inachisio inachisio komentáře u knih

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Velice napínavý a dobrodružný příběh jsem nemohla odložit. Samozřejmě mě zaráželo, jak hlavní hrdina snášel všechny útrapy a nikdy nebyl nemocný nebo jinak handicapovaný. Čím víc jsem se však ponořovala do děje, tím zajímavější a čtivější mi připadal. Opravdu velice hezká knížka, k níž se jednou určitě vrátím. Tak byla dobrá. Vynikající líčení a popisy, postavy i znalosti spisovatele byly obdivuhodné a díky nim byla knížka opravdu skvělá.

23.09.2020 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Je až neuvěřitelné, jak citlivě a čtivě autor sepsal tak originální příběh, z něhož mám velmi smíšené pocity a nevím, jak se s tím vypořádat.

08.03.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jazykově naprosto úchvatné. Nenapadlo by mě, jak mohou být básně napínavé. Příběhově už trochu horší - ty básně byly docela děsivé. Ale to bylo možná tou dobou.

17.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh to byl neuvěřitelný a krásný. Veliká je proto škoda, že byl tak špatně a jednoduše napsán. Nevyvolával ve mě téměř žádné emoce, což mě velice mrzí, protože potenciál na to měl. Lítost a smutek se v člověku nevyvolá větou: "Zažívali hrůzy". Zkrátka, kniha byla moc strohá.

13.01.2021 3 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Asi jeden z nejlepších Sherlocků. Povídky jsou napínavé, chytré a mnohdy dokážou opravdu nadchnout. Výborné.

30.08.2020 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Pro mě neuvěřitelně úžasná knížka.

10.07.2022 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Žasnu nad neuvěřitelně obsáhlými znalostmi Verneovými a vynikající schopností je zábavně zprostředkovat obyčejným lidem v podobě napínavého příběhu se sympatickými postavami, jenž si zaslouží titul, "přečteno jedním dechem"

10.09.2020 5 z 5

Vnímavá zeleň Vnímavá zeleň Alessandra Viola

Skvěle poutavě napsaná knížka, která snad nadchne každého. Obálka jí dělá moc dobrou reklamu. Velice mě zaujala forma, jakou byly informace podané. Srovnávání psaní o věcech z jiného odvětví bylo skvělou volbou pro lepší představu a rozšíření pohledu.

31.08.2020 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Klasika, kterou jsem v dětství milovala. Později už mě tolik nenadchla, ale základ mého malého já se nezapře a stále tahle knížka v mém životě zaujímá zasadní místo.

30.08.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silný příběh, navíc poutavý a živý. Skvělé a hrozné.

26.08.2020 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Hezké a milé.

18.08.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Kniha byla velice čtivě napsaná s dobrým, zajímavým příběhem. Snad ani chvilku jsem se nenudila, což je vzácný jev. Jediné, co bych knize vyčetla byl konec. Nemám nic proti happyendům, ale musejí být dobře napsané a nepředvídatelné. Tady mi zkrátka vadilo, jak nejprve brečíte nad osudy postav, jak veselými tak smutnými. A pak je všechno až nepatřičně krásné a do příběhu se to nehodí. Možná je to jen můj dojem. Jinak velice chválím, kniha se mi opravdu líbila.

29.04.2021 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je neuvěřitelné, jaký musel Motýlek být vzácný člověk. Chytrý a strašně moc silný a vytrvalý. K tomu všemu se v něm našlo dostatek spisovatelského talentu, díky němuž napsal tuhle výjimečnou knihu, která byla úplně akorát. Přesně taková, jaká měla být. Ani chvíli mě nenudila, vyvolávala ve mně přesně ty pocity, které byly jistojistě cílem. Pokaždé, když jsem si kladla otázku: "Proč? Není to moc kruté?" jsem si sama musela odpovědět: "Nebreč, čti dál. On to musel prožít, ty to jenom čteš..."

15.03.2021 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Díky této knize jsem pochopila, jak těžké to může rodina autisty mít. Krásně napsaná i zpracovaná, ale přišla mi trochu nedokončená. Pro děti a dospívající je to ale určitě vynikající knížka, která dokáže člověku živě ukázat, jak to chodí. Četla se sama.

06.09.2020 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Zpočátku mě odrazovala ta propaganda okolo notorichy známé hry, jejíž příběh mě moc nenadchnul. Po přečtení a shlédnutí ještě několika adaptací jsem ale zjistila, jak dojemné to může být (když to neslyšíte z úst člověka, který to vůbec nečet a myslí si, úe je to pitomá romanťárna) a jak nadčasová hra to byla. Prostě skvělé.

30.08.2020 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Takle knížka je výborná. A vtipná. Přivedlo mě k ní divadlo s Hrzánovou a byla fakt skvělá.

29.08.2020 5 z 5

Banco Banco Henri Charrière

Protože Motýlek musela být neuvěřitelně silná osoba, kterou nezlomilo nic. Protože pořád miloval život a stal se inspirací pro mnoho lidí. Protože přes všechno, co udělal špatně se z něj stal skvělý člověk. Protože byl velice chytrý a schopný. A protože stále nebyl zkažený a mohlo se mu věřit. A konečně, protože dokázal napsat tak úžasnou knihu plnou zvratů, chytrých pasáží i dojemných částí. Tak dobře napsaných, že vyvolaly všelijaké smíšené pocity a dokonce i slzy. Proto se mi tak líbila. Protože byla úžasně, úžasně, úžasně napsaná.

Na tom nezáleží, život je tak nádherný!
Na shledanou.

26.05.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

(SPOILER) První polovina byla skvělá. Strhující. Napínavá. Nové postavy, nové příběhy, nová akce. Výborně napsaná. Ale druhá polovina mě hluboce zklamala. Zatím budu mluvit o putování Sama a Froda. Zaprvé: Frodo je tak nesympatická a zbytečná postava, že to až bolí. Vždyť by tam mohl jít jen Sam a nemusel by pořád jenom poslouchat, že Frodo nemá naději. Zachránil mu život asi šestkrát, dokonce ho tam odnesl. Zadruhé: když už jsem se konečně dostala nakonec putování, který vůbec nebyl tak napínavý a velkolepý, jak měl být, následoval happyend, který jsem myslela, že budu mít za pár stran za sebou. A ono ne. Po té části, kde opravdu měl být konec následovalo ještě tak sto, každou mouchu popisujících stran, které líčily, co všechno se ještě stalo, kolik bylo jídla, další zbytečné zápletky a trapné dialogy. Ano, ten konec byl velice trapný. Zazvonil zvonec a všechno dobře dopadlo, a abyste to lépe pochopili, celé vám to sem ještě tisíckrát rozepíšu. Ach jo. To jsem nečekala, že mě tak zklame. Samo o sobě to bylo velice chytré a propracované a i hezky leč zdlouhavě napsané. Ale nešťastně byly voleny postavy otravných hobitů, které přebily skvělé a úžasné postavy elfů, lidí, králů atd. plus autor nevěděl, kdy přestat a také, kdy už je tam těch kýčů příliš. Připadalo mi, že některé postavy a pasáže tam byly jen proto, aby byl děj uměle dramatizován a natahován, ale bylo to ke škodě.

19.04.2021 2 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Neuvěřitelně vtipná, chytrá ale pravdivá satira. Fakt dokonalé.

17.01.2021 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Jak jinak. Skvělý nápad i text. Tak akorát dlouhé. Těším se, až ho budou hrát v divadle.

12.01.2021 5 z 5