icezero icezero komentáře u knih

Pro mě je knihu těžké hodnotit. Asi diky tomu, že se mi nečetla zrovna dobře, nějak mi styl psaní bez přímých vět nesedí. Na druhou stranu je pro mě celý příběh a jeho zpracování mnohem uvěřitelnější než třeba Tatér z Osvětimi. Šílenost a zvěrstva druhé světové války jsou tu vykresleny poněkud reálněji, aspon podle mého názoru. Film jsem viděl kdysi, kniha přečtena v rámci Výzvy 2022

17.09.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Autorka má podle mě opravdu velky spisovatelský dar a ohromný záběr, takže vlastně chápu důvod toho pseudonymu... Asi bych taky nechtěl, aby skvěle propracovanou sérii detektivek srovnávali s nejmenovaným čarodějem s klikihákem na čele.
Příběh mě hodně zaujal a i přes hodně velký rozsah mě cosi nutilo číst co nejrchleji. Takze jsem nakonec zvládnul asi za týden. A musim říct, že i když jsem si v téhle sérii na zajímavé konce zvykl, tohle rozuzleni hodně překvapilo. Docela se těším na pokračování

26.07.2022 4 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Pro mě je hodnocení tak trošku ovlivněno věkem. Už nějakou dobu nejsem cílovou skupinou, přesto přiznávám, že Foglarovky mají své kouzlo.
Nové příběhy Rychlých šípů v probouzejících se Stínadlech po objeveni ztraceného odznaku Velkého Vonta jsem četl kdysi dávno a teď se k nim v rámci výzvy vrátil. Nejspíš díky věku už kniha netáhne tak jako dřív, ale i tak se čte rychle a příjemně. Ale Záhada hlavolamu mi přišla lepší

16.01.2022 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Pro me jsou příběhy od Agathy příjemným čtením na dlouhé večery. Někdy pochopím kdo je vrah a jeho motivy před koncem knížky, ale tentokrát to tak nebylo. Poutavý příběh se skvěle zamotanou zápletkou můžu jen doporučit. Ale to vlastně asi všechno od téhle autorky, tedy co jsem zatim přečetl

18.10.2021 4 z 5

Zajímavý pohled na počátky české fantasy. Asi každý jsme si někdy řekli, že cestování časem by nebylo tak úplně marný...
Svým způsobem jde spousta z toho, co je v knize vztaženo do historie našeho státu, vztáhnout i na dnešní dobu... A nejspíš by to asi nebylo tak příjemný čtení

03.05.2021 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Pro mě první setkání s autorem a snad geniálním detektivem odkázaným na vlastní křeslo a nohy, ruce, oči a postřeh ostatních. Občas mě napadlo, že některé části jsou fakt přehnané, ale celkově me knížka bavila mnohem víc než film, který jsem videl kdysi

21.02.2021 4 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

ač nejsem veterinář v mnohém se s autorem ztotožňuji. Kočky jsou milá zvířátka, které většinou nemají pány. prostě se občas rozhodnou a někoho si najdou... aspoň mě o tom přesvědčuje ta naše. Když má náladu je to neuvěřitelný mazlík a když ji nemá, nejde ji přesvědčit prostě ničím.
tahle sbírka povídek je pro mě rozhodně milé a oddychové čtení a myslím, že se k autorovi ještě někdy vrátím

05.02.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

pro mě je celá série skvěle napsaná, čtivá. Některé osudy jsem nečekal, některé byly naopak z minulých dílů předvídatelné. Atmosféra se se zvyšujícím číslem pokračování stává temnější a temnější, a rozhodně ne takovou pohádkou pro děti jako tomu bylo u Kamene mudrců... Jen ten konec byl pro mě trošku přeslazenej a ve filmu to bylo ještě horší

13.03.2020 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Do filmu se knížka nikdy celá nevejde... Někdy lepší kniha, někdy film. Tenhle film je prostě klasika a tak jsem se zvědavostí sáhl po knize. Četla se mi krásně a vlastně mi vůbec nevadilo ty odlišnosti mezi textem a filmem, který mi při čtení zase běžel před očima.
Život je prostě jako bonboniéru, nikdy nevíš co ochutnáš

