i.stefany i.stefany komentáře u knih

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Velmi poutavý a precizně zpracovaný skutečný příběh rozvětvené židovské rodiny Kurcových, kterou válka rozmetala do nejrůznějších koutů světa. Zdráhám se napsat, že to byl krásný příběh, ale i při té válečné hrůze jsem se snažila vnímat jen tu rodinou sounáležitost, sílu ducha a obrovskou odvahu všech členů rodiny, které držela při životě právě víra a vzájemná láska. Co vše vytrpěli a čím si prošli, aby se nakonec přece jen setkali? Určitě doporučuji a autorce děkuji za ten dojemný doslov.

03.01.2022 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Martin Goffa mě vždycky potěší. I tentokrát poskládal zajímavý příběh, jehož hlavní linkou je sektářství. V každém díle mě fascinuje, jak autor v rámci příběhu nečekaně odhaluje kauzy a případy, které vlastně známe, nebo si pamatujeme z televize, jak se pohybuje na místech, která známe a často navštěvujeme a v tomto příběhu se dokonce objevil i COVID. Mám pocit, jako bych mohla Terence nebo Mika kdykoliv potkat... :-) A to mě prostě baví.

27.05.2021 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Robin! :-)
Psí rošťák a lump k pohledání. Ráda čtu knihy paní Frýbové a tak jsem si řekla, že od ní zkusím i jiný žánr. Velice mě potěšila, pobavila i rozesmála. Robin mi přirostl k srdci, i když to s ním panička neměla zrovna lehké. Já ale poťouchlá zvířátka miluji, a proto jsem mu tajně fandila. :-) Myslím, že knížka má šanci pobavit všechny milovníky zvířat, nejen pejsků.

05.04.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Famózní zakončení série s Erikou Foster. Všechny příběhy byly perfektní, každý na jiné téma, ale styl, ten zůstal u všech stejný. A to je to, oč tu běží. Napínavé, čtivé, neotřelé, zkrátka takovou detektivku bych ráda četla každý den. Jednoznačně 5* a těším se, že nová série bude minimálně stejně dobrá jako tato.

26.10.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knížky Roberta Bryndzy jsou sázkou na jistotu. I když vím, že si náramně užiju skvělou detektivku, nepřestávám žasnout, jak je každá originál a přitom stále lepší a lepší... Série s Erikou mě moc baví a mrzí mě, že už se blížím do finále. Zbývá mi poslední díl.

06.09.2020 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Spokojenost. Přidávám se ke čtenářům, které tento příběh z beskydských luhů a hájů potěšil. Sice určité pasáže byly poněkud vyšinuté, ale když je odmyslím, tak jako celek slušná detektivka. Navíc jsem cítila podobnost s postavami policistů z televizního 1. oddělení a nejvíc mě bavil Josef Korejs alias Miroslav Lada :-)))

03.01.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Příběh jedné obyčejné rodiny, která prožívá radosti a starosti, které jim život přichystal. Líbí se mi, že autorka opět nabídla pocity a vnitřní hlasy Richarda i Alice na stejné situace. Postavy příběhu byly docela reálné, uměla bych si takovou rodinku v pohodě představit a vlastně i to, co se jim přihodilo, a jak příběh skončil. Je to naprosto dnešní a reálné téma. Velmi povedené, dobře se mi četlo.

05.08.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knihu jsem si vybrala spíše ze zvědavosti kvůli názvu. O čem by mohly být Kyselé třešně a ještě tak vysoko hodnocené?... Ještě teď hledám slova. Je to krásný, hluboce dojemný a přesto nesmírně krutý příběh, odehrávající se v době druhé světové války. Je plný milých venkovských lidí, vztahů, lásky, naděje, víry v krásnou budoucnost, ale jen do závěrečných kapitol. Na ty jsem nebyla připravená a nejraději bych je vymazala z povrchu zemského. Postavy tohoto románu jsem si moc oblíbila a vy si je určitě oblíbíte také. Doporučuji.

18.05.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Co říct... Těžké téma, které podle mě bylo zpracováno spíše jen přímočaře po povrchu, žádná hloubka, rozpracování širších skutečností. Popravdě si neumím představit, že by si žena sama adoptovala dítě, natož romské. Julie se jako matka nechovala a Agnes to odnesla, bylo mi jí líto. Předem prohraný boj, ale čtivé to tedy bylo.

11.12.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Moje třetí kniha od Roberta, ale už teď jsem si jistá, že i ostatní jeho knihy jsou stejně dobré, možná ještě lepší. Zatím všechny Eričiny případy mě moc bavily a těším se na další.

