtipná, odpočinková a nikdy nenudící knížka mi dokonale padla do noty a přečetla jsem ji jedním dechem.

28.08.2020 4 z 5

Dobrodružné pokračování Toma Sawyera, které je snad ještě zajímavější, akčnější a příběhově nabytější než samotný Tom.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jsem moc ráda, že tento deník existuje. O druhé válce toho tam teda moc není, ale pro mě je to poklad.

Dárce Dárce Lois Lowry

Velice originální příběh. Ani tennotevřený konec mintu příliš nevadil.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Strhující. Překvapivé. Mystické. A rozhodně nenudilo.

18.08.2020 4 z 5

Podstata pouště Podstata pouště Michael Martin

Výborná knížka. Moc se mi líbí tento pohled na pouště, v knize byly velmi zajímavé informace a styl psaní mi sedl.

04.10.2023 5 z 5

Co za to stálo... Co za to stálo... Milan Hein

Zajímavé jsou názory Kopeckého, většinou se mi však líbí. Formou rozhovoru jsem se dozvěděla něco nového o složité povaze vynikajícího herce, jeho záliby, názory atd.

06.11.2020 4 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Už jsem to četla jako mladší, ale moc se mi to líbilo. Styl psaní mi tehdy vyhovoval, ale později, jako starší už jsem si všímala chyb, jako pětkrát se opakující slovo v jednom odstavci a tak. Ještě si přečtu originál, ale toto Robinsonovo vyprávění mi přirostlo k srdci a moc se mi líbilo.

30.08.2020 4 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Vynikající a velice dramatické drama. Skvělá tragédie.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Opravdu snové a milé. Úplně z jiného soudku než ostatní díla, ale fakt se mi to líbilo a líbil se mi i fantasy svět, který tam byl vytvořen.

30.08.2020 4 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

To byl strhující příběh o cestování a uzdravování. Příběhi opravdu sednul, originální, sympatické postavy a jediné, nad čím jsem trnula byla tak rychle letící léta. Ale takhle to v životě chodí. Kniha fakt skvělá.

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Krásná originální pohádka, veice propletená, jak je to u Fombella zvykem. Kniha mě úplně vtáhla do děje a totálně mě pohltila, jako bych tam byla. Moc se mi to líbilo.

30.08.2020 5 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Michael Citrin

Knížka mě bavila pd začátku do konce a nápady byly dobré. Přivedla mě k Sherlockovi Holmesovi, kterého jsem kdysi skoro neznala a za to jsem opravdu ráda.

29.08.2020 4 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Velice silný a poutavý příběh, který nám pomůže pochopit, jak těžký může být život od nás odlišných lidí. Přečteno jedním dechem.

25.08.2020 4 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Velice hezké a dojemné. Originalita Wilsonové se nezapře.

18.08.2020 4 z 5

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Velice povedený akční příběh k zamyšlení se skvělou a dojemnou pintou.

28.06.2020 5 z 5

Planta sapiens: O inteligenci rostlin Planta sapiens: O inteligenci rostlin Paco Calvo

Je mi trošku líto, že na obálce knihy slibovali "fascinující sondu do vnitřního světa rostlin založenou na nejmodernějším výzkumu rostlinné inteligence", ale toho výzkumu tam moc nebylo. Bylo to hodně rozepsané, takže jsem stále čekala, kdy už tam budou ty důkazy a ty výsledky, a nebylo jich tam tolik. Zároveň se tam často informace (spíše názory a otázky) často opakovaly a proto mi unikala pozornost od čtení. Kniha však, přestože nebo právě proto, že byla takto filozofická a teoretická, nabízí nový pohled na svět rostlin, apel na to, abychom je vnímali a spoustu etických, morálních, vědeckých i laických otázek, na něž ještě dlouho nebudeme znát odpověď, ale je skvělé, že si je můžeme klást. A je také krásné, že odpovědi neznáme, protože i něvědomost je krásná. Musím autora velmi pochválit za doslov, ten se mi moc líbil.

20.09.2023 4 z 5

Pět Číňanů oběšených v Idahu Pět Číňanů oběšených v Idahu Jenny Tinghui Zhang

Kniha mě ničím nenadchla, nebyla nijak zvlášť napínavá ani zajímavá. Pouze depresivní, chvílemi příjemná, ale ničím výjimečná.

22.05.2023 2 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Bylo tam pár zajímavých myšlenek a skvělých slovních obratů. Ale jinak popisně i obsahově velmi slabé, s chybami v příběhu a naprosto nijakým koncem.

13.09.2022 3 z 5

Stmívání nad sakurami Stmívání nad sakurami Takashi Matsuoka

(SPOILER) Jen několikrát se mi stalo, že bych byla do knížky tak ponořená, až bych zapomněla na svět kolem. Tato kniha by mohla mít ještě tři sta stran a stále by mě bavila. Kolik zde bylo napínavých i dojemných částí! Příběh byl velice silný a zajímavý. O to víc mě však nemile překvapil konec, který se mi zdál příliš rychlý a zbrklý přestože vše do sebe dokonale pasovalo, nedokážu pobrat, proč se autor rozhodl ukončit velkolepý den právě takhle. Jak někdo může milovat dvě osoby naráz a jedné se zbavit ani nevzdechnout? Jak může někdo být soucitný a hodný a způsobit taková jatka? A nevěřím, že se to dá svést na jinou kulturu. :)

06.07.2021 5 z 5