17.02.2020 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Vlastně teď po přečtení přemýšlím, kdo z těch dvou mi byl vice neno spíš kdo méně sympatický...a odpověď stále nemám. Jinak mě tahle ukázka jisté fascinace nacismem docela bavila číst. Jenže celkový pocit je takový smíšený

28.02.2024 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

čtení bylo na začátku příjemné, ale pak mi to plutí proti proudu vedení přišlo až moc umanuté. To že byla pachatelka čtenářům autorem odhalena vlastně v polovině knihy mi taky nevadilo, spíš mi pak to vysvětlení důvodů přišlo ne úplně reálné, ale přece snad jen je to románová zápletka. Jen se pak pachatelka stala hodně nesympatickou - aspoň pro mě.
Jinak od autora pěkně vymyšleno a napsáno, čte se příjemně, takže sérii dám ještě šanci, snad se to Eričino plutí proti proudu trošku zmírní

17.05.2023 2 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Za mě výborně napsané pokračování skvělé knihy, u které jsem se hodně dobře bavil. Člověk až žasne nad některými podobnostmi skutečnosti s tim, co je zde zasazeno do vesmírného prostoru.
Můžu jen doporučit

07.04.2023 4 z 5

Na jednu stranu strašně příjemné čtení u kterého jsem nemusel moc přemýšlet, asi i díky stylu autorova psaní... Ale taky mi občas přišlo, že už je toho příliš a téma historických detektivek je pořád stejný. Zvlášť v případě stejného autora a několika poměrně rozsáhlých sérii je těch podobností docela dost. Přijde mi, ze serie s Oldřichem z Chlumu je zajímavější

19.01.2023 3 z 5

Za mě souhlas s tím, že by si kniha zasloužila zfilmovat... Na druhou stranu při rozsáhlosti jakou má, by se spousta musela vynechat nebo by to bylo spíš na seriál.
Přečteno s několika přestávkami, protože místy se děj fakt táhnul, ale z knihy jako celku, o pohledu na starověký Egypt, mám docela dobrý pocit

03.09.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mě skvěle napsaná detektivka ze zajímavého prostředí. Jen je pro mě docela zajímavý postřeh, že většina hlavních hrdinů v severské literatuře má nějaké své vnitřní démony, kteří ale do děje tak nějak zapadají. K dalšímu pokračování se určitě dostanu

25.12.2021 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Za mě příjemně jiný pohled na autora spojeného především s trošku problematickým detektivem. Všechny povídky jsou napsány příjemným stylem i když u některých mi bylo rozuzlení jasné už před koncem. To se mi u zmíněného detektiva nestávalo. I tak za mě můžu tuhle odpočinkovou sbírku doporučit.

30.09.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Zajímavě sepsaný příběh, který mě jako trošku škodolibce dost zaujal... Některé okolnosti byly v duchu autora, od kterého uz jsem toho přečetl povícero, trošku předvídatelné a u jiných jsem se zase docela dost zasmál. U mě ale přece jen o malinký kousek vede stařík Alan

06.06.2021 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

(SPOILER) Autor je vážně mistr nejen ve fantasy. S Kantosem Hyperionu jsem se poprvé potkal na střední, ale tehdy sem v knihovně našel třetí díl, tedy Endymion. A po docela dlouhé době jsem se letos, v rámci čtenářské výzvy, pustil do série od začátku.
Úvod mě moc nebavil, ale pak se samotnými životními příběhy jednotlivých poutníků se děj dost vylepšil. Pro mě byly nejzajímavější příběhy kněze, konzula a učence...
A to největší překvapení na konec. Sice sem věděl o dalších knihách ze série, ale ten první díl vlastně nemá konec a plynule pokračuje do Pádu Hyperionu

09.05.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

pro mě klasika ke které jsem se dostal až v dospělosti, nebo si nepamatuji, že bych ji jako dítě četl. Snad i proto mi některé části přišly až příliš pro děti - nejspíš už nemám zrovna moc dětské uvažování. Ale zase je pravda, že si v příbězích Prince každý najde to své

28.03.2021 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

(SPOILER) Za mě zajímavý příběh, který by se klidně vlastně mohl zaklaádat na pravdivých základech. Protože zamaskovat své činy do hromady jiných, případně je hodit na obětního beránka je asi hodně staré klišé. Ale tady to tak nejak fungovalo

21.02.2021 4 z 5