23.02.2020 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Skvělá, skvělá a zase skvělá. Třetí v sérii s Kate Linvilovou a Calebem Halem, ale troufám si říct, že zatím nejlepší. Autorka je mistryní psychologických románů a laťka stoupá stále výš. Třetí díl této série je precizně propracovaný, zápletka tak nečekaná, že jenom třeštíte oči a celkové zpracování tak napínavé, že neodložíte knihu z ruky. Já si ji nesmírně užila a doporučím i ostatním.

16.01.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak tohle tedy byla šílená jednodenní jízda! Výborně promyšlené, zpracováno tak, že od začátku víte, že to nebude jen tak, jak se píše. Pod povrchem bublá zlo, i když to tak vůbec nevypadá.. Parádní zápletka, zvraty a to finále? Opravdu nečekané, i když...? Milovníci psycha určitě si přečtěte. :-)

01.10.2021 5 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Mám ráda retro, jak už jsem tu kdysi psala. Sledovala jsem všechny pořady Retro v televizi a konečně jsem měla možnost nahlédnout i do této povedené knihy. S každým popisem i obrázkem se mi vybavovaly střípky a chutě dětství... Všimli jste si, že se čím dál více v obchodech rojí akce "Retro týden" a prodávají se lahůdky s názvem "retro" šunka, pochoutkový salát, šunkový salám podle normy ČSN77... Něco na tom retru je. :-)

17.04.2021 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jak jinak? Od Michaela Robothama nemůže být žádná kniha nedokonalá. :-) Strhující, do samotného konce napínavý a prvotřídně propracovaný thriller. Jak jinak? Opět exceluje duo Vincent a Joseph a jak jinak? Bez nich by byla policie namydlená a my bychom na únosce dívek nikdy sami nepřišli. Jak jinak? Autor prostě umí!!!

21.01.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

400 stran napětí. Moc příjemná detektivka z prostředí prestižní střední školy, sebevědomých studentů a jejich bohatých rodičů. Kniha je moc dobře napsaná, prokládaná výslechy svědků a je napínavá až do finále. Dlouho není zřejmé, která z dívek zemřela, a i když se zdá, že indicie vedoucí k pachateli jsou od začátku jasné, není to tak úplně pravda. Podezřelých je víc. Moc jsem si čtení užila.

14.01.2021 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Po delší době opět setkání s Mikem a Tonym a byl to další povedený kousek z českého rybníka. I tenhle příběh z Mikovy rodné vísky má strhující téma, výborně se čte a já jsem zase na vážkách, jestli se opravdu něco takového stalo nebo nás autor pěkně tahá za nohu. Až na ty pasáže se zvířaty jsem byla opět nadšená.

21.09.2020 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Přiznávám, že tahle kniha od Markéty Lukáškové je mou třetí a bohužel mě moc nebavila. Téma mezilidských vztahů je vždy čtivé a zajímavé, ala pitvání toho, co je vlastně láska, mi v podání dospělé dívky nějak nesedělo. Ema byla prostě ve všem jiná a mě neokouzlila. Trochu zklamání, ale ještě mi do sbírky chybí Vlaštovka. Losos a Panda zatím vedou.

21.03.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Jak se říká "historie se opakuje". Poutavě a velmi čtivě odvyprávěný příběh jedné generace žen. Je to ale smutný vesnický příběh, o těžké době odehrávající se v minulém století, nelehkých lidských osudech a hlavně vztazích. Kniha je napsána velmi realisticky, syrově a bez příkras, tak, jak to doopravdy bývalo. Z příběhu mě chvílemi opravdu mrazilo, bylo smutno, cítila jsem ten strach, tu vnitřní rozervanost Emilky i Jany. A co Johanka, dokázala se vzepřít rodové předurčenosti?

30.08.2021 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Mám ráda soudní procesy. Obzvláště ty, kde hlavní roli hrají děti. Vzhledem k mediální masáži a naopak nízkému hodnocení tady na DK jsem ke knize přistupovala s rozporuplnými pocity, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla a nakonec se mi moc líbila. Jen jsem nepřišla na to, proč se to jmenuje Tekutý písek...

25.01.2021 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Přidávám se ke čtenářům, kterým se tato útlá knížečka líbila. Chvílemi mi příběh připadal skoro jako pohádka, snad proto, že ho vyprávěla svým pohledem osmiletá Klárka. Ale i přes jemný styl vyprávění, jsem si zase připomněla hrůzy, které se při vysidlování a odsunu Němců děly a jen stěží hledám slova pro to, čeho všeho jsme my lidé schopni !!!

16.09.2021 5 z 5