hzd hzd komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka mě zaujala už před časem svojí krásnou obálkou. A to tak že jsem si jí prostě musela koupit. Moc se mi líbila a díky ní jsem mohla dokončit poslední téma letošní Čtenářské výzvy. Pohladila mě po duši.

18.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knížka byla na můj vkus dost drsná. Chvílemi jsem se musela ke čtení dost nutit. Konec byl ale opravdu hodně napínavý.

28.10.2020 4 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Lucinda opět nezklamala. Krásný román odehrávající se na Kypru. V této nelehké době, kdy musíme být zavření doma, mi udělal radost. Je pravda, že série Sedmi sester je nepřekonatelná, ale i tak se mi knížka moc líbila.

26.10.2020 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Zajímavý příběh, navíc podle skutečné události. Asi se budu muset podívat na film. Šarlatán v podání pana Trojana určitě stojí za to. Ocenila jsem na konci knihy dovětek autora i pár fotek z filmu.

11.10.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Před lety jsem Deset malých černoušků viděla jako divadelní hru. Teď po dvaceti letech jsem si je v rámci knižní výzvy přečetla i v knižní podobě a rozhodně nelituji. Knížka je napínavá, pěkně se čte a dokonce jsem odhalila i vraha. Dávám plný počet hvězdiček.

29.09.2020 5 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Krásné a vtipné básničky a navíc nádherné obrázky od Adolfa Borna. Moc milé čtení.

24.09.2020 5 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli krásné obálce, ale nakonec mě mile překvapila. Příběh byl napínavý a dobře se četl. Pohodové čtení s dobrým koncem.

20.09.2020 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Super čtení. Chvílemi jsem se i bála. Přestože normálně knihy, kde se objevují duchové nečtu a nemám je moc ráda, tahle knížka mě fakt bavila. Přečteno jedním dechem. A ten konec ...

06.09.2020 5 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Krásná knížka. Moc hezky se mi četla i když mi bylo líto malého chlapce co všechno si musel prožít. Nechápu jak může vlastní matka odložit svoje dítě a vůbec se o něj nezajímat. Doba, ve které se příběh odehrává, mě zaujala. Navíc je knížka napsaná podle skutečné události a to mám ráda.

30.08.2020 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Hezké pohodové čtení . V tuhle chvíli mi to přišlo akorát vhod. Milý příběh se šťastným koncem.

25.08.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Dávám deset hvězdiček. Knížka je krásná čtivá a prostředí cirkusu mě moc bavilo. Po Tmavých stěnách Willardu opět skvělé čtení. Tahle autorka mě dostala.

22.08.2020 5 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Paní Linková je moje oblíbená autorka takže jsem po této knize v knihovně okamžitě sáhla. Moc mě ale nebavila, je znát, že byla napsána už dříve. Ale určitě zkusím nějakou další.

22.08.2020 3 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Krásná knížka těším se na pokračování.

02.08.2020 5 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Knížka k zamyšlení o hledání štěstí.

17.07.2020 4 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Knížka nebyla špatná ale nepřišla mi do ruky ve správnou chvilku. Líbila se mi zvířecí společnost hlavního hrdiny.

17.07.2020 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tak to byla vážně síla. Nádherná knížka hodně silný a hodně smutný příběh. Přesto nejde přestat číst.

17.07.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kdybych mohla tak dám klidně deset hvězdiček. Knížka je nádherná. Odehrává se v prostředí divoké Aljašky. Je plná dramatických zvratů a nedá se přestat číst. Za mě rozhodně hezčí než Slavík a určitě by stála i za zfilmování. Všem doporučuji.

01.07.2020 5 z 5

Krásná ale smutná knížka, která láká k zamyšlení. Měl by si jí přečíst každý, aby si vážil toho co má.

24.06.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knížka se četla dobře ale chvílemi jsem se v ději i v postavách ztrácela. Asi se mi od této autorky lépe četla knížka Doupě.

17.06.2020 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Tak to byla vážně síla. Člověk si vůbec nedokáže představit co tato nemoc způsobuje. Jak rychle může člověk přijít o schopnosti, které jsou pro něj naprosto samozřejmé a součástí každodenního života. Jak těžké je to i pro okolí. Rozhodně knížku doporučuji k přečtení. Stojí to za to.

15.06.2020 5 z 5