Ilona70 Ilona70 komentáře u knih

Russka Russka Edward Rutherfurd (p)

Kdo chce pochopit Rusko, stačí si přečíst tuto knihu... Příběhy z různých časů vykreslují dějiny Ruska i vlastnosti ruských lidí, čte se lehce, ale nutí k zamyšlení.

22.12.2020 5 z 5

Psáno do mraků Psáno do mraků Josef Čapek

Podobně jako Kulhavý poutník - nemůžu číst najednou, abych
do sebe nasála jednotlivé "citáty". V souvislosti s tím co se s Josefem Čapkem dělo po roce 1939, velmi pozoruhodná
a jasnozřivá kniha.

18.11.2020 4 z 5

Kulhavý poutník Kulhavý poutník Josef Čapek

Zajímavé, občas se vrátím, ale číst to na jeden zátah nezvládnu, nevstřebám to do sebe, nepoberu ty myšlenky...

18.11.2020 2 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Úžasná kniha, spousta zajímavostí ze života Baťových zaměstnanců, srdcervoucí scény z války a smutný konec,

Exodus Exodus Leon Uris

Čte se jedním dechem, ale lehké čtení to není. Jsou tam líčeny hrůzy, které mi dlouho nedaly klidně spát.

Vichry války (komplet) Vichry války (komplet) Herman Wouk

Nadherna kniha, koho zajímá 2.sv.válka "musí" ji přečíst, nechybí ani romantika. Nechápu proč u nás nevychází znovu, další díl už se pak nedá sehnat vůbec, nebo na bazaru za velmi přemrštěnou cenu.

Ivan Ivanovič Ivan Ivanovič Antonina Dmitrijevna Kopťajeva

Krasná kniha i nasledujici díly, nádherné vylíčení přírody a života v ní.

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Super, i další dva díly. Úžasně čtivé a přitom historicky přesné. Dozvěděla jsem se spoustu nových souvislostí a už jsem všechny 3 díly četla 2x.

14.11.2020 5 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Mám ruskou historii ráda a na tuto knihu jsem dlouho čekala až vyjde v češtině. Je to jiný pohled na Romanovce, trochu podřízený čtenářům, vhodný i pro ne úplně historické fajnšmekry, ale kniha je čtivá a zajímavá.

14.11.2020 3 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Velmi poučná kniha, občas mi při jejím čtení bylo špatně od žaludku. Podle autorky byl Heydrich úžasný muž který, kdyby nezemřel, ochránil by i Židy... Je hrozné že se ta paní nestydí. Neumím to ani ohodnotit, je to iluze stárnoucí ženy, nebo pohled na histori jak jí vidí nacistická zrůda?

14.11.2020 odpad!

Čapci Čapci Marie Šulcová

Celá pentalogie je nádherná, přečetla jsem na jeden zátah. Život sourozenců Čapkových je podán velmi čtivě a ve všech souvislostech. Určitě budu číst znovu.

08.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak