IHateHipstersha IHateHipstersha komentáře u knih

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Wau, wau, wau.
Klub rváčů, holé šílenství.
Na začátku se člověk dozví, jak vyrobit napalm a skoro na konci se ze všeho udělá velkej zmatek. Kdo je vlastně Tyler Durden?
Musím teda uznat, že mě to v průběhu napadlo hned několikrát, ale když pravda vyšla najevo - jak říkám - velkej zmatek. A tím líp se četlo.
Prý minimum lidí napadne, že by Klub rváčů mohl být romantickým příběhem.
Ale on je. Je to vlastně jedna z nejromantičtějších knih.
Vážně.
Jednu věc musím ovšem ohodnotit negativně. A to hned v první kapitole, kde hlavní protagonista říká: "Zeptejte se mě, jak se vyrábí nervový plyn" - no, já se ptám! Odpověď nikde. Snad si tedy budu muset vystačit s napalmem.

23.09.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Úplně mi na začátku nesedla hlavní postava. Ovšem po pár kapitolách byly problémy pryč, jisté části mě dojaly až k slzám a kniha se celkově četla opravdu rychle, jelikož je napsaná velmi jednoduchým stylem. Jedinou mou výhradou ke stylu je, že byl místy skoro až dětinský. Dalším a poměrně velkým negativem byl předvídatelný konec. Kdyby to bylo na mně, dám 3,5 hvězdy. Toť bohužel nejde. Kniha ovšem není tak průměrná, abych jí dala jen tři hvězdy. A navíc má opravdu překrásnou obálku. Takže 4 hvězdy pro Všechno, úplně všechno.

22.07.2018 4 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

I přes spoustu vulgárních výrazů, které se hlavní hrdina nebojí používat, je tento příběh dojemný a určitě vás vezme za srdce.

26.11.2018 5 z 5

Narkothing Narkothing Tomáš Šimek

Skvělá kniha, která dokáže otevřít oči a umožní pochopit myšlení drogově závislého člověka, jeho postoj k životu. Narkothing je velmi otevřený příběh a opravdu není pro každého. Ať už jazykovým stylem, který se sice postupně vyvíjí, ale pořád je trochu kostrbatý, tak (a to především) tématy, kterým se autor věnuje.

24.06.2018 5 z